• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Da li je nabavka kombajna dobra investicija...

R

Ratarko

Guest
hoti kaže:
JOSIP.1 kaže:
ja sam prije god i pol kupio svoj 3610, istina stariji je model (nema onaj joystick),

Nisam baš dobro razumio, da li taj 3610 ustvari ima pogon preko hidromotora? Ako nema možete li me uputiti, koji model iz te geneacije DF ima pogon preko hidromotora.

Postoje i 3610 kombajni koji imaju mehanički dakle klasični mjenjač sa kvačilom istina rijetki su . Ono na što je Josip vjerojatno mislio je to da je njegov kombajn hidromat ali budući da je stariji model nema joystick koji na sebi nosi nekoliko funkcija koje olakšavaju upotrebu nego ima hidromat ručicu koja na sebi eventualno ima samo dugmić za podizanje i spuštanje hedera a možda nema niti to nego se heder podiže na zasebnoj ručici ...
Naravno i 3580 ima sa meh. mjenjačem ( imam jedan takav ) .
Bio to DF 3580 ili 3610 o kojima se razgovara oba kombajna možeš raspoznati po natpisu HYDROMAT koji stoji na bočnoj oplati kombajna dok oni sa meh. mjenjačem nemaju tu naljepnicu . Naravno da je to samo jedan detalj kako se mogu raspoznati hydromat od mehanjičkih kombajna , ima ih još dosta .
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Ratarko kaže:
hoti kaže:
JOSIP.1 kaže:
ja sam prije god i pol kupio svoj 3610, istina stariji je model (nema onaj joystick),

Nisam baš dobro razumio, da li taj 3610 ustvari ima pogon preko hidromotora? Ako nema možete li me uputiti, koji model iz te geneacije DF ima pogon preko hidromotora.

Postoje i 3610 kombajni koji imaju mehanički dakle klasični mjenjač sa kvačilom istina rijetki su .
Ne postoje 36.10 koji imaju meh. mjenjač. Samo 35.80, ali i ti su rijetki.
Ono na što je Josip vjerojatno mislio je to da je njegov kombajn hidromat ali budući da je stariji model nema joystick koji na sebi nosi nekoliko funkcija koje olakšavaju upotrebu nego ima hidromat ručicu koja na sebi eventualno ima samo dugmić za podizanje i spuštanje hedera a možda nema niti to nego se heder podiže na zasebnoj ručici ...
Naravno i 3580 ima sa meh. mjenjačem ( imam jedan takav ) .
Bio to DF 3580 ili 3610 o kojima se razgovara oba kombajna možeš raspoznati po natpisu HYDROMAT koji stoji na bočnoj oplati kombajna dok oni sa meh. mjenjačem nemaju tu naljepnicu . Naravno da je to samo jedan detalj kako se mogu raspoznati hydromat od mehanjičkih kombajna , ima ih još dosta .
Uzmi svakako hidromat, jer je lakše s njim raditi, a i kombajni s mehaničkim mjenjačom se jako teško prodaju, danas-sutra dok češ prodavati.
 
R

Ratarko

Guest
DF netko mi je rekao da je vidio 3610 mehanički ali ja nisam .
Nemam ništa crno na bijelo nego samo rekla-kazala .
 
J

JOSIP.1

Guest
hidromat da, kak je ratarko napisao, na tom starijem modelu ja imam na dugme za podizanje i spustanje hedera, a na joysticku imas jos kojesta.

u vrijeme kad sam kupovao ta se razlika placala 10000€.

moj 3610 ima redni br 002, i bio je crveni, al negdje prije par god je bio na totalnom remontu kad je ofarban na zeleno.
 
H

hoti

Guest
mladen kaže:
ja sa svojim 3580 sam prosle godine u vrsidbi repice iso iz brckog ...

Kolika bi ove godine mogla biti cijena kombajniranja u BiH? Da li bi se više isplatio prevoz labudicom?

Hvala svima na odgovorima, čini mi se najbolja kupovina je DF3850 ili DF3610 sa Hydro.
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
A osim toga, mehanički mjenjač ti nije dodar, jer puno više se kvari, proklizava remen ako si na brijegovima, kombajni s mehaničkim mjenjačem adapter nebi smjeli ni nositi.
Hidromat se manje kvari, odnosno ne kvari se. A i brži si na okretanjima, ako su sitne parcele--> veći učinak.
 
K

krx pozega

Guest
Kako vas je lijepo slušati.... ;) :p ......hoću i ja kombajn :lol: :lol:

...ne bi bilo odgoreg koju slikicu nabacit pogotovo tog 3610 kojeg čini mi se nemamona forumu...
 
R

Ratarko

Guest
krx pozega kaže:
Kako vas je lijepo slušati.... ;) :p ......hoću i ja kombajn :lol: :lol:

...ne bi bilo odgoreg koju slikicu nabacit pogotovo tog 3610 kojeg čini mi se nemamona forumu...

Član deutzman ima dva komada a sliku potraži tu : Obrisan neispravan link.
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Evo moj 35.80, ako nađem kakav kombajn gore bit će na prodaji.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
 
J

JOSIP.1

Guest
Obrisan neispravan link.

evo moja strojcina, makar je vec punoljetan odlicno me sluzi, u tabi za dana zbrijem 22 ha i nakosi 15 vagona zita.
za moje potrebe dovoljno, makar bi ipak volio da ima malo jaci motor i veci bunker (npr3640), ali dobro je i ovako.

taj kombajn je idealan za radit usluge jer ne trosi nista, jer mozda neznas da ima razlicitih motora, moj je180 ks, ima ih jacih mislim 220 ks, taj od 220 bi bio dobar meni kad ga pustim u tabli da pase, za usluge radit i selit se, i za manje povrsine bolji je slabiji motor.
 
M

mladen

Guest
hoti kaže:
mladen kaže:
ja sa svojim 3580 sam prosle godine u vrsidbi repice iso iz brckog ...

Kolika bi ove godine mogla biti cijena kombajniranja u BiH? Da li bi se više isplatio prevoz labudicom?

Hvala svima na odgovorima, čini mi se najbolja kupovina je DF3850 ili DF3610 sa Hydro.
cjena bi mogla bit oko 90e/h neisplati ti se prevozit labudicom jer za take kombajne mora biti posebna labudica jer na obicnoj bi prelazio 4m visine , radis sto je u krugu od 100km a dalje se ne isplati ja sam naprimer otiso za 80h u modricu
 
H

hoti

Guest
Kolika je potrošnja goriva DF3850, kada se vozi otvorenom cestom, a kolika pri radu? Da li se može sipati lož ulje ili plavi dizel?
 
M

mladen

Guest
hoti kaže:
Kolika je potrošnja goriva DF3850, kada se vozi otvorenom cestom, a kolika pri radu? Da li se može sipati lož ulje ili plavi dizel?
nisam ispitivo tacno kolko potrosi u transportu samo znam puno jer mi se cini da vidim kako kazaljka pada simbolicno dok u radu su vrlo mali potrosaci ni to nisam tacno mjerijo al znam da kad sam jednom uradio tablu kukuruza od 15h da je stalo oko 150l goriva al je tabla bila duga 1,5km . ja sipam i lozu i plavi kad ga ima
 
H

hoti

Guest
mladen kaže:
[ jednom uradio tablu kukuruza od 15h ...

Negde sam čitao da se u Brčkom pravi fabrika etanola (vjerovatno za E85 ili bioetanol). Velika je potražnja biogoriva, što je veoma dobro :) Kakvo je stanje u Brčkom, da li se planiraju veće površine pod kukuruzom? Kakvo je kod tebe stanje, što se tiče uslužnog kombajniranja površina pod kukuruzom, ili narod više koristi berače?
 
M

mladen

Guest
hoti kaže:
mladen kaže:
[ jednom uradio tablu kukuruza od 15h ...

Negde sam čitao da se u Brčkom pravi fabrika etanola (vjerovatno za E85 ili bioetanol). Velika je potražnja biogoriva, što je veoma dobro :) Kakvo je stanje u Brčkom, da li se planiraju veće površine pod kukuruzom? Kakvo je kod tebe stanje, što se tiče uslužnog kombajniranja površina pod kukuruzom, ili narod više koristi berače?
sto se tice fabrike etanola u brckom to je velika politika kao prvo to je neka iransko americka firma koja oce da pravi fabriku i uz fabriku traze 1500h zemlje 1/1 da na njoj sije DIVLJI PROSO a svako ko se malo razume u bijologiju zna da je proso veci korov od ambrozije od koga ce da prave etanol . a nasa vlada je oberucke to prifatila jer tamo rade nestrucni ljudi i vidi sada ovo oni hoce da im prodaju 1000h za 750000km i jos ce nima vlada dat nepovratna srestva u iznosu od 1 500 000km sto znaci 750000km vlada distrikta njima poklanja. a mi poljoprivrednici trazimo to isto zemljiste u zakup i oni nam ga nedaju e sada smo mi se digli i najavili smo im blokadu puteva ako nam neodgovore pozitivno , tu se javlja i vindija koja isto hoce zemljiste da ga obradjuje i da napravi fabriku. mi nemamo nista protiv fabrika al nek one preradjuju sirovine a mi cemo prizvodit na toj zemlji koja je nasa djedovina al naravno ne divlji proso , jer se etanol pravi od kukuruza to je samo politika da nam uzmu zemljiste 1/1 i da se pare operu i da nam njive zakorove, na teritoriji distrikta im 4500h obradive drzavne zemlje koju je obradjivala PD POSAVINA koju su vlasti unistili. sto se tice kombajniranja kukuruza ljudi masovno prelase na zrnon , sto se tice posla ima ga dovoljno i zadovoljan sam. samo manja domacinstva beru u klipu
 
H

hoti

Guest
DA, gledao samu na TV da se sprema blokada puteva. Imao bih sada svašta napisati, ali ne želim da pretvorim ovo u političku debatu. Samo bih spomenuo firmu Pinus Pro, pošto sam jedno vrijeme bio zainteresovan za proizvodnju biodizela, tako da poznajem ovu tematiku veoma dobro. Ovo je slovenačka firma, koja izvozi uljanu repicu iz RS u Sloveniju, a uvoziće biodizel proizveden u Sloveniji nazad u RS. Hvale se time da su zaslužni za uvođenje tarifnog broja, koji do tada nije bio za biodizel ;) . Inaće biodizel se pravi od ulja, lužine i alkohola, a zamisli naša vlada je donjela Zakon o otrovima, po kojem je metanol otrov, pa ga je teže uvesti nego nuklearnu bombu! Dok je na etanol taksa 14KM za litru! Klasična destrukcija domaće proizvodnje, kao da mi ne znamo napraviti biodizel, pa nam Slovenci moraju "pomoći".
 
M

mladen

Guest
pa ja sam ti prosle godine vrsio repicu za pinus koju su sa njiva vozili u donji zabar GOLD MG a odatle u brcanski BIMAL dalje neznam staje se desilo. koja je to politika pretakanje iz supljog u prasno :drinkers: :toimonster: :butthead:
 
H

hoti

Guest
Izgleda da su shvatili, kao Victoria Group u Šidu, da je pametnije proizvoditi jestivo ulje nego biodizel. Inače mislim da bi Vlada RS morala mnogo mnogo više da ulaže u poljoprivredu, jedna dobra stvar je Investiciona Razvojna Banka, ovdje pričaju da su to pare od prodaje Telekoma, koje su usmjerene prema komercijalnim bankama.
 
B

bojan

Guest
ima kod Srbca prodaju se tri DF 35.80,ja sam gleda jednoga 86 god.ima 5800 radni sati,zitni 4,5 i petoredni za kukuruze,kaze da su iz spanije...hoce 22,500eur.
 

Najnoviji postovi

Na vrh