• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Cvjećarstvo

  • Temu pokrenuo tomislav jura
  • Datum prvog posta
M

mojca

Guest
prvo to ti je premali plastenik za uzgoj da bi mogla biti konkurentna sa cijenom i količinom proizvoda.No svaki početak je početak,što ne znači da iduće godine neće biti veći plastenik(imam ja jedan za prodat)....Što se tiće proljetnica ,jaglac,tratinčice itd...zakasnila si za iduću sezonu,znači da možeš početi sa ljetnicama.Pelargonije iz sjemena su prekrasne,ali predugo traje uzgoj i svi koriste reznice.Znači da trebaš već sada naručiti reznice,probaj od nekog većeg proizvođača jer ih velika večina ima već posađene za iduću godinu,pa kad će uzimati rez da ti prodaju flance.Za to sve moraš imato kvalitetan plastenik sa dobrim grijanjem.Što se tiće sjemena za ljetnice ,mislim na bilje koje ide u vrt ne balkon to siješ krajem prvog mjeseca,ali sad ti je zadnje vrijeme da nabaviš sjeme.Znači za proljetnu sezonu si zakasnila,ali sad je vrijeme upravo za ljetnice i to stigneš napraviti ako odmah kreneš sa nabavkom.
 
R

riba

Guest
hvala na odgovoru.....
znam da je to sad malo ali to je početak pa se bojim uložiti puno novaca ako ne uspije da ne izgubim puno znači krenila bi s minimalnim ulaganjem pa ako se isplati sledeću godinu bi povećala...ja obožavam cvijeće trenutno imam previše slobodnog vremena pa bi ga korisno iskoristila i još nešto zaradila. ja pelargoniju imam već godinama ali iz reznica sam ih u rujnu zapelcam i u proljeće sadim one mi stoje u podrumu s puno svijetla i grijanjem...mislila sam taj podrum koristiti i dalje preko zime..
 

Nordycom

Član
Tu od
10 Pro 2010
Poruka
296
...mislila sam taj podrum koristiti i dalje preko zime..

A kako imaš riješeno grijanje u plasteniku? Jer to sa podrumom mi ne zvuči baš najbolja ideja. Ja sam isto krenuo sa plastenikom od 12x6 metara ali prva investicija je bila grijanje jer bez toga proljetno/ljetna proizvodnja je nemoguća. Što se biljaka tiće većinu radim iz reznica a ono što ne radim iz reznica naručim od Eurobroda (begonije, vinke, portulak itd...). Kada siješ cvijeće moraš puno više pazit na njih nego na reznice i puno više toga može poći po zlu. Tako da ako nemaš idealne uvjete sjetva cvijeća nije preporučljiva.
 
R

riba

Guest
grijalice na plinsku bocu, samo mi je to malo pre skupo grijanje. malo me strah započeti i uložit novce zato pitam na sve strane, mislim da je iskustvo naj važnije jer sve ovo što piše po netu mi se čini jednostavno. znam da nije, ne znam na kakve sve poteškoće mogu naić... nemam baš neko znanje o uzgoju cvijeća kad točno što raditi, do sad sam samo za sebe sijala i sadila to je sve bilo ok ali sad me strah većih količina..
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,420
plin :supris: bjež od toga , probo ja i puno njih sigurno :roll:

centralno i drva udri , podno i el. grijalice kao sigurnost i pomoć , jest da je ulaganje ali , da stavljaš sve novo dođe 10-tak tisuća kn , plus centralno možeš koristiti u kući (uzmeš jače)
 

Najnoviji postovi

Na vrh