• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Claas

  • Temu pokrenuo Simon1980
  • Datum prvog posta

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Ja bi soferu usi izvuko da slusa radio u kombajnu. Pogotovo kod ovakvih punoljetnih kombajna.

Bezveze..
Pravi kombajner osjeti svaku razliku u kombajnu bio radio ili ne...

Isto tak bi se moglo reč i za traktor,auto i svaki stroj koji ima radio u sebi...
 

panonstib

Aktivni član
Tu od
10 Pro 2015
Poruka
160
Da li kombajn ima ili nema radio apatar ili da li ga sluša ili ne, ne zavisi moj posao. Kod tih kombajna već se ne čuje rad kombajna nego se po vibracijama oseti da li on ispravno radi. Vibracije i udarce ne registruju uši e zato sam napisao svašta. Vi možete da držite pažnju kao kombajner maksimalno dva sata ( to su dokazala razna ispitivanja na terenu tokom niza godina), a tada morate da pratite instrumente jer se oni ne zamaraju kao ljudsko biće.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,446
Ne manifestira se svaki kvar vibracijama. Ako ce mi i malo pomoc ja ga necu slusat.
Traktor ima motor, mjenjac i hidrauliku, a kombajn to i jos stotine pokretnih dijelova. Pa nije bas za usporedbu.
Tih 100-200 sati godisnje ne znam koliki je problem sjedit bez glazbe i slusat rad kombajna. Koji uz tolike godine i slozenost moze biti sve samo ne idealan.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Nek ima stotine pokretnih dijelova,ali ti nit vidiš sve te djelove,nit nebreš znat kad se koji pokvari.
 

RAZZOR

Član
Tu od
15 Ožu 2013
Poruka
114
Nemozes znat al ipak pogledas. kolko puta sam znao smanjit brzinu i izic iz kabine bacit oko po kombajnu. cist preventivno. a vibracije nose 60% svega. oci i usi ostalih 40%. No kolko sam ja upucen vatra ne vibrira :D
 

josipgs

Novi član
Tu od
8 Velj 2016
Poruka
9
Dobar dan ljudi, imam problem, riješiv ako netko ima od vas negdje, imam claas matador standard 64 g., na zamajcu ima gumenu spojku koja vrti glavni remen vanjski. Da li ima netko tu spojku i serafe za istu?
narucio istu ali iz njemacke dolazi za tjedan dana a kisa sutra popodne i to jaku najavljuju....

evo i slike
CAM00998.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Lamela doo, Gornja dubrava, Međimurje

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk
 

RAZZOR

Član
Tu od
15 Ožu 2013
Poruka
114
ako sam nesto naucio kod claas-a onda je to da ni za zivu glavu ne stvljas nesto neorginalno, pravljeno, kemijano. razletit ce se u vrlo kratkom roku. par puta mi je bila skuplja pita neg tepsija i zato samo ORIGINAL CLAAS!
 

josipgs

Novi član
Tu od
8 Velj 2016
Poruka
9
Pozdrav ljudi, hvala na pomoci, uspjelo se pronaci u susjedovoj garazi, original claas, ali me kisa ipak prestigla
 

josipgs

Novi član
Tu od
8 Velj 2016
Poruka
9
Dobar dan ljudi, opet zadatak i pomoc naravno, gdje da nadjem, claas matador standard, gume za njihanje ladje...
 

Prilozi

  • CAM00989.jpg
    CAM00989.jpg
    40.3 KB · Pregleda: 124
  • CAM00990.jpg
    CAM00990.jpg
    43.8 KB · Pregleda: 126
  • CAM00987.jpg
    CAM00987.jpg
    27.4 KB · Pregleda: 121

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
A šta je to u sredini , neki konci , sajla ili ...?
Kojeg je to prečnika?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Ja bih uzeo obični klinasti remen približnih mjera i od njega isjekao te komade , trebalo bi držati.
Još bolje ako bi imao neki heksaugaoni remen , bolje bi legao.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Huski i jonsered traktorske kosilice imaju pogonsko remenje sa duplim iskošenjem.

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk
 

Najnoviji postovi

Na vrh