• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Da IMT ne krči kod šaltanja

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,368
Bil ja doktor ili prijatelj ja znam i tvrdim da ako zazor između gospodina lagera (kojeg ja od milja zovem Živko) i šarafa na capicama nije isti kvačilo kod kretanja trese.
A bili šarafi do kraja odšarafljeni ili stegnuti to nema veze. Kvačilo bu uvijek isto odvajalo ili ako je potrošeno nebu odvajalo.

Ne kontam baš ovo šerafi zašarafljeni do kraja, kaj ne mora biti određeno točno, kak su to vec konstruktori si zamislili, kolko su šerafići na capicama prišerafljeni odnosno otpušteni?
Kaj se uopće dobiva s više zašerafljenim ili s više otšerafljenim šerafićima? To mi je baš zapalo za oko kad sam 549 moral prepoloviti jer je traktor užasno cupkal pa mi je majstor nešto pričal da zbog obrade korpe je drugačije uzimal mjere za štelung tih šerafića.
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,915
Udaljenost capica od lamele se podešava listićima između zamajca i korpe, a na šerafima se podešava na fino zbog različito poderanih capica i pripadajućih bolcni, zamajca,i potisne ploče. Ako sam u krivu molim da me netko ispravi.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Znači imal si ga na pol i videl svojim očima kak to izgleda.
Sad malo vrati film u nazad pa se prisjeti i razmisli sam.

Ako otpustiš vijke skroz do kraja van capica one su bliže potisnom ležaju i potisni moraš na pedali odmaknuti od njih jer ako ne odmakneš nemaš mrtvog hoda.
Ako ih zašarafiš skroz u capice (ili ih izbaciš kak sam napisal da ih "ni netreba" onda ne možeš stisnuti dovoljno da odvoji drugi stepen pa potisni treba približiti k njima.

U isto vreme kak god ti otpuštal ili stezal te vijke na samoj korpi ne štelaš niš. Ona je uvijek tam gde je bila samo su šarafi bliže ili dalje od potisnog.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Udaljenost capica od lamele se podešava listićima između zamajca i korpe, a na šerafima se podešava na fino zbog različito poderanih capica i pripadajućih bolcni, zamajca,i potisne ploče. Ako sam u krivu molim da me netko ispravi.
Za prvi dio navoda si u krivu, a za drugi dio oko poderanosti u pravu.
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,915
Ja sam mijenjao potisnu ploču i capice su došle jako blizu lamele, pa samim time se gubio hod papuče, stavljamjem lističa kojih do tad nije bilo papučice se udaljile od lamele i samim time se dobilo na "hodu".
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Pardon, ja se izvinjavam. Nisam dobro pročital.
Shvatil sam da ti misliš na štelanje lističima gde se štela drugi stepen.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Dok ga ne usavršiš, a kolko delaš možda nikad
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,531
I ako buš ga uređival limarijski zašt bi ga raskolil ako ne masti, odvajaju oba stepena, ne klizi ???
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Pa zato da vidi zakaj ne masti, zakaj odvaja kak treba i ne klizi..... posto tak dobro pali trebalo bi i motor otvoriti da se vidi kaj u njemu ima kad je svebu redu.
Takvih je malo ili još samo pokoji :hahah:
 

Stipo59

Novi član
Tu od
20 Tra 2021
Poruka
11
I ja bi trebao štelati prvi stupanj na 533 i zamijeniti capice bez razdvajanja traktora.
Ali ne razumijem kako štelati kad se ne vidi što se radi?
Capice nemozes zamjeniti bez razdvajanja,ali mozes zamjeniti ona 3 vijka na capicama i nastelati 1 i ako ima i2 stepen odozdol kroz rupu. Sve se vidi sabaterijskom svjetiljkom.
 

Najnoviji postovi

Na vrh