• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Curi ulje iz hidraulike i mjenjača na kardanu - ferguson aka imt 533

mkudric

Novi član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
26
Kako riješiti ovo? Kako rastaviti? Skinuo sam ploču pričvršćenu sa tri vijka. Što dalje. molim pomoć ako nije neki previše zahtjevan podhvat a mislim da nije...
 
Tu od
21 Sij 2012
Poruka
496
Ako pricas o ploci koja drzi kardan iza onda taj karadan treba samo izbiti van, najlakse ako stavis neki kardan na njega i lupis i on ispadne van
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Ulje ti pusta na semering karedanskog vratila.Nije zahtjevan pothvat.Prvo izlij ulje iz kucista ili parkiraj traktor da je sto vise oboren napred.



Uploaded with ImageShack.us

newim2.jpg

By kemolisnik at 2012-01-29


Na ovoj slici je jedan od nacina skidanja.Samo sto je na slici prikazano sa plocom.Prvo moras skinuti plocu sa tri vijka.
12424939.jpg

By kemolisnik at 2012-01-29

Jedan od nacina vađenja komplet kardana sto u tvom slucaju nije potrebno.Isto prethodno se odvrcu tri vijka i skine ploca.

newima3.jpg

By kemolisnik at 2012-01-29
 
Posljednje uređivanje:

mkudric

Novi član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
26
To je to. Bravo. Nisam znao da ide cijeli kardan van (kardansko vratilo). Vidio sam neku ploču ispod te prve pa sam mislio da ide samo ona van. Trebala mi je ideja.

Znači smije sve van, lako je poslije vratiti bez da moram rastavljati pola traktora :). Pretpostavljam da je osovina ili zupčanik fiksiran na koju ide kardansko vratilo?
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
da se bas malo nadovezem na ovu temu ja sam mjenjao i semering i onu gumicu i opet mi tu slini...neznam zasto nije to jako ali kad je traktor tip top onda me to bode u oci...
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
To je to. Bravo. Nisam znao da ide cijeli kardan van (kardansko vratilo). Vidio sam neku ploču ispod te prve pa sam mislio da ide samo ona van. Trebala mi je ideja.

Znači smije sve van, lako je poslije vratiti bez da moram rastavljati pola traktora :). Pretpostavljam da je osovina ili zupčanik fiksiran na koju ide kardansko vratilo?

Ovako izgleda iznutra.

newimage2f.jpg

By kemolisnik at 2012-01-29
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
da se bas malo nadovezem na ovu temu ja sam mjenjao i semering i onu gumicu i opet mi tu slini...neznam zasto nije to jako ali kad je traktor tip top onda me to bode u oci...
Možda ste preduboko semering nabili.
S čim te mazali semering i O-ring?
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Možda ste preduboko semering nabili.
S čim te mazali semering i O-ring?

Uf ne sjecam se bas...nije to punoa ali skupi on sabi tam dolje malo...mislio sam da curi sam kada se vrti kardan ali nije tako i kad kardan neradi oce curit...

a ona piksa na koju ide ona gumica ona je bila imala neke riseve sad nesjacam se vise da li sa nutarnje strane ili vanjske ako me kuzis ?
 

deinstalator

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
300
I kod mene dosta kvasi na semeringu kardanskog vratila, i kad sam to jednom usput spomenuo majstoru,on mi je rekao da semering nikako ne mjenjam sam, jer ako spadne cijelo kardansko vratilo, prava ga je muka namjestiti nazad ????...
 
Tu od
21 Sij 2012
Poruka
496
taj majstor s... jer lako ga je vratiti nazad i jednostavno naravno ako imalo se kuzis u mehaniku, pogledaj slike koje su tu i kako sve izgleda
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
I kod mene dosta kvasi na semeringu kardanskog vratila, i kad sam to jednom usput spomenuo majstoru,on mi je rekao da semering nikako ne mjenjam sam, jer ako spadne cijelo kardansko vratilo, prava ga je muka namjestiti nazad ????...
Kardanska obično ide van PT, a ne da bi sama ispala. Samo pripazi da ga preduboko ne nabiješ ;)
 

nihad

Član
Tu od
10 Ožu 2012
Poruka
226
Sličan problem imam na 558,curi malo na izlazu vratila,vratilo ima uzdužnog hoda par mm i ajde to nije puno jer na drugom kraju je seger pa ono nemože nikuda ali čaura izađe van možda i 1 cm,,gurnem ju prstima i ona se vrati unutra,,,šta je u pitanju??????
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Čahura izlazi :scratch
Mislim da nju drži poklopac, a kaj se točno tu poderalo ovak napamet ............. Skini ju van pa vidi mada mislim da je skočil neki od segera čim sama kardanska ima lufta ili se poderala koja mesingana pločica
 

nihad

Član
Tu od
10 Ožu 2012
Poruka
226
rlknki.jpg

22yx5d.jpg

117wp5t.jpg


Evo slike,,vratilo nema hoda više od 2 mm ali čaura ima5-6.
E sada kada bolje pogledam ne curi semering jer bi se ulje vidjelo u utorima navoja na unutarnjoj strani čaure pa izgleda da curi između kućišta i čaure.
Kakav je zaptivač tamo?????????
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Sličan problem imam na 558,curi malo na izlazu vratila,vratilo ima uzdužnog hoda par mm i ajde to nije puno jer na drugom kraju je seger pa ono nemože nikuda ali čaura izađe van možda i 1 cm,,gurnem ju prstima i ona se vrati unutra,,,šta je u pitanju??????

Kod 558 caura se nebi trebala vaditi bez skidanja zegera u cauri(kod 533 i 539 moze se vaditi caura sama) . .Lezaj se nalazi u cauri i drzi ga zeger i plus s vana iza te ploce na drugoj slici ima jos jedna tanja ploca koja je zarezana sa strana i uklapa na zarezani dio na cauri.
 
Posljednje uređivanje:

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,287
Danas sam izvadio traktor 539 iz garaže, napunio goriva do čepa, pustio da radi oko pola sata da napuni bateriju, malo poslagao radi mjesta...i vidim da traktor curi na sve strane...i druge probleme:
Gumena cijev ispod pumpe pušta, skidam remen radi uzimanja kraćeg remena i provrtim alternator i jako se čuju ležajevi...tako da je i on u komadima.
Idem pozadi mijenjati žarulju, i lokva ispod kuke:
Semering koji nikada nije propuštao, odjednom curi.
Nakon skidanja istog, pregledom ležaja utvrđeno je da je propucan,
Čim smo razmakli seger, propucao i on...kao da je odjedamput, sve trulo...

25112012166.jpg
 

hanibal

Član
Tu od
21 Stu 2012
Poruka
81
e,,pozdrav svima ,,,ja sam ne tako davno kupio ,polovni IMT-560,,,ajde sve radi nekako za svoje godine ,,no hdraulik mi zadaje malo probleme,,navodno on radi ali kako,,,kada se za njega prikavi teze orudje,on jednostavno cupka a unutra u mjenjacu osjeti se lagano udaranje ,,,on doslovce radi alise bojim da ne napravi vecu stetu pa molio bih da neko mi uspostavi dijagnosu problema ,,,cak sam uocio kada je na leru i nema nista zakvaceno poluge idu takodje gore dole pomalo,,,,,prijatelj mi veli da cilindar unutra ostecen ,,ali samo su nagadjanja,,i jos sam primjetio da je poteznica gornja za topligerima neka matica velika odvnuta netko ju je pokusavo stegniti sa sarafcigerom i cekicom ali nije do kraja ,,da to ima veze sa hidroulikom,,,eto zahvaljujem ,,,
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
e,,pozdrav svima ,,,ja sam ne tako davno kupio ,polovni IMT-560,,,ajde sve radi nekako za svoje godine ,,no hdraulik mi zadaje malo probleme,,navodno on radi ali kako,,,kada se za njega prikavi teze orudje,on jednostavno cupka a unutra u mjenjacu osjeti se lagano udaranje ,,,on doslovce radi alise bojim da ne napravi vecu stetu pa molio bih da neko mi uspostavi dijagnosu problema ,,,cak sam uocio kada je na leru i nema nista zakvaceno poluge idu takodje gore dole pomalo,,,,,prijatelj mi veli da cilindar unutra ostecen ,,ali samo su nagadjanja,,i jos sam primjetio da je poteznica gornja za topligerima neka matica velika odvnuta netko ju je pokusavo stegniti sa sarafcigerom i cekicom ali nije do kraja ,,da to ima veze sa hidroulikom,,,eto zahvaljujem ,,,

Problem ti je na pumpi.Lupkanje se cuje zbog lufta.Poluge cupkaju jer ti neki od ventila (ima ih 4) na pumpi ne drzi.





Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us
 
Posljednje uređivanje:
Na vrh