• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Dado121

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Ma daj,več kad je oko "0" neče palit??????????

Pa kaj je to onda za traktor da mi je znat:shock:

Jesi mu probao sipat eurodizela? da vidiš kak če onda palit,probaj sad preko zime,jer ako neče i s tim palit nije nešto u redu s tim..
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Kad sipamo eurodizel onda pali al kad je samo plavac onda neče. Kad je bio plavac u rezervaru tata išo orat i nije htio upalit puna čašica vode i parafina,problem je u gorivu ne u traktoru i možda je problem šta su ti filteri previše fini jer ovi stari na starim traktorima su malo grublji i bolje prolazi gorivo kroz njih.
Kad smo izlačili gorivo iz rezervara onda smo ga htjeli nalit u drugi traktor i stalno ljevamo sa karnisterom od 25l koji ima onaj tuljak da ne proljeva gorivo i imamo najlonku preko navoja radi smeča u gorivu.Gorivo nije moglo teči preko najlonke kakvo je bilo zgusnuto radi vode i parafina.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Ma svašta,i ja koristim plavi pak nemam nekih takvih problema..

Meni se čini da je kod tebe problem kaj točiš sve iz kanistera van ako radiš s njima..
Probaj raditz da ne istočiš sve,jer se voda i prljavština s vremenom slegnu na dno dok nafta duže stoji.
I svakako uvijek koristi sito ili najlonku dok točiš naftu i nebi smjelo bit problema.

A kaj se tiče vode u nafti dalo bi se raspravljat o tome al ne ovdje..
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Nafta je spremljena u burad od 200l a onda tek ju pretakamo sa pumpom u karnister od 25l radi lakšega ljevanja u traktor. Vjerojatno smo uzeli plavca kad je bilo pri kraju na crpki jer onda dolje ima mulja i vode. Najbolje je uzet kad ima oko pola spremnika nafte na crpki da nema onih svakakvih gluposti u njoj. Nije se samo nama to dešavalo nego svima u selu ko ima novi traktor.
Čovjek ima JD 6430 i isto nije mogao upalit zbog nafte,stric ima XB MAX 100 i istotak. Svi koji imaju nove traktore imaju problema sa naftom.
Pa i u auto kad natenkiramo sa Inine crpke nejde kak se spada a kad sa OMW-a onda ide bolje i ima više snage.Problem je u Ini i njihovom prerađivanju goriva a ne u strojevima.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Slikano danas prije nego šta smo istrpavali umjetno gnojivo:

img148e.jpg

Jedna umjetnička:
img149pi.jpg

img150i.jpg
 
B

BAGERISTA

Guest
Bogami ljepo si ti njega islika,,,a i on se postavija ko pravi fotomodel.........:partyman::partyman::partyman:
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Bogami ljepo si ti njega islika,,,a i on se postavija ko pravi fotomodel.........:partyman::partyman::partyman:

Hvala ti Bagerista. Svi forumaši imaju neke ljepe fotografije od svojim mašina jedino ja nisam imao pa reko da i ja uslikam koju pa se činilo danas kao najbolja prigoda do sad,još ovaj snjeg šta se vidi na slici mi je super kao pozadina za moju makinu...heheheh
 
B

BAGERISTA

Guest
Neka si,:p:p,,,evo ja mog upicanija,,,za doček i božič,,,ko pupica izgleda,,,pa poslje neka dela koliko oče,,,,a i on je zaslužija da bude čist za fešte..........:p:p
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kolega, vidim i tebe zajebava da neče palit. Ista priča s mojim Sameom 95, star je 5 god. i evo sad po zimi neče palit, ja sumnjam jedino na gorivo, nevalaj plavac. Morali budemo riskirat jedno 100 l čistog dizela u njega pa budemo vidli kak bude.

Nego, reko si da na univerzalu imaš 13.6-28 gume?
Ajd mi ih poslikaj s boka i odostraga, debljinu šare i poslikaj oznake i koji je proizvođač pa naljepu tu u temu ak ti nije problem da nešto vidim.
Ak mu budeš stavljal nove, a ove su još donekle javi mi :D :D
 
G

GROF

Guest
., lipo, lipo., divota i krasota!...

Bogami ljepo si ti njega islika,,,a i on se postavija ko pravi fotomodel.........:partyman::partyman::partyman:

., je da potpisujem., pravi fotomodel!...
., lipo ga je imat., a pogotovo sa njim delat, delati i guštat, onako na tanane.- :p ... ., onako ča ga više gljedam?, curidu mi sline, pomalo balavim ko ona stvar, rastedu mi zazubice, ... ma, nesmim ga više gljedat, pre je be n o!!! :heart: izgljeda ...

., neka dragi Bog! da obilo sriće i zdravlja, uživanja i veliki broj odradjeni sati sa strojem kod gazde i našeg dragog forumaša Dado121! ...

., aj Bog!, čitamo - pišemo se ...
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Vidite, ja nemam problema s paljenjem. U Ex-u imam euro, pali nakon par okretaja, dok u 560 je plavac sa aditivom, pali isto nakon par okretaja... Probajte sa više aditiva u plavcu ili riskirajte koju litricu eura :)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Vidite, ja nemam problema s paljenjem. U Ex-u imam euro, pali nakon par okretaja, dok u 560 je plavac sa aditivom, pali isto nakon par okretaja... Probajte sa više aditiva u plavcu ili riskirajte koju litricu eura :)

Kakov aditiv, na koliko količine se stavlja???
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
., je da potpisujem., pravi fotomodel!...
., lipo ga je imat., a pogotovo sa njim delat, delati i guštat, onako na tanane.- :p ... ., onako ča ga više gljedam?, curidu mi sline, pomalo balavim ko ona stvar, rastedu mi zazubice, ... ma, nesmim ga više gljedat, pre je be n o!!! :heart: izgljeda ...
., neka dragi Bog! da obilo sriće i zdravlja, uživanja i veliki broj odradjeni sati sa strojem kod gazde i našeg dragog forumaša Dado121! ...

., aj Bog!, čitamo - pišemo se ...

Hvala ti kolega na svim tim pohvala,nemoj više zacrvenit če mi se traktor a šta onda,više nebu bio tako lijep...:lol::lol:

Kolega, vidim i tebe zajebava da neče palit. Ista priča s mojim Sameom 95, star je 5 god. i evo sad po zimi neče palit, ja sumnjam jedino na gorivo, nevalaj plavac. Morali budemo riskirat jedno 100 l čistog dizela u njega pa budemo vidli kak bude.

Nego, reko si da na univerzalu imaš 13.6-28 gume?
Ajd mi ih poslikaj s boka i odostraga, debljinu šare i poslikaj oznake i koji je proizvođač pa naljepu tu u temu ak ti nije problem da nešto vidim.
Ak mu budeš stavljal nove, a ove su još donekle javi mi :D :D

Da nije ni nama na -1 stupnjeva nije htio upalit,kupili smo čisti dizel i sad pali bez greške. A ove stere "drlje" pale sa plavcem bez greške a neznmazašto,možda jer su stariji i mašine nisu tako fino napravljene pa im to nesmeta.
To ti je isto kad u auto nasipaš neko bzvz gorivo ili ono bolje,tak ti je isa traktorom.
Dobro budem sutra posliko al neznam baš da čemo tak skoro ih mjenjat,jer je sad Universalu došla zamjena pa nije sad tolko na cesti. Ai prvo moram pitat tatu šta on na to kaže.
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Kakov aditiv, na koliko količine se stavlja???

A imao sam shellov, zadnji je bio austrooil:) Pakiran po litru, e sad koliko ide ne znam točno, drugi kemijaju s tim, meni bitno da se ne smrzne :) Javim ti sutra koliko ide u naftu tog :)
 
B

BAGERISTA

Guest
Jedna boca na pun rezervar.........barem neki tako stavljaju,...(kod kuma u đipu,na70l.....)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Dobro budem sutra posliko al neznam baš da čemo tak skoro ih mjenjat,jer je sad Universalu došla zamjena pa nije sad tolko na cesti. Ai prvo moram pitat tatu šta on na to kaže.

Ma ok, nema žurbe, mene samo intersira kak izgledaju gume :)
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Mi smo stavljali 0,03 na 20 litara plavca, alk se stavi više ne škodi, manja je vjerojatnost da se zgusne
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Buđenje međeda iz zimskog sna:

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=Z12yH4MVBUU&feature=youtu.be[/YT]
 
B

BAGERISTA

Guest
Ljepo kreše,,,,,,,,,8),,,mada akumulator osijeti hladnoču,,,,.kao kod svih..
 

Najnoviji postovi

Na vrh