• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

cudno huktanje na mf 35

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,810
Na pumpi ti je poklopac na dva šarafa na šarafciger. Skineš i natočiš ulje motorno dok na cijevčicu ne počne curiti čisto ulje. Provijeri si membranu i cijev o kojoj sam ti pisal.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,909
Pozdrav, kad ste vec na temi ulja u pumi visokog tlaka, zanima me sto je razlog da je u pumpi kad otvorim poklopac (klipna) umjesto ulja se nalazi nafta,da nije neka membrana u pitanju i koliko je to stetno za radne elemente pumpe.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,810
To ti je normalno jer elementi pomalo propuštaju naftu, a ako previše propuštaju pomalo izbaci ulje na cijevčicu pa zato treba češće dolijevati ulje. Inače ako je unutra nafta odlaze ležajevi, semering i bregasta osovina.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
powershift kaže:
Pozdrav, kad ste vec na temi ulja u pumi visokog tlaka, zanima me sto je razlog da je u pumpi kad otvorim poklopac (klipna) umjesto ulja se nalazi nafta,da nije neka membrana u pitanju i koliko je to stetno za radne elemente pumpe.
Ništa im neće biti , nafta iznutra -nafta izvana .
2-3 put godišnje uljevaj ulje u VP sve dok na prelivni čep ne počme izlaziti čisto ulje .
Nafta ulazi u pumpu jer su elemati poderani :oops: ništa strašno .
 
A

anel

Guest
muhanicar kaže:
Na pumpi ti je poklopac na dva šarafa na šarafciger. Skineš i natočiš ulje motorno dok na cijevčicu ne počne curiti čisto ulje. Provijeri si membranu i cijev o kojoj sam ti pisal.

izvini druze sto te muci sa svim ovim pitanjima sutra cu ic natocit to ulje,a sta bi trebo provjerit od usisne grane pa do membrane.hvala :roll:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,810
Membrana ti je ispod poklopca na ona 4 šarafa a cijev ti je zašarafljena na poklopac ključ 17 i vodi na usisnu granu na šuplji vijak ključ 17. Skini ju i probaj da nije probušena. Nego ispred pumpe ti je bakelitna spojka a možda je i gumena, ako je bakelitna probaj ju podmazati malo uljem. Možda se i ona čuje.
Poklopac membrane netrebaš skidati samo otšarafiš cijev na šupljem vijku na usisnoj grani i povučeš polugu za gašenje i prstima zečepiš cijev pustiš polugu ipričekaš par sekundi i pustiš cijev tada moraš čuti da je zrak ušel u cijev. Ako je tak onda je u redu i membrana i cijev.
 
A

anel

Guest
muhanicar kaže:
Membrana ti je ispod poklopca na ona 4 šarafa a cijev ti je zašarafljena na poklopac ključ 17 i vodi na usisnu granu na šuplji vijak ključ 17. Skini ju i probaj da nije probušena. Nego ispred pumpe ti je bakelitna spojka a možda je i gumena, ako je bakelitna probaj ju podmazati malo uljem. Možda se i ona čuje.
Poklopac membrane netrebaš skidati samo otšarafiš cijev na šupljem vijku na usisnoj grani i povučeš polugu za gašenje i prstima zečepiš cijev pustiš polugu ipričekaš par sekundi i pustiš cijev tada moraš čuti da je zrak ušel u cijev. Ako je tak onda je u redu i membrana i cijev.

odvrno sam poklopac da naspem ulje u pumpu onaj na dva sarafa (sarafcige) e sad ispod imaju tri opruge gdje tacno tu treba sipat ulje a na koju cjevcicu treba pocet curit cisto ulje :scratch
 
A

anel

Guest
anel kaže:
muhanicar kaže:
Membrana ti je ispod poklopca na ona 4 šarafa a cijev ti je zašarafljena na poklopac ključ 17 i vodi na usisnu granu na šuplji vijak ključ 17. Skini ju i probaj da nije probušena. Nego ispred pumpe ti je bakelitna spojka a možda je i gumena, ako je bakelitna probaj ju podmazati malo uljem. Možda se i ona čuje.
Poklopac membrane netrebaš skidati samo otšarafiš cijev na šupljem vijku na usisnoj grani i povučeš polugu za gašenje i prstima zečepiš cijev pustiš polugu ipričekaš par sekundi i pustiš cijev tada moraš čuti da je zrak ušel u cijev. Ako je tak onda je u redu i membrana i cijev.

odvrno sam poklopac da naspem ulje u pumpu onaj na dva sarafa (sarafcige) e sad ispod imaju tri opruge gdje tacno tu treba sipat ulje a na koju cjevcicu treba pocet curit cisto ulje :scratch

 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Samo lagano sipaj ulje pokraj federa naći će ono rupicu koja je uz rub dekla,ugrij malo ulje jer ako je jako gusto načekati ćeš se.Cjevčica za nivo ulja je s desne bočne strane pumpe.Vjerovatno će prvo teći nafta iz nje a ti sipaj dok ne krene čisto ulje.
 
A

anel

Guest
jd4755 kaže:
Samo lagano sipaj ulje pokraj federa naći će ono rupicu koja je uz rub dekla,ugrij malo ulje jer ako je jako gusto načekati ćeš se.Cjevčica za nivo ulja je s desne bočne strane pumpe.Vjerovatno će prvo teći nafta iz nje a ti sipaj dok ne krene čisto ulje.


e puno vam hval aj sutra cu nasut ulje pa probat upalit ako mogne jer zima je sve stegla sve je smrzlo.oa javim vam dali ce vise huktat :eek:


pozdrav svima :mrgreen:
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,380
a jesi li provjerio usis? filter zraka, onu cijev odozgo, granu.......ako pusta neki od usisnih ventila pomalo nabija kompresiju u filter pa stvara cudne zvukove
 
A

anel

Guest
edosoko kaže:
a jesi li provjerio usis? filter zraka, onu cijev odozgo, granu.......ako pusta neki od usisnih ventila pomalo nabija kompresiju u filter pa stvara cudne zvukove

ja al necuju se zvukovi kod filtera nego kod bos pumpe. :blackeye
 
A

anel

Guest
donasuo sam danas ulje u bos pumpu i idalje ce cuje huktanje.al naso sam sta je ispod rezervara imaju ona tri velika saravafa neznam sta je kako se zove sto sa njih tri cjevcice idu dole na bos pumpu,a tri su spojene u jednu sto ide tamo na rezervar e od njih se jedna na velikome sarafu bila olabavila i pravila taj zvuk slucajno sam vidio da idu mali baloncic.ocisto sam sve pa cu sutra kupit druge podloske sto idu na one holendere pa dobro sve postezat valjda bude to to :scratch pa javim vam.


pozdrav svima :p
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,810
Pa tebi su onda otišle brtve na ispušnoj grani?
 

rudamaca

Aktivni član
Tu od
6 Ruj 2007
Poruka
485
Na velikom sarafu? Kaj se rasarafila brizgaljka? Ak se to otpustilo, trebati ce stelanje. Da nije pukla na navoju,pa iskacu baloncici.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,810
Rudamača dobro si skužil ja uopče nisam mogel povezati.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,810
Pa kad je čul da ide zrak onda je valjda otišla bakrena pločica ili se otpustila matica koja steže uložak.
 
A

anel

Guest
evo drustvo gdje izlaze baloncici i otkle se cuje huktanje sad se dobro vidi pogledaj te slike pa odgovorte sta bi trebo uradit.sta dodje ispod ovih sarafa odkle doleze oni baloncici pa se gore pojavljuju





 

Najnoviji postovi

Na vrh