• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

cudno huktanje na mf 35

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
anel kaže:
evo drustvo gdje izlaze baloncici i otkle se cuje huktanje sad se dobro vidi pogledaj te slike pa odgovorte sta bi trebo uradit.sta dodje ispod ovih sarafa odkle doleze oni baloncici pa se gore pojavljuju







Malo sam gledal ove slike jer nemam pametno niš za delati... Zakaj povrat nije spojen na boš pumpu nek je samo cjevčica stisnuta, neko je s kliještima stisnul?
Ovakva starinska boš pumpa mi se ne dopada, v moju se lakše nalijeva ulje kroz čep. Ovakve su samo na 533 išle? Da li svi 533 imaju ovakve boš pumpe?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
StricVujc kaže:





Malo sam gledal ove slike jer nemam pametno niš za delati... Zakaj povrat nije spojen na boš pumpu nek je samo cjevčica stisnuta, neko je s kliještima stisnul?
Ovakva starinska boš pumpa mi se ne dopada, v moju se lakše nalijeva ulje kroz čep. Ovakve su samo na 533 išle? Da li svi 533 imaju ovakve boš pumpe?
Da si gledal vidio bi na prvoj slici da je preko treče dizne povrat spojen negdje ...
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
puknuti kaže:
StricVujc kaže:





Malo sam gledal ove slike jer nemam pametno niš za delati... Zakaj povrat nije spojen na boš pumpu nek je samo cjevčica stisnuta, neko je s kliještima stisnul?
Ovakva starinska boš pumpa mi se ne dopada, v moju se lakše nalijeva ulje kroz čep. Ovakve su samo na 533 išle? Da li svi 533 imaju ovakve boš pumpe?
Da si gledal vidio bi na prvoj slici da je preko treče dizne povrat spojen negdje ...

Hm, pak prek treće je spojen u rezervar kak i treba biti.
ALI zašto nije spojen drugi kraj na bosch pumpu :?: :?:

boschpumpa-1.jpg


Evo ja sam zaokružil kak to izgleda na mojoj. Ovaj kraj povrata koje je kod toga traktora samo stisnut kliještima kod mene je spojen na boš pumpu na šaraf za odzračivanje. Tu u crnom krugu je šaraf 14 koji se otpusti, a unutra je kuglica na opruzi. Ako treba ispumpati zrak iz dovoda goriva tu odpustiš i pumpaš dok ne krene nafta.
Možda ta stara pumpa toga jednostavno nema :?: Ako nema onda znači su stavili lajtung za povrat za model koji to ima i to riješili na način da su blindirali cjevčicu na tom kraju ;)
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Stric , tebe se zanima ..
na tvom kinu nafta ide preko filtra u visokotlacnu pumu , iz nje "višak" odnosno kad propusti taj ventil ( u crnom krugu) ,pokupi iberlauF dizni i kreče put rezervoara . I tako u krug sve dok ne uleti u element viskotlacne pumpe pa bude narinuto u clindar gdje nepovratno izgori .

Kod 533 je to čistam drugaćije , iberlauf dizni ide pod traktor .
Ovo na slici je vjerojatno mf 35 kako piše na startu teme .
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
puknuti kaže:
Stric , tebe se zanima ..
na tvom kinu nafta ide preko filtra u visokotlacnu pumu , iz nje "višak" odnosno kad propusti taj ventil ( u crnom krugu) ,pokupi iberlauF dizni i kreče put rezervoara . I tako u krug sve dok ne uleti u element viskotlacne pumpe pa bude narinuto u clindar gdje nepovratno izgori .

Kod 533 je to čistam drugaćije , iberlauf dizni ide pod traktor .
Ovo na slici je vjerojatno mf 35 kako piše na startu teme .

Tako je, mene sve zanima, ne baš sve ali skoro sve :mrgreen:

Ovaj podatak koji si naveo mi je upravo fascinantan! :eek:
Nisam imal pojma da 533 ima tako riješen iberlauf da pušta naftu pod traktor :!: Kaj nisu mogli v rezervar spojiti? Valjda je onda nafta bila jeftina i nisu prijetili eko-fašisti sa svih strana :D
No dobro znam da nisu to velike količine ali ak se recimo zaštopa diza pa nejde nutra nek van...

Čim više upoznajem 539 tim ga više cijenim i tim su mi jadniji neki koji pričaju gluposti protiv toga traktora. Imt 533 ima dosta nesavršenosti u odnosu na 539.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,978
E vidiš strikane neko je na ovome 533 doskočil tom problemu i ugradil tijela diza od 539 i povrat spojil u rezervar.
Tvoja raketa kad odu elementi na pumpi isto pušta naftu pod traktor pa te to ne zamara.
A ovo da se recimo zaštopa diza budeš čul pa ti nebu bitno kam ide nafta.
Da i slažem se sa tobom u vezi 533 i 539.
 
D

dsmilja1

Guest
pozdrav ekipa...
neznam da li ću dobiti odgovor ali... nedavno sam kupio stari massey 35 ks, 1961 godina.
imam problema sa paljenjem a serviser veli da se radi o bosch pumpi koja gubi pritisak. kompresija je izmjerena i odlična je, servis napravljen... pumpu je navodno odnio do purića u zg i budući da se radi o nekoj staroj pumpi za koju nemaju dijelova i čekaju se 3 mjeseca, ne može se odmah popraviti. (neki rotor na pumpi, što se kod svih vrti u desno....kod ovog se vrti u lijevo). da li tko ima kakav prijedlog ili ako netko slučajno ima takvu pumpu za prodati... bio bi jakooo zahvalan.
da pojasnim još jednom... traktor kad upali...ide ko metak, sve radi besprijekorno, jedino teže upali ujutro prvi put... i nakon što se ugasi pa prođe pola sata sat.... ako se pali odmah nakon gašenja, pali odličnoo.
sorry na smetnji i hvala na eventualnim odgovorima
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,978
MIslim da je to do ventila na ulazu u boš pumpu, a ne do glave (rotora)
 
D

dsmilja1

Guest
MIslim da je to do ventila na ulazu u boš pumpu, a ne do glave (rotora)

danas se cijeli dan vozim s traktorom... ma što da ti kažem... zafrkava. čim sat vremena ne pali...odmah su problemi. tad dugo verglam i na kraju upali...
ako imaš kakav prijedlog...molio bi pomoć...moram priznati da se ne kužim previše ali volio bi to srediti ako je moguće...
ako su ventili kako ti kažeš, što se onda mora napraviti...budući da majstor koji ga je servisirao veli da se ti neki dijelovi čekaju 3 mjeseca (dijelovi vezani uz pumpu).
hvala ti na odgovoru i pozzzz
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,978
Ako je pumpa stvarno bila kod Puriča onda možda je do glave ali po simptomima bi trebalo da je do ventila koji drži predtlak u Boš pumpi.
Taj ventil se nalazi ovdje.



A rastavljen izgleda ovako.
Pazi da ne pogubiš djelove i federčiće iznutra ili naopako sastaviš
Usput očisti filter.

 
D

dsmilja1

Guest
hvala na pomoći....
neznam da li sam rekao, ali....ujutro pri paljenju dodam malo start spreya...al stvarno malo špricnem i upali ko grom... ponavljam, kompresija je odlična....
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
D

dsmilja1

Guest
ekipa...kao prvo, hvala vam puno na pomoći...
pumpa izgleda ovako....

http://s10.postimg.org/h4c60uouh/20130611_194834.jpg

ovo sam stavio preko onog uploda... nadam se da češ uspjeti otvoriti sliku.... hvala još jednom...
motor je 35 ks... traktor iz 61 godine... kompresija odlična... sve radi osim što nemože upaliti heheh
iskreno, mene muči to što on kada upali ide odlično... ima snage i ne daje nikakve znakove potrošenosti...ne dimi uopće a snage ima za oranje i sve ostalo...
zato sam najbliži onome što je muhaničar rekao za nepovratni ventil...ali me strah raskopavati to...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,978
Nemaš se čega bojati, samo moraš malo pripaziti.
Uostalom tu smo ja i Lisnik :icon_winkle:
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Malo mi cudan taj tvoj majstor.To je najobicnija CAV-ova roto pumpa.Svaki servis PVP ako nema dijelove za tu pumpu onda netreba ni da radi.Taj transfer ventil nije problem pregledati bilo kome ko se imalo razumije u mehaniku.Odvrnes dolaz goriva na pumpu.zatim odvrnes taj suplji vijak kljuc 24.Sve isvadis dijelove van koje naravno onaj ko se nije susretao sa tim raspe i nezna da ih vrati nazad po redoslijedu.Tad na red doleaze slike koje smo ja i @Muhanicar postavili na forum po ko zna koji put.Evo jos jednom redoslijed dijelova.
dsc06924w.jpg

snap20130208at174353.png

Obavezno vodobrusnim smirglom ispolirati valjcic oznacen na slici i suplji dio u kojem hoda.To je u stvari najbitniji dio transfer ventila sve ostalo su uglavnom opruge.Valjcic mora lagano da hoda unutar supljeg dijela.Usput treba zrakom ispuhati filter(sito).
Kad oslabi hidraulicna glava na roto pumpi traktor nece da pali ni vruc na kljuc.Na guranje pali na metar.Treba mu puno vise obrtaja nego sto alanser daje da upali.

dsc06925e.jpg
 
Posljednje uređivanje:
D

dsmilja1

Guest
Malo mi cudan taj tvoj majstor.To je najobicnija CAV-ova roto pumpa.Svaki servis PVP ako nema dijelove za tu pumpu onda netreba ni da radi.Taj transfer ventil nije problem pregledati bilo kome ko se imalo razumije u mehaniku.Odvrnes dolaz goriva na pumpu.zatim odvrnes taj suplji vijak kljuc 24.Sve isvadis dijelove van koje naravno onaj ko se nije susretao sa tim raspe i nezna da ih vrati nazad po redoslijedu.Tad na red doleaze slike koje smo ja i @Muhanicar postavili na forum po ko zna koji put.Evo jos jednom redoslijed dijelova.
dsc06924w.jpg

snap20130208at174353.png

Obavezno vodobrusnim smirglom ispolirati valjcic oznacen na slici i suplji dio u kojem hoda.To je u stvari najbitniji dio transfer ventila sve ostalo su uglavnom opruge.Valjcic mora lagano da hoda unutar supljeg dijela.Usput treba zrakom ispuhati filter(sito).
Kad oslabi hidraulicna glava na roto pumpi traktor nece da pali ni vruc na kljuc.Na guranje pali na metar.Treba mu puno vise obrtaja nego sto alanser daje da upali.

dsc06925e.jpg

još jednom tisuću puta hvala na pomoći... pumpa je navodno bila kod purića (tak veli majstor) i da se nešto treba naručiti jer se kod svih nešto (rotor mislim) vrti u desno, a kod ovog u lijevo...
čekanje na dijelove ...3 mjeseca.
budemo vidjeli što će biti... hvala dečki...
ak netko ima ispravnu pumpu, kupio bi je odmah
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Dođeš i Bosnu kod mog bosh -majstora.Naravno prije tog ugovoris termin.Za par sati covjek zamjeni sve sem kucista pvp i rijesen problem.Platis i dobijes racun sa garancijom .Tacnije dođes u Prijedor ,a to ti je tako blizu Zagreba.OUsput ti i napravi jos jedan racun sa manjim iznosom novca za carinu.Mislim na racun koji ne podlijeze carini.Taj racun kad pređes granicu bacis a glavni racun cuvas jer ti je on ujedno garancija.
 
D

dsmilja1

Guest
Dođeš i Bosnu kod mog bosh -majstora.Naravno prije tog ugovoris termin.Za par sati covjek zamjeni sve sem kucista pvp i rijesen problem.Platis i dobijes racun sa garancijom .Tacnije dođes u Prijedor ,a to ti je tako blizu Zagreba.OUsput ti i napravi jos jedan racun sa manjim iznosom novca za carinu.Mislim na racun koji ne podlijeze carini.Taj racun kad pređes granicu bacis a glavni racun cuvas jer ti je on ujedno garancija.

hvala ti puno na pomoći.... javim ti se ovdje kad uhvatim vremena za takvu akciju....
punoooo hvala
 

Najnoviji postovi

Na vrh