• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Cvjećarstvo

  • Temu pokrenuo Suncokretica2
  • Datum prvog posta
S

Suncokretica2

Guest
pronašla sam ovaj forum i čini mi se zanimljiv. bavimo se uzgojem cvijeća pa me zanima ima li ovdje još cvjećara, bilo bi zanimljivo razmjenjivati iskustva....
 
S

Suncokretica2

Guest
Uopće ne sadim suncokrete samo ih volim pa sam izabrala za nick :)
Sadim krizanteme, maćuhice, gladiole, ljetnice.....svašta nešto, a sadim i presadnice povrća, to smo tek počeli, učimo.
 
S

Suncokretica2

Guest
OOO, hvalabogu netko! :lol:
U Karlovcu prodajem, a ti?
I šta sadiš?
 

djelac

Član
Tu od
9 Tra 2009
Poruka
532
ma mislim da ih ima vise al mislim da mi muski nismo toliko informirani ko vi žene :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: ja sa iz vidovca ...a prodaje ti u sesvetama...u ivancu....u varaždinu....i u zagorju....ma sadimo vecinom balkonsko i nekaj malo trajnica ...i oko 500 konteneri presadnica povrca....
 
S

Suncokretica2

Guest
Balkonsko....a da li možda siješ i nešto vrtnog, naprimjer - lobeliju? :D Nisam ju do sad sijala, nešto sam čitala da ona neće da cvjeta kad ima sunca, kad nema sunca....nemam pojma, mada mi je sad jasnije zašto ju rijetko tko sije :scratch. Imaš li možda kakav dobar savjet?
 

djelac

Član
Tu od
9 Tra 2009
Poruka
532
ma sadim ti oko 20 vrsti a možda i vise al o tome mi se vise brine mama i sestra....tak da bi nju trebal pitati pa ti javim :) :)
 
S

Suncokretica2

Guest
ok, pitaj pa javi :) po mogćnosti još ovo proljeće :lol:
 
S

Suncokretica2

Guest
ok, hvala svejedno! probat ću ja pa kako ispadne :lol: Da ti pravo rečem i zaboravila sam ju!!!!Da nije ovog foruma ostala bi neposijana :lol: Javim ti kako je bilo
 

Dado1975

Novi član
Tu od
23 Ruj 2012
Poruka
7
Lp
dali kome krizanteme Shoesmith kasne sa otvaranjem...sve je napravljeno kako treba ( zamračivanje,prihranjivanje...itd.) ?
ako ko zna molim da mi odgovori

hvala

Lp Dado
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Nikoga nema na cvijeću,nekakav zavjet šutnje vlada?:p:p:p
Kod mene stvari ove godine stoje ovako-ništa nije kako treba.Prvo sam kasnila sa sadnjom krizantema jer mi je prva tura na ukorjenivanju sva istrunula.Druga se lijepo ukorijenila,ali sam debelo kasnila sa sadnjom,što i ne bi bio neki problem da je ljeto bilo normalno.Ali pošto nije,sada imam tisuću krizantema na prekratkim stabljikama sa cvijetovima veličine jabuka.Dakle,prekratke stabljike zbog kojih krizantemu neću moći nikome prodati,a i svejedno će najvjerojatnije precvasti Sisvete,pa je ionako ne bih mogla prodati.Razlog što već nije pokošena je samo taj što taj prostor trenutno ne trebam,a nema lijepšega za dušu svaki dan bar na trenutak pogledati gredu krizanteme u cvatu.Moja priijataljica ima tu istu krizantemu,sadila ju je dva tjedna ranije od mene,isto je niska,ali je taman za neku koliko-toliku normalu,desetak cm viša od moje,taman da može proći.Ona ima sadnice i od drugog dobavljača,ta je skoro duplo viša od ove kakvu imam i ja,ali isto ko i tebi kasni sa otvaranjem.A obje su bijele Šmitovke.Posadila je jednu do druge,istovremeno,prva je niska i normalno se otvorila,druga je visoka,ali se slabo otvara i pupovi su manji.Rekla je da će je morati još malo ,samo nju,zamračivati,ali vjeruje da će biti sve u redu.
Eto,neka luda godina.Ne znam što se kod drugih događa,kod mene je loše,ali više se ne nerviram,prošlo me,sada ću lijepo uživati u svome cvijeću dokle se bude moglo-dok mi ne zatrebato zemljište za nešto brugo.A onda ću poslati unutra muža sa kosilicom-i udri!
 

Dado1975

Novi član
Tu od
23 Ruj 2012
Poruka
7
e hvala na javljenju
javio mi neki tip da i ja svoje još malo zamračujem..pa evo zamračujem već tri dana i čini mi se da su sad malo ubrzale sa otvaranjem..
al nekužim zašto se to dogodilo
špine,margarete,bekerice i gumbeki sve je ok...ali šmitovke kasne,nisu ni niske,zdrave su.al ne kužim
a nadam se da će biti ok
čujemo se pozz:)
 
M

mariovk

Guest
Pozdrav...novi sam na forumu pa sam vidio temu o cvječarstvu pa me zanima dali postoji netko tko zna kakvo je stanje na tržištu što se tiće cvijeća i dali postoji neka mogućnost izvoza cvijeća...i dali je to dobar biznis pošto planiram pokrenut neki biznis...hvala unaprijed
 
A

anica

Guest
Nikoga nema na cvijeću,nekakav zavjet šutnje vlada?:p:p:p
Kod mene stvari ove godine stoje ovako-ništa nije kako treba.Prvo sam kasnila sa sadnjom krizantema jer mi je prva tura na ukorjenivanju sva istrunula.Druga se lijepo ukorijenila,ali sam debelo kasnila sa sadnjom,što i ne bi bio neki problem da je ljeto bilo normalno.Ali pošto nije,sada imam tisuću krizantema na prekratkim stabljikama sa cvijetovima veličine jabuka.Dakle,prekratke stabljike zbog kojih krizantemu neću moći nikome prodati,a i svejedno će najvjerojatnije precvasti Sisvete,pa je ionako ne bih mogla prodati.Razlog što već nije pokošena je samo taj što taj prostor trenutno ne trebam,a nema lijepšega za dušu svaki dan bar na trenutak pogledati gredu krizanteme u cvatu.Moja priijataljica ima tu istu krizantemu,sadila ju je dva tjedna ranije od mene,isto je niska,ali je taman za neku koliko-toliku normalu,desetak cm viša od moje,taman da može proći.Ona ima sadnice i od drugog dobavljača,ta je skoro duplo viša od ove kakvu imam i ja,ali isto ko i tebi kasni sa otvaranjem.A obje su bijele Šmitovke.Posadila je jednu do druge,istovremeno,prva je niska i normalno se otvorila,druga je visoka,ali se slabo otvara i pupovi su manji.Rekla je da će je morati još malo ,samo nju,zamračivati,ali vjeruje da će biti sve u redu.
Eto,neka luda godina.Ne znam što se kod drugih događa,kod mene je loše,ali više se ne nerviram,prošlo me,sada ću lijepo uživati u svome cvijeću dokle se bude moglo-dok mi ne zatrebato zemljište za nešto brugo.A onda ću poslati unutra muža sa kosilicom-i udri!
bok ja sam ove godine prvi put sadila pa me zamima vase misljenje o mom cvijecu jel to prerano da su ovak jako otvoreni ,posaljite i svoje slike pa da malo usporedimo pozz
fnfmrl.jpg
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
I moje su isto tako otvorene,dali su prejako,ne mogu reći,mislim da nisu,ali kod mene je problem što su stabljike niske.Radim u glavi sve moguće kombinacije kako ih prodati ako cvijet bude kako treba,pošto ne smijem prodavati gotove aranžmane,u velikom sam problemu.Možda se nešto i izvuče od truda,a možda će i kosilica raditi,vidjeti ćemo.
 
A

anica

Guest
I moje su isto tako otvorene,dali su prejako,ne mogu reći,mislim da nisu,ali kod mene je problem što su stabljike niske.Radim u glavi sve moguće kombinacije kako ih prodati ako cvijet bude kako treba,pošto ne smijem prodavati gotove aranžmane,u velikom sam problemu.Možda se nešto i izvuče od truda,a možda će i kosilica raditi,vidjeti ćemo.

i moje su neke jako niske ,a opet neke visoke i imaju stabljiku debelu ko palac ,(neznam, kak ce to netko zapiknut u spuzvu za aranzman) ,ja cu probat s prodajom doma i na placu ,a napravit cu aranzmana pa na placu imat kod sebe 2 ogledna primjerka i rec ljudima da mogu k meni doma doc ako ce htjet takve ili slicne ,ako me kakva inspekcija pita za ta 2 ,reci cu da sam to sebi kupila ,pa kak bude!cvjecarna mi nije jos zainteresirana ,tek iza 20 ce mi jedna cvjecarka javit ,.a jel se zna sta za cijenu za ovu god?
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ja sam prošle godine prodala po sedam kuna što sam imala.Nije ih bilo puno,nešto sam sama napravila aranžmane,a kako će biti sada,valjda ko i lani,pretpostavljam,Moje,ako ih netko bude htio,će biti jeftinije, jer zbog duljine stabljike nikako neće moći u prvu klasu,bez obzira na veličinu cvijeta.Tako je to u trgovini.Imam jedan izlaz,ali neznam dali može proći.Naime,imam jednog znanca koji ima trgovački obrt,kupuje od mene povrće i prodaje na placu.On veli da ja neka radim aranžmane(imam završen tečaj sa upisom u radnu knjigu),a on će ih prodavati na tržnici.Tako bih mogla iskoristiti sve što ima,ali ne znam hoće li to proći kod inspekcije.Morala bih se raspitati može li to tako ići.Trebam li kakvu potvrdu ili dozvolu ,pojma nemam.
 
Na vrh