• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

danot

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
Ovi modeli traktora , Dong Feng to su vjerovatno kineski :?:
Moram priznati da takve još nism sreo nigdje . Koliko koštaju i koliko je to konja DF 254 4WD trebalo bi biti 25 . To je kao kod nas Eurovulf ili Europard
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Jeste Dong Feng su kineski traktori, 254 je 25 ks

Pred 1 godina Dong Feng od 25 ks kostao 4500 evra, od 30 ks kostao 5700, a od 40 ks 6800 evra. Imam videno neki 10 ovakvi traktori ali nijedan nisam video u oranje. Jedan covek mi je jednom rekao da njegov prijatelj so DF od 40 ks moze vuc tribrazdni plug od 10 coli, i da je jako zadovolen so traktorot.
Danas na sajam na DF 254 pisuvao cena od 5800 evra sto me zbunio, stvarno cena dosta narasla:scratch, a oni veci nisu ni bili.

Dosta vreme se prodaju kod nas i nisam cuo da se nekoj pozalio od traktor, a nema ih ni povolni po oglasima sto je dobar znak.
Covek kaze da ih ima svi rezervni delovi za niv, cak celi motor od 40 ks kosta 800 evra, t.e neisplatlivo je praviti generalka.
 
Posljednje uređivanje:
B

BAGERISTA

Guest
danot,,.....


Fala lipa za slike,,,,,nema,,makina i pol,,nisam jako zaljubljen u JCB-a ,,,,,ali je složena možeš i u svatove s njom.....:rolfer::rolfer:

A koliko vidim i traktora ne fali,,,samo nema malih nešto na izboru,,,tome ili sličnog...
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
A koliko vidim i traktora ne fali,,,samo nema malih nešto na izboru,,,tome ili sličnog...

Ma falili traktori, nije imalo niti IMT, a bas sam zeleo da vidim imt 539 4x4 u zivo, sada Tafe se prodaje na veliko....
 
B

BAGERISTA

Guest
Ma falili traktori, nije imalo niti IMT, a bas sam zeleo da vidim imt 539 4x4 u zivo, sada Tafe se prodaje na veliko....

Za taj tafe,,,sam čuo da se nije nimalo pokaza dobar........:scratch
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Neznam kakvi su po kvalitet:scratch, za to treba doprva da se dokazuje, kupio jedan covek vo moe selo Tafe, i mogu da kazem da za oranje je bolji od 539, kao sto ja vidim od 539 se razlikuje samo po jaci motor i po siri gumi... i neki drugi sitnici.
 
B

BAGERISTA

Guest
Neznam kakvi su po kvalitet:scratch, za to treba doprva da se dokazuje, kupio jedan covek vo moe selo Tafe, i mogu da kazem da za oranje je bolji od 539, kao sto ja vidim od 539 se razlikuje samo po jaci motor i po siri gumi... i neki drugi sitnici.

Neznam,,,kažem ono ča sam čuja od dcrugih,,,,mada nebi baš išao na njega da moram,,,,bolje koji euro više dat i kupit neki traktor koji je več provijeren........

Ovdje okolica,,,nema ni jedan,,koliko znam.......:scratch
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,591
ni kod mene,pitam jer prvi put čujem za njih
 
B

BAGERISTA

Guest
ni kod mene,pitam jer prvi put čujem za njih

Ja sam nešto rova bija davno po forumu pa sam naša di piše malo o njima,,mada samo od toga,,,i par osoba koje ih nisu falile baš jako..........
Ja mislim da je to ista kaša,,,ko onaj eurowolf,po meni...........:scratch
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,739
Nemojte griješiti dušu...
TAFE je jedan od najvećih proizvođača (po količini) traktora u svijetu.
Svi su modeli bazirani na (uglavnom) staroj MF tehnologiji, tak da nemogu biti loši.
Bilo je kritika da Tafe 45DI nije baš ergonomičan, ali to s kvalitetom nema veze.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,042
Nemojte griješiti dušu...
TAFE je jedan od najvećih proizvođača (po količini) traktora u svijetu.
Svi su modeli bazirani na (uglavnom) staroj MF tehnologiji, tak da nemogu biti loši.
Bilo je kritika da Tafe 45DI nije baš ergonomičan, ali to s kvalitetom nema veze.
Oni valjda nisu svjesni da je večina dijelova (koje danas kupuju) več u njihovim traktorima tak da......:rolfer:
 
B

BAGERISTA

Guest
Nemojte griješiti dušu...
TAFE je jedan od najvećih proizvođača (po količini) traktora u svijetu.
Svi su modeli bazirani na (uglavnom) staroj MF tehnologiji, tak da nemogu biti loši.
Bilo je kritika da Tafe 45DI nije baš ergonomičan, ali to s kvalitetom nema veze.


Nemogu nešto tvrdit u ono šta nisan siguran,,,ali opet,,svako neka bira,,,niko ne pljuje ništa,,ali komentar,,uvezi traktora s moje strane je ima ih dosta boljih..
 
B

BAGERISTA

Guest
E to...,,,,,zaslužija si,,,nakon ča si traktor popravija,,,i da sebe počastiš..........:drinkers::drinkers:
Koliko gradi je praviš..,,,,,....
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
E to...,,,,,zaslužija si,,,nakon ča si traktor popravija,,,i da sebe počastiš..........:drinkers::drinkers:
Koliko gradi je praviš..,,,,,....

hehe, tako je, posle kolokviumi na fakultet i popravka na traktorot godelo mi :drinkers:
ali nisam bas dobro skuzio ovo "Koliko gradi je praviš"??:scratch
 

Najnoviji postovi

Na vrh