• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Claas

  • Temu pokrenuo Simon1980
  • Datum prvog posta

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,332
U onoj temi baš nitko mi ne odgovara pa pitam tu.
Planiram ove godine, ako ne prije na zimu kupiti kombajn. Gledam Dominator 88 i 98 SL, nije bitno dal' Clasic ili Maxi, ali da je nakon 92.og godišta. Kolike su realne cijena tih kombajna samo sa hederom? Buđet je nekih 30000 eura za kombajn, bilo bi dobro da je tu i stol za uljanu uračunat, ali to otom potom, adapter za kukuruz ne računam u taj buđet, to bi bilo poslije dodatno još. Kombajn bi radio oko 110 kj plus nešto usluga, bitno mi je da je prohodan 3,9 ili 4,5 m heder i 5 redi adapter za kukuruz.
Najviše dajem prednost Claasu, ali DF je alternativa, samo pitanje koji, a gledao sam i jedan JD 2264 na oglasu koji već malo veći kombajn, ali prihvatljiva cijena, no sa njima nemam nikakva iskustva? Molim za pomoć da me se malo bolje uputi. Hvala
 

panonstib

Aktivni član
Tu od
10 Pro 2015
Poruka
160
Dosta radim oko kombajna pa da ja probam da odgovorim. Od Claasa fokusirajte se na 98 jer su isti kombajni 88 i 98 jedino što 98 ima jači motor i veću površinu sita i slamotresa. Gledajte da ima hidro pogon jer je mnogo lakši za manipulaciju. Što se tiče hedera oni su obično sa hederima od 4,5 metara. Što se tiče DF to su odlični kombajni jedino što imaju najtanji lim oplate koji ne zardja ali na nekim se toliko istanji da počne da se providi. Ima prednost jer se lakše nadju delovi kod Vas. Po gabaritima je manji od Claas kombajna pa je samim tim i okretniji za manevrisanje na malim parcelama. Kod nas su jako mnogo zastupljeni Claas Lexioni ali to su veći kombajni sa mnogo elektronike. Onog JD zaobidjite jer ima dosta elekrtonike koja je smeštena sa desne strane kabine iza lima. Tu se nalaze moduli koji imaju pristup sa zadnje strane i tu obožavaju da odu miševi, a pošto su moduli otvoreni polako ih grickaju i sledi Vam kupovina jednog po jednog modula kako kojeg načnu i pojedu delove štampanih ploča sa i delove sa njih. Ako ima još nekih pitanja Vi postavite.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,332
SL je oznaka za getribu? Hidromat jel? 98 mi se najviše sviđa, ali ne znam koja je realna cijena, šta da gledam jer po oglasima ima svega.
 

panonstib

Aktivni član
Tu od
10 Pro 2015
Poruka
160
Jeste SL je oznaka za hidrostatski pogon. Kod kupovine kombajna sa hidro pogonom najbitnije je izmeriti hidraulične pritiske iste i kompletne hidraulične instalacije, pogledati koliko su duboki zubi na šinama bubnja, kakvi su limovi na odbojnom biteru, da li su celi slamotresi (pogotovo ako je radio u kukuruzu jer tada stradaju počeci slamotresa), u kakvom je stanju motor ..... . Treba pregledati heder i to u kakvom je stanju kosioni aparat koliki je zazor na reduktoru za pogon kose, da li ima opciju kretanja vitla gore-dole i napred nazad. Sto i kosu za uljanu repicu se uglevnom posebno kupuje mada mnogi već imaju električni izvod za tu kosu. Pregledati da li radi varijator vitla i varijator vazdduha ......... .
Na ta pitanja mogu da odgovorim ali za cene me nikako nepitajte jer ne znam ni pošto je kutija cigareta mada sam pušač. Cene nisu moj fah.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,421
Kakvi su medioni? Konkretno 310?
Nisam fan claasa ali njega bi jedino uzeo ili tucana.
Dominator mi nekako ne lezi, a i imam df-a 20 godina.
Malo se rastegnes i uzmes ovako nesto. Preostane ti samo adapter, sve ostalo imas. Cak i adaptaciju za suncokret.

 

panonstib

Aktivni član
Tu od
10 Pro 2015
Poruka
160
Medion 310 i ostali su naslednici Dominatora 98. Savremenija kabina, oplata, malo više kontrolnih uredjaja i novi motor umesto OM 366 la ubačen je OM 906 la. Tukano oznake 3.. je naslednik Mediona opet sa malim izmenama. Trebalo je podizati cenu pa se menjao dizajn a ispod frizure je opet Dominator 98.
 

panonstib

Aktivni član
Tu od
10 Pro 2015
Poruka
160
Evo Mediona u radu i na remontu.
 

Prilozi

  • 20200709_172803.jpg
    20200709_172803.jpg
    59.9 KB · Pregleda: 59
  • 20200516_160726.jpg
    20200516_160726.jpg
    40.3 KB · Pregleda: 60

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,332
Malo dosta se treba rastegnuti za to, a naravno da je ljepši. U toj cijeni htio bih uklopiti sve. Hvala na odgovorima.
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,861
Buđet je nekih 30000 eura za kombajn, bilo bi dobro da je tu i stol za uljanu uračunat, ali to otom potom, adapter za kukuruz ne računam u taj buđet, to bi bilo poslije dodatno još. Kombajn bi radio oko 110 kj plus nešto usluga, bitno mi je da je prohodan 3,9 ili 4,5 m heder i 5 redi adapter za kukuruz. ali DF je alternativa, samo pitanje koji,

Eto taman imaš za TopLiner 😁
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Ako si u sustavu pdv-a izvadi si PDV ID i vani kupuješ netto cijenu,tak ga misliš imat za sebe i ne ga prodavat,tog treba otič pogledat i za 22 si ga pogodio netto. Prijevoz 1500 do 2000 i za manje od 25 je doma
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,421
1200 trazi za kolica jos, a ne znam ko bi kombajn dovezao za 2000 . Ali u svakom slucaju cijena je dobra i ako su radni sati tocni sve ostalo bi trebalo biti u dobrom stanju.
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Dobro kaj se prijevoza tiče to je istina,za kombajn je nekih 5000 prijevoz,ja sam povlaštenu tarifu računao😅. Al svakak ga treba ić vidjet na licu mjesta kakvo je stanje i još nekaj spustit .
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,861
Nije loša cijena za stroj ali vjerujem da na njemu ima posla ohoho.
Cijena, ako bi vozil slovenec bila bi cca3000e
Isplati se uzet!!!
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,332
Da razmišljao sam o tome iz uvoza na neto cijenu, to bi bilo najbolje, vidjet ćemo... Nije prehitno, ali opet ako nešto uleti dobro uzeo bih.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,421
Dobro kaj se prijevoza tiče to je istina,za kombajn je nekih 5000 prijevoz,ja sam povlaštenu tarifu računao😅. Al svakak ga treba ić vidjet na licu mjesta kakvo je stanje i još nekaj spustit .
Nađi mi po povlastenoj tarifi prijevoz i dam ti 500€ i jos janjca ispecem. Mozemo ga i zajedno ic pogledat mozda si i ti nesto nades 😆
 

Najnoviji postovi

Na vrh