• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Cvjećarstvo

  • Temu pokrenuo Suncokretica2
  • Datum prvog posta
A

anica

Guest
stvarno to neznam ,ja imam samo onaj papir za poljoprivredu,i s tim mogu prodavat na placu ,rezano ali ne i aranzmane ,al smuljat cu nekak valjda!
 

Dado1975

Novi član
Tu od
23 Ruj 2012
Poruka
7
moraš za aranžmane imat otvoren obrt,inače ništa ne prolazi,sve ostalo je na crno...pozz
 

danijellaura

Član
Tu od
15 Svi 2010
Poruka
225
Lp
dali kome krizanteme Shoesmith kasne sa otvaranjem...sve je napravljeno kako treba ( zamračivanje,prihranjivanje...itd.) ?
ako ko zna molim da mi odgovori

hvala

Lp Dado

ovak, sad je vrijeme za biti na forumu i izmjenjivati iskustva a u sezoni nema vremena za to nazalost...neznam da li vam se krizantema uspjela otvoriti na vrijeme ali evo jedan mali savjet za ubuduce...ako krizantema kasni sa otvaranjem onda ne nastavljati sa zamracivanjem nego upravo kontra upaliti svjetlo po noci i produziti dan, i ako je hladno obavezno pustiti grijanje u plasteniku...provjereno vlastitim iskustvom...neznam kak vam se dogodilo da vam se nije na vrijeme otvorila bar je ova godina bila za to idealna...moja smitovka nikad do sad nije bila takve kvalitete ko ove godine i to sa minimalnom prihranom ali da nije postavljen vodovod i kap na kap ne bi bilo nista
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ja sam ove godine sa šmitovkima i loše i dobro prošla.Sve ovisi kako gledaš.Sadila sam ih prekasno,pa su ostale jako niske.Već sam ih htjela dati suprugu u nadležnost da ih pokosi trimerom,ali sam ipak odustala.Onda su prerano procvale.Niti za prodati,niti za baciti.Pa sam se odlučila za izradu aranžmana.Na kraju je ispalo,zaradila sam na aranžmanima toliko koliko bih bila i da sam ih prodala kao rezane.A naradila sam se ko konj.Ali dobro,da sam ih dala pokositi,ne bi bilo ništa.Znači,dobro je tako kako je ispalo.Čovijek samo mora biti malo uporan i snači se.:gitarist:
 

danijellaura

Član
Tu od
15 Svi 2010
Poruka
225
Ja sam ove godine sa šmitovkima i loše i dobro prošla.Sve ovisi kako gledaš.Sadila sam ih prekasno,pa su ostale jako niske.Već sam ih htjela dati suprugu u nadležnost da ih pokosi trimerom,ali sam ipak odustala.Onda su prerano procvale.Niti za prodati,niti za baciti.Pa sam se odlučila za izradu aranžmana.Na kraju je ispalo,zaradila sam na aranžmanima toliko koliko bih bila i da sam ih prodala kao rezane.A naradila sam se ko konj.Ali dobro,da sam ih dala pokositi,ne bi bilo ništa.Znači,dobro je tako kako je ispalo.Čovijek samo mora biti malo uporan i snači se.:gitarist:

a kojeg datuma ste ih sadili?
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
a kojeg datuma ste ih sadili?


15.i 18.07.Sama sam kriva,ukorijenjivala sam reznice i jednostevno ih je 90% istrunulo.A radila sam istovremeno i sprayice,a i kasnije,i one su se ukorijenile 98%,bez ikakvih problema.Bila sam prisiljena raditi novi rasad,pa sam normalno,kasnila sa sadnjom.Osim toga sam ih posadila na crni malč(to mi se jako dopalo,iako sam tek kasnije rezmislila da bi bilo bolje da sam ih posadila na bijeli),pa je možda i ti imalo kakve negativnosti,ne znam.Šmitovke sam sadila tek drugu godinu,malo,1000 komada,ali kakve su bile prošle godine,baš ko što ljudi kažu-početnička sreća.:rolleyess::lol:Osim toga,i genotip je bio niski,da sam imala ovaj drugi ko prijateljica,bile bi sigurno taman.Ona je imala od dva dobavljača i sadila niži genotip ranije,a viši kasnije,na isto mjesto,jedan uz drugi,ali je razlika u visini bila skoro pola metra.Da ne vidiš svojim očima,ne bi vjerovala.
 

danijellaura

Član
Tu od
15 Svi 2010
Poruka
225
15.i 18.07.Sama sam kriva,ukorijenjivala sam reznice i jednostevno ih je 90% istrunulo.A radila sam istovremeno i sprayice,a i kasnije,i one su se ukorijenile 98%,bez ikakvih problema.Bila sam prisiljena raditi novi rasad,pa sam normalno,kasnila sa sadnjom.Osim toga sam ih posadila na crni malč(to mi se jako dopalo,iako sam tek kasnije rezmislila da bi bilo bolje da sam ih posadila na bijeli),pa je možda i ti imalo kakve negativnosti,ne znam.Šmitovke sam sadila tek drugu godinu,malo,1000 komada,ali kakve su bile prošle godine,baš ko što ljudi kažu-početnička sreća.:rolleyess::lol:Osim toga,i genotip je bio niski,da sam imala ovaj drugi ko prijateljica,bile bi sigurno taman.Ona je imala od dva dobavljača i sadila niži genotip ranije,a viši kasnije,na isto mjesto,jedan uz drugi,ali je razlika u visini bila skoro pola metra.Da ne vidiš svojim očima,ne bi vjerovala.

da to je definitivno malo prekasno do 5-7.7. jos ide ali posle za smitovku je malo prekasno (u tom slucaju trebali ste sa jaaaako puno prihrane dati)...sitno moze (spine, margarete, bombice) onda ne odu nebu pod oblake ostanu niske a netreba ih alarit...ja sebi sam ukorjenjujem ali kupim reznicu jel i vi kupujete reznice? a istrunule su vam jel vam je bio supstrat premokar ili ste previse rosili i imali prevelku vlagu u zraku...neznam kakvu metodu ukorjenjivanja imate pa bi vam mogao vise reci...ja se osobno krizantemom bavim 9 godina a moji starci su krenuli prvi puta sa njom jos davne 1986godine tak da imam nesto malo vise iskustva :) ....ja ukorjenjujem izmedju 15000-20000 komada (smitovke, sitno, multiflora) i dogodi se da koja strune ili se osusi ali to je zanemarivo...a nemam idealne uvjete kak ovi strucnjaci kazu...
 
P

pedja cepin

Guest
OOO, hvalabogu netko! :lol:
U Karlovcu prodajem, a ti?
I šta sadiš?

dali će trebati u karlovcu na piji fiskalne kase za prodaju cvijeća:icon_jook:
ja sam iz osijeka i prodajem presadnce u proljeće:icon_super:
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,541
dali će trebati u karlovcu na piji fiskalne kase za prodaju cvijeća:icon_jook:
ja sam iz osijeka i prodajem presadnce u proljeće:icon_super:

misilm da neće, rekli su da proizvođači nisu obvezni, osim ako je opg u sustavu pdv-a, ili imate obrt, poduzeće...
 

danijellaura

Član
Tu od
15 Svi 2010
Poruka
225
dali će trebati u karlovcu na piji fiskalne kase za prodaju cvijeća:icon_jook:
ja sam iz osijeka i prodajem presadnce u proljeće:icon_super:

koliko sam ja upucen u to ako ste opg i prodajete na trznici svoje proizvode onda ne a ako ste obrt onda ovisi da li ste trgovacki obrt ili proizvodni...ako ste trgovacki onda cete morati imati fiskalnu blagajnu a ako ste proizvodni onda cete moci sa fiskalnim blokom izdavati racune (blok racuna kojeg ispisujete rucno ali ga morate kupiti u poreznoj ili ga tamo ovjeriti to jos neznam kakva je procedura)
 

9snamjenom

Član
Tu od
5 Ožu 2012
Poruka
56
trebam informacije o prodaji sadnica krizantema, hitno mi je, ako je moguće iz sjevernog i istočnog dijela hrvatske
 

danijellaura

Član
Tu od
15 Svi 2010
Poruka
225
trebam informacije o prodaji sadnica krizantema, hitno mi je, ako je moguće iz sjevernog i istočnog dijela hrvatske

ako mislis tko prodaje sadnice onda su ti to mbm, vrtko, nova flora, eurobrod ali mislim da si za narudjbu za ovu sezonu malo zakasnio...ovi su svi u zagrebu a ima jedan covjek u vinici ja kod njega uzimam reznice i za sad je imao dobru robu...
 

9snamjenom

Član
Tu od
5 Ožu 2012
Poruka
56
evo ja i moji se ove godine bacili malo u cvjećarstvo , da vidimo kako će nam to ići, pa se možda sa povrća prebacilo, ... sve ovisi,
- inače hvala na odgovoru, sadnice su kupljene i posađene već što se tiče krizantema
- e sad me zanima da li netko od Vas nekoga zna da netko ima lukovice LJILJANA, može bijeli i crveni
 

danijellaura

Član
Tu od
15 Svi 2010
Poruka
225
evo ja i moji se ove godine bacili malo u cvjećarstvo , da vidimo kako će nam to ići, pa se možda sa povrća prebacilo, ... sve ovisi,
- inače hvala na odgovoru, sadnice su kupljene i posađene već što se tiče krizantema
- e sad me zanima da li netko od Vas nekoga zna da netko ima lukovice LJILJANA, može bijeli i crveni

i ja trazim lukovice ljiljana, gladiola i liatrisa ostalo mi je mjesta u plasteniku pa bih ubacio i nesto od toga pa ako tko zna tko ima lukovica u ovo vrijeme nek javi...
 

BioBela

Član
Tu od
11 Kol 2013
Poruka
63
i ja trazim lukovice ljiljana, gladiola i liatrisa ostalo mi je mjesta u plasteniku pa bih ubacio i nesto od toga pa ako tko zna tko ima lukovica u ovo vrijeme nek javi...

Na žalost, kad Te je ovo zanimalo nisam bio na forumu. Ako Te zanima jesenska paleta lukovica (tulipani, narcise, šafrani...) sad je vrijeme da se interesiraš oko toga. Prve lukovice stižu ovih dana po poljoapotekama, a može se nabaviti i rinfuza.:(giggle):
 
K

krizantemar

Guest
pozdrav svima od mene prvi put na forumu.
i imam pitanje za sve vas proizvođače i prodavače krizantema i ostalog cvijeća-gdje god da pitam uvijek dobijam različite odgovore-što je sve potrebno za prodaju cvijeća( vlastiti uzgoj ) u svom dvorištu? i usput za prodaju cvijetnih aranžmana ?
da napomenem-mali opg -nisam u sustavu pdv-a
prodajem isključivo u vlastitom dvorištu
supruga agronom i sa položenim cvjećarskim tečajem
lani sam pitao u županijskom uredu za gospodarstvo i rekli su da onaj tko radi aranžmane mora imati tečaj sa upisom u knjižicu i da je to to
u općinskom uredu za gospodarstvo su mi odgovorili da ja imam opg,žena mora otvoriti obrt ( plus tečaj ) i od mene otkupiti cvijeće (i da joj moram ispostaviti račun )
u obrtničkoj komori su mi odgovorili da ne treba ništa od toga jer je žena kao agronom već daleko prekvalificirana a da aranžmani u dvorištu podpadaju pod neki članak zakona o poljoprivredi u kojem se navodi da svaki proizvođač slobodno uređuje svoj proizvod u svrhu bolje prodaje...i sad ti znaj!
ako imate kakva iskustva ili saznanja ili bilo što, pliz javite jer sezona se bliži i stvarno mi se ne da opet u strahu biti od inspekcija.rado bih sve po zakonu ali ne uspijevam baš saznati po kojem zakonu...
 

Kukuruz

Član
Tu od
4 Srp 2013
Poruka
90
@krizantemar ako je u tom dvorištu i vrt gdje sadite to cvječe možete ga tu i prodavati a aranžmane nemožete.To je kao da proizvođać cigla osim što prodaje cigle od njih radi i kuće na isti obrt.
 

SnakE

Novi član
Tu od
7 Stu 2012
Poruka
25
Prodajem krizanteme na komad isto tako i špine imam tri gredice krizantema duzine po 20 m....ako ima zainteresiranih,moguc je i dovoz!!!!
 

krosis

Novi član
Tu od
11 Lip 2016
Poruka
9
Vidio sam prije neki dan žbun ruže kod jedne komšinice, pa sam se pitao bi li se mogla osjeći mala grančica odatle i zabit u zemlju? Bi li se primilo?
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Moja susjeda ih ukorijenjuje tako, i pokrije ih staklenim teglicama od pekmeza.
Ali ne znam u koje doba godine to radi.

Mini ruže sam ja tako ukorijenjivala na proljeće, kada su prolistale, i jako sam ih puno napravila, za prodaju.
 
Na vrh