• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Claas

  • Temu pokrenuo Simon1980
  • Datum prvog posta

marijogjulic

Aktivni član
Tu od
26 Lis 2013
Poruka
527
Danas nije vruće, pa se radila adaptacija :)
Zamjena hedera je još u igri, pa ako je tko zainteresiran, tu smo :)

m6yDAB6.jpg


SCMZS95.jpg


xj2dwmp.jpg


Cq1gSUG.jpg
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Jel ima tko španer remena za siječku i klizaće iza španera od dominatora?
Meni treba za 106-icu,paše i od drugih dominatora.
 

RAZZOR

Član
Tu od
15 Ožu 2013
Poruka
114
Danas nije vruće, pa se radila adaptacija :)
Zamjena hedera je još u igri, pa ako je tko zainteresiran, tu smo :)
]

Slike sam obrisao da ne bude stranica preduga i da se ne ponavlja.

Jedno pitanjce. Vidim da nije adaptacija grla smontirana, Dali ju posjedujes i na kraju krajeva dal uopce znas da se i grlo adaptira?
 

RAZZOR

Član
Tu od
15 Ožu 2013
Poruka
114
ulaz grla iznad sakupljaca kamena. sa sakupljaca se skida onaj tanki lim na sarkama i ubacuje se debela guma s lajsnom, a na grlu se skida sipka koja drzi lim i ona guma koja "brtvi" taj lim te se stavlja debela limena "podnica"koja ulazi iznad sakupljaca kamena kad se grlo namontira. ako si boje pogledao grlo mogao si primjetiti s lijeve i desne strane po 2 rupe sa navojem unutra, e na njih se kaci "podnica"
 

RAZZOR

Član
Tu od
15 Ožu 2013
Poruka
114
sakupljac je otvoren svakako u biti je samo kvaka (bar ja tako mislim) da ti kukuruz ne mlati po onom limu nego da je to sve cvrsce. a sakupljac svakako je otvoren i s podnicom i sa limom
 

RAZZOR

Član
Tu od
15 Ožu 2013
Poruka
114
u biti uvodni lanac se dize, stavlja se "podnica" na grlo stavljaju se blinde 3+3 gore i mjenja se korpa to je sto se tice opcenito claasa iz tih godina. a sad za commandora imas jos adaptacije nije gotovo s tim.

Pozeljno stavljanje treceg klipa na grlo ako se koristi original claas heder 6 redi jer je ubi boze tezak.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

marijogjulic

Aktivni član
Tu od
26 Lis 2013
Poruka
527
Mi imamo gore original treci klip, imamo peteroredni adapter claasov, ali i u žitnoj varijanti ga imamo gore.
 

RAZZOR

Član
Tu od
15 Ožu 2013
Poruka
114
Za zitni nema potrebe al mu je lakse tako da nije na odmet. peteroredni nije toliko problem. ja imam 6 redi sa pc sistemom i to jos sklopivi, vidim da hidraulici nije svejedno.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
Suncokret je, prljaviji pa se teze skuzi. Prosle godine je Medion isto u suncokretu blizu mene izgorio.
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Bio je u suncokretu gdje je ambrozija 2 metra..Gazda ga je vozio kaze da je vatra krenula od mjenjača i da je poceo kočiti prije pozara .
Vršio je u Gorjanima a kombajn je od covjeka iz Viskovaca.
 

RAZZOR

Član
Tu od
15 Ožu 2013
Poruka
114
Bez 2 aparata u kabini ja ne palim kombajn. :D

2 intervencije sam imo vec. uvijek 2 aparata sa atestom u kabini.

Do te mjere da sam htio u motorni prostog ugradit dizne i ugradit fiksno nekoliko boca na kombajn da mogu samo lupit prekidac kad se nes zapali. Uz naravno jos jedan aparat u kabini.

Ovo je da si muda pojedes, 660 nije ispod pola milijuna kuna.
 

Najnoviji postovi

Na vrh