• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Claas

  • Temu pokrenuo Simon1980
  • Datum prvog posta

Samuel

Novi član
Tu od
29 Ožu 2022
Poruka
7
Pozdrav, misljenje o Claas Lexion 420 1997g.mercedes motor je u pitanju i koja mu je potorsnja? Na sta obratiti paznju pri kupovini ovog kombajna i kako se pokazao.
Primetion sam da ima zelena i tamno siva sasija u cemu je razlika?
 

panonstib

Aktivni član
Tu od
10 Pro 2015
Poruka
160
Pozdrav i Vama. Prijavili ste se u utorak i u tri teme postavili pitanje, a glavnu temu ste zaobišli (Predstavite se). Ipak ću Vam odgovoriti na postavljeno pitanje.
Claas Lexion 420 je kombajn za srednja i veća domaćinstva. Vaše pitanje koliko troši je neumesno jer ovo nije automobil pa da možete da kažete da troši 5 l na 100 km. Ima mnogo činilaca koji utiču na njegovu potrošnju. Koji ima heder (3,9 m ili 6,0 m), da li će raditi male ili velike parcele, koliko će imati praznog hoda izmedju parcela, stanje useva, vrsta useva, ........ . Na njemu se nalazi Mercedesov motor OM 366 la od nepunih 6000 kubnih centimetara i 220 ks.
Pri kupovini ovakovog kombajna treba obratiti pažnju na mnogo stvari. Prvo pogledajte koliki mu je broj radnih sati vršalice i motora mada ne moraju biti stvarni. Ako je on 1997 godište nije moguće da ima 3000 radnih sati vršalice. Drugo pogledati u kakvom je stanju elektronika i da li sve prikazuje pošto je remont toga skup. Najbolje je ako neko ima dijagnostiku za Claas kombajne da ga pregleda. Izmeriti pritiske radne hidraulike, volanske hidraulike i hidraulike niskog pritiska, a ako primetite da se teško kreće izmeriti i pritiske transmisione hidraulike. Što se tiče mehaničkog dela obavezno pregledajte pred korpu i korpu kao i dubinu šina. Pregledajte razmak spirala povratne mase, ovršene mase do oplate. Pogledajte kakvi su ležajevi na slamotresima i na osovinama slamotresa. Pogledajte da li ima dotresače iznad slamotresa i da li su ispravni jer ga vlasnici obično skinu, a ima veliku ulogu u rastresanju slame i smanjenju gubitaka. Pogledajte u kakvom su stanju gumene zavesice na sabirnoj ravni i ladji, u kakvom su stanju sita. Pregledajte da li sečka ima velike vibracije i u kakvom su stanju noževi i kontra noževi i da li postoji glavni kontra nož ( neki vlasnici ga skinu). Ventilator je uglavnom turbinski sa četiri ventilatora i treba videti da li je oštećen. Uvlačno grlo hera treba videti da li je negde oštećeno i u kakvom su stanju uvlačni lanci i poprečne letve. To je što se tiče pregleda kombajna pre kupovine.
Što se tiče boje oni što ispod spoljene oplate imaju sivu boju su mladji, a to je otprilike godina kada su počeli tato da ih farbaju.
 

Samuel

Novi član
Tu od
29 Ožu 2022
Poruka
7
Izvinjavam se na mojim greskama i hvala na vasem odgovoru vise nego korisne informacije za kombajn 😁
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,214
Ako bude sve po planu i programu ja sutra udaram,trebalo je prije desetak dana, ali ja nisam mogao, al i ovi "profesionalci" vidim da nisu još počeli, a njihove mušterije mene zovu,e sad se ja pitam "što se iza brda valja"
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,073
Kreće sezona?
Kreće lagano , nejednako sazrijeva .

Danas sam dvije njivice uradio , sutra i prekosutra ima nešto još zagovorenog.
Polako se zahuktava.

Gledam i oko mene ljudi još nisu sastavili kombajne. Kako reče Viduka "profesionalci" 🙃
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,151
Varaš se, zmaj hederi su odlični. Ja koliko sam vidio taj stari gering je možda teži i duži od zmaja.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,073
Mođda je nešto duži , da je teži nebih rekao
Ali je dosta bolje mehanički riješen , jednostavniji , kompaktniji , svaki red ima nezavisnu sigurnosnu spojku.
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,511
Kak poštelati kombajn za soju? Vjetar, bubanj, sita? Kod mene to nitko ne sije pa kombajner nije siguran kak poštelati.
 

Najnoviji postovi

Na vrh