• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Čudotvorna sredstva za odmaščivanje

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,811
Več smo u par navrata pisali o njima u raznim temama, ali pošto nije bilo mjesto otvoril sam novu temu.

Zanimaju me vaša iskustva sa istima i koje bi po vama bilo najbolje.

Ja osobno sam probal:
Benzin, Nafta, Ivasol, Penasol, Civasol, Kivasol, Dimer, Permetal i Wurth-ov BMF.
 

baltazar 3

Član
Tu od
2 Kol 2012
Poruka
167
jebi.a najjeftinija solucija je nafta naspricas s nekom pumpicom pricekas sat vremena da se upije i udri minivasom ja tak radim i ok je samo je problem jer se poslje nafte lovi prasina,a ivasol je dobar samo je skup i mora bit topla voda za njega
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Nije nužno da je topla voda ja sam prao i sa hladnom vodom isto je dobro oprano ali da je bolje sa toplom to stoji...
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,289
to je ulje za podmazivanje strojeva u tekstilnoj idustriji
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,811
Jel bi se kak moglo dojti do koje litrice za probu po nabavnoj cijeni?
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,997
Ja koristim benzin,naftu i neku kiselinu koju mi ujak donese s posla sta imaju za prat podove i minivas i sve cisto ivasol sam jedno vrijeme kupovo malo je preskup!
 
B

Bobo

Guest
Decki moji, bilo koje sredstvo za odmascivanje pecnica... Ja koristim ARF u onoj bocici s pumpicom, mislim da je litra oko 24kn (tako je kostala kad sam Brenu odmascivao kod kuce)...

Naspricas, pojavi se OGROMNA pjena u raznim bojama masnoce, kasnije samo speres obicnim mlazom hladne vode. Aluminij je gulilo do sjaja...

Kico i Ajkula su vidjeli kakva je Brena bila i samo jedna bocica ARF-a u "spreju" je oprala kompletan motor od pocetka do kraja.

Oprez oko nekih materijala jer ovaj vrag dosta nagriza, pa ne bi bilo lose prije upotrebe procitati uputu...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
Kolega koristi neko sredstvo za pranje cerada , kaže da nije skupo a zadovoljava , detaljnije neznam
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,811
Bobo jesi siguran da je to bil ARF?
Da nije riječ o Permetalu?

@ Savo, mislim da se i ovdje kod tvog kolega radi o Dimeru.
Ja osobno sam ga imal danas prilike isprobati i mogu reči da ima jako slab učinak i ne zadovoljava moje potrebe.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
Prije nisam ništa koristio ali sad znam s naftom našpricat,pričekam par minuta i isperem..
Bolje ispadne nego da perem samo s vodom..
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,811
Prije nisam ništa koristio ali sad znam s naftom našpricat,pričekam par minuta i isperem..
Bolje ispadne nego da perem samo s vodom..
To je za čisti i redovito održavan traktor, ali ja pitam za nekakvog mastivurdača koji je godinama tekel na sve strane, a sredstva za odmaščivanje nije videl nikad.
 
Tu od
17 Lip 2009
Poruka
174
Ja perem okolicu vrucom vodom.

Masne dijelove cistim sa tekucinom/sprekom za ciscenje kocnica diskova
jako dobro sluzi
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
ja sam prao sa sredstvom koje čuda radi, neki njemački sprej koji koriste u podravki na čiščenju strojeva gdje se proizvodi dječja hrana,možeš si ga špricat u usta do mile volje,nema posljedica,a malog fergusona koji je poznat po masnoči očisti samo tak. nažalost,nema ga u slobodnoj prodaji,i kolegicu iz podravke več mjesecima molim da opet proba donesti jedan,ali je teško...
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,685
To je za čisti i redovito održavan traktor, ali ja pitam za nekakvog mastivurdača koji je godinama tekel na sve strane, a sredstva za odmaščivanje nije videl nikad.

nedavno sam radio jednog takvog imt 539 i gazda mi donesel mafrasol, to čudo pojelo svu masničinu pa čak i farbu na pol traktora :biggrin:
inače za pranje dijelova koristim ivasol, penasol, a poslije toga još ispirem sa dvokomponentnom tekučinom koja se razrjeđuje s vodom samo ne znam kak se zove
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Ja kad je o mom trosku cesto koristim prasak za ves ramucen u toploj vodi + mini vash.Sve sto na traktoru operu ostali odmascivaci i prasaak za ves pere.Ovaj sprej za kocnice (brake clener) dobro cisti ako samo sa njim cistis.Odlican je za kocioni sistem i za lamele i potisnu polocu.Problem je sto nije tako jeftin i brzo se trosi.
 
B

Bobo

Guest
Muhanicar, 100% ARF za odmascivanje pecnica.

Siva posudica s onom pumpicom za rasprsivanje...

n_n_arfgrill.jpg


Ovo guli SVE ZIVO... Kico i ajkula su vidjeli kakav je traktor bio i iz jednog "prolaza" je ovo odmastilo cjeli motor a na njemu je bilo masti da boze me sacuvaj...
 

Najnoviji postovi

Na vrh