• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Da li je nabavka kombajna dobra investicija...

H

hoti

Guest
Baš sam malo gledao na netu cijene polovnih kombajna, tražeći neke koji imaju hidraluičku transmisiju, pa sam primjetio zanimljive modele koji koštaju između 8000-13000 eura. To su:
1. New Holland 8080
2. New Holland TF42
3. Massey Ferguson 29XP
4. Case IH AXIAL 1440 i 1460

Da li neko ima iskustva sa navedenim kombajnima i kolika je isplativost kupovine?
 
B

bojan

Guest
mladen kaže:
ima puno radni sati jel ocarinen
jesu carinjeni,
imali neka teorija,koliko s radnim satom moze se skinuti he orijentaciono?
 
K

krx pozega

Guest
Kakav je ovo kombajn
Obrisan neispravan link.
..i koliko to vrijedi
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
To ti je mali Đuro-Đaković sa Deutz-fahr natpisom.
Neznam baš previše o malom ĐĐ. Vidim da je kabina kao na velikima, vrlo udobna kabina.
To je kombajn s malim kapacitetom, slabim motorom, zato je mali potrošač po ha. Mislim da je to odličan kombajn za manja gospodarstva.
 
K

krx pozega

Guest
Jel ima gdje kakav dobar 2385....to bi meni bilo ko mina....al da je u ovakvom stanju
Obrisan neispravan link.
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
krx pozega kaže:
Jel ima gdje kakav dobar 2385....to bi meni bilo ko mina....
Taj kombajn, ti po meni i nije neki izbor... jer cjena mu je gotovo jednaka kao i ovim većima 2580 ili još bolje 2680.
Mislim da bi ti bilo bolje uzeti malo veći kombajn kad već kupuješ.
2385 je preslab za adapter 4 reda s frezom.
 
K

krx pozega

Guest
Ma nebi ja ni širi žitni od 3 metra...a kukuruzni mi ni netreba.....sječka naravno obavezna...mali kombajnčić al da je super uredan
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
krx pozega kaže:
Ma nebi ja ni širi žitni od 3 metra...a kukuruzni mi ni netreba.....sječka naravno obavezna...mali kombajnčić al da je super uredan
Ovaj što si našao je preskup, kod nas za manje novaca nađeš 2680, kao što sam već napisao.
A ovaj kombaj nije u dobrom stanju, to je moje mišljenje. Jer je prefarban, a ispod farbe može biti najveći krš.
Najbolje je otići gore i pogledati u živo. Jer kupovina preko slike nije svaki put sretno završavala.
 
J

Jovan

Guest
Naisao sam na ovu temu o kojoj puno razmisljam u zadnje vrijeme pa da i ja postavim pitanje ;)
Mene znaima da li se isplati da uvezem polovan kombajn iz Njemacke iskljucivo da radim usluge. Znaci nemam svoje zemlje, recimo da je cijena do nekih 30, najvise 40 000eur. Prednost vidim u tome sto ne bih uzimao kredit, pa u pocetku ako i ne bude posla nije strasno nisam na gubitku
Inace sam iz BiH (Brcko-Bijeljina), pa me zanima ako je neko upucen koliko ima posla i sl. :?:
Hvala i pozz
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Jovan kaže:
Naisao sam na ovu temu o kojoj puno razmisljam u zadnje vrijeme pa da i ja postavim pitanje ;)
Mene znaima da li se isplati da uvezem polovan kombajn iz Njemacke iskljucivo da radim usluge. Znaci nemam svoje zemlje, recimo da je cijena do nekih 30, najvise 40 000eur. Prednost vidim u tome sto ne bih uzimao kredit, pa u pocetku ako i ne bude posla nije strasno nisam na gubitku
Inace sam iz BiH (Brcko-Bijeljina), pa me zanima ako je neko upucen koliko ima posla i sl. :?:
Hvala i pozz
Za te novce nađe se dobar Topliner,
s takvim kombajnom na malim parcelama ovršiš 300 jutara samo tako,
a u vezi uvoza iz njemačke neznam dal si tu što uštedio, mislim da su u Hrvatskoj cijene rabljenih strojeva i niže nego tamo.
 
J

Jovan

Guest
DF&Torpedo kaže:
Jovan kaže:
Naisao sam na ovu temu o kojoj puno razmisljam u zadnje vrijeme pa da i ja postavim pitanje ;)
Mene znaima da li se isplati da uvezem polovan kombajn iz Njemacke iskljucivo da radim usluge. Znaci nemam svoje zemlje, recimo da je cijena do nekih 30, najvise 40 000eur. Prednost vidim u tome sto ne bih uzimao kredit, pa u pocetku ako i ne bude posla nije strasno nisam na gubitku
Inace sam iz BiH (Brcko-Bijeljina), pa me zanima ako je neko upucen koliko ima posla i sl. :?:
Hvala i pozz
Za te novce nađe se dobar Topliner,
s takvim kombajnom na malim parcelama ovršiš 300 jutara samo tako,
a u vezi uvoza iz njemačke neznam dal si tu što uštedio, mislim da su u Hrvatskoj cijene rabljenih strojeva i niže nego tamo.

Nisam mislio radi ustede, vec u Njemackoj je veci izbor tj, moze se naci ocuvanije vozilo sa manje sati. Najvise sam i razmisljao o DF ili Class Dominatoru(130-170KS), ali cini mi se da se za iste pare moze naci bolje ocuvan sa manje sati DF
Samo jos da se raspitam da li ima posla da se radi samo usluga
Hvala puno na odgovoru
 
F

fliegl

Guest
35 80 neces nac za 25-tisuca eura sa svim priključcima , ja imam 1322 sa 4 reda adapterom 3.60m kosa ,sjecka i ostalo,a imam i 3580 ,87god i nebi ti ga dao bez 30tisuca eura
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
Ok hidro pogon za brdo, a kakav je raspoerd tezeine na 3580, treba li mu zadnji pogon
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
Jeli neko pokusavao praviti sjecku za kombajn kukuruza od stare rotbrane, to bi bilo najednostavnije
 

Najnoviji postovi

Na vrh