• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

danot

B

BAGERISTA

Guest
aha, vadim je na 52, pa kad kad opadne da bude 50...

Da kako je MTD001,napisa,,,to san pita,,8)
Tako nešto je i naša,,,nekih....54,nakraju,,,možda 52,,nikako manje,,,da zagrije kako treba..:mrgreen::mrgreen:
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
Pozdrav svima,ajt i ja da obnovim moja tema, jedva sam je pronasao gde je,
Del od proizvodnja rasada za plastenici, posao na moja majka, ja samo pomazem kad mogu i koliko mogu:

Lijepo , lijepo..... nema šta , mali stroj radi ko veliki ..... nego koje su ti dimenzije plastenika čini mi se dosta velik :scratch
 
B

BAGERISTA

Guest
danot..........

Svaka ti čast,,,ovo je za sve pohvale,,,uređeno,,i spremno za sadnju,,,,ali kopačica je majka,,,,vidim da si se snaša za kotače,,,,a i brazde dela ko velika,,,,,,,,:supz::supz:,,,vidi se ko je vrijedan,,i neka ni mi ža........:partyman::partyman:
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Radi mali svoj posao sovrseno, plastenik je siri 15m a duzi 33m, znaci skoro 500 m2, jucer zasaden so rajcice (patlidzan):


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
Da napomenem da ovog plastenik je cisto moja i bratova proizvodnja(konstrukcija), pomos trazio samo za postavuvanje na folija. Ideja sam kopirao od jedan rodjak od tetka.
danas se sadilo paprika u mali plastenice, 6 plastenice po 100m2:


Uploaded with ImageShack.us
 

Jozef

Član
Tu od
17 Ruj 2010
Poruka
413
ljepo Dano,vrijedan si ti,vidim da dobro vuku ovi home made kotači na frezi,sviđa mi se kako si to rješio,jednostavno i funkcijalno :supz:
 
G

GROF

Guest
., bravo prijetelju danot!
., delaš ti za svaku pofalu., sve odradjeno za deset!, a mali stroj dela ko pravi, a i tvoja izboljšanja su izvaredna, jednostavna i funkcionalna!!!..., sretno TI!,, čitamo se, Bog!
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Jozef, vuku kotaci pluzic odlicno, ali prethodno zemja je dobro izradena.
Izbolsanja:madmana:, za sada trebaju mi 2:
1: Na pluzic da napravim mogucnost za regulacija sirina brazde. (Prijatelu GROFe, ideja sam ukrao od onaj tvog pluzic za kultivatora:oops:)
2: Oko mene ima dosta ovakvi kultivatori, i ljudi dolaze i pozajmuju kotaci i pluzic da delaju redovi, zato moracu da promenim prihvat kopcanje da nemogu oni da prikopcaju moi pluzic i kotaci 8)
Pozdrav:partyman:
 

Jozef

Član
Tu od
17 Ruj 2010
Poruka
413
Dano jel otišla koja biljčica ili crevo,onako u prolazu,da ja tako radim bilo bi vše štete nego koristi :rolfer: totalni sam antitalent za mtk
 
B

BAGERISTA

Guest
Svaka čast,,,,vidin i poli tebe se dela punom parom,,,i odmah se ubija prokleta travurdina,,,,,....:D:D,,,neka,,neka,,,toplije vrime,,i odmah se posla dobavili svi kih je volja delat...............:partyman::partyman:
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Dano jel otišla koja biljčica ili crevo,onako u prolazu,da ja tako radim bilo bi vše štete nego koristi :rolfer: totalni sam antitalent za mtk
Ehh, niti jedno crevo niti bilcica nije otisla, vjeruj da je veca mogucnost da sjebem crevo ili bilcica sa motika nego sa kultivatorom, motiku pa narocito nevolim:mad:, ali mora se...zato mora da se najde neki nacid da se manje radi rucno.

Svaka čast,,,,vidin i poli tebe se dela punom parom,,,i odmah se ubija prokleta travurdina,,,,,....:D:D,,,neka,,neka,,,toplije vrime,,i odmah se posla dobavili svi kih je volja delat...............:partyman::partyman:

Radi se da, ali stobom BAGERISTA nemogu, a i niti neko moze,slike prezentacija rada na veliko, samo tako.
A prokleta travetina se ne suzbiva, tera kao luda jer ima dosta i gnoj od ovci, ali kada se to okopa jos jednom, onda idem pospricati zemja sa preparat protiv trava:finga:, i sam miran.

Pozdrav:partyman:
 

strongboyy

Član
Tu od
2 Stu 2010
Poruka
389
Dano jel otišla koja biljčica ili crevo,onako u prolazu,da ja tako radim bilo bi vše štete nego koristi :rolfer: totalni sam antitalent za mtk
ma i da ode koja biljcica ili crevo...nije to neka steta...al gledam da danot ne nosi cizme...raditi motokultivatorom,pogotovo frezati...a ne nositi cizme je veliki propust i covek se izlaze velikoj opasnosti.u buduce nosi cizme;).nekoliko mojih rodjaka su tesko postradale frezajuci motokultivatorima...
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
ma i da ode koja biljcica ili crevo...nije to neka steta...al gledam da danot ne nosi cizme...raditi motokultivatorom,pogotovo frezati...a ne nositi cizme je veliki propust i covek se izlaze velikoj opasnosti.u buduce nosi cizme;).nekoliko mojih rodjaka su tesko postradale frezajuci motokultivatorima...

U pravo si strongboyy i zabeleska ti je na mesto, cuo sam i jas za ljudi koi su nastradali sa kultivatorima, za jedan da je poginuo, pregazila ga 506tica u rikverca:cry:
Skoro uvjek se trudim da radim sa patike ili cevli, ali eto sad, bilo je ovako.
Ali da neda bog, ako nesto se desi, samo ispustim rucica za pogon i kultivator staje, dok drzim rucica kultivator dvizi, takav je tip.
Pozdrav:partyman:
 

strongboyy

Član
Tu od
2 Stu 2010
Poruka
389
U pravo si strongboyy i zabeleska ti je na mesto, cuo sam i jas za ljudi koi su nastradali sa kultivatorima, za jedan da je poginuo, pregazila ga 506tica u rikverca:cry:
Skoro uvjek se trudim da radim sa patike ili cevli, ali eto sad, bilo je ovako.
Ali da neda bog, ako nesto se desi, samo ispustim rucica za pogon i kultivator staje, dok drzim rucica kultivator dvizi, takav je tip.
Pozdrav:partyman:
da.upravo takve slucajeve poznajem.vracajuci se u rikverc,saplete se,i kultivator mu uhvati noge....uzas.jedan moj rodjak je skoro poginuo...a drugi pretrpeo ozbiljne ozlede.tvom motokultivatoru je to dobra opcija da kad pustis rucicu,da on stane...al ipak...prilikom pada unatrag,ruka instiktivno steze a ne ispusta...steze kako bi se
covek uhvatio za bilo cega...pa bilo to i rucica koja ako se otpusti znaci spas.
jednom prilikom sekao sam jednu granu...grana bilaoko 30-40 cm precnika.bio sam se popeo na merdevinui sekao granu.kad je grana pala,savila se i odbuila prema merdevini i umalo me oborila zajedno sa merdevinom
izgubio sam kontrolu i nesvesno stegnuo motornu pilu i dodao gas do maksimum....izlozio sam se velikoj opasnosti...srecom nisam pao..sovim zelim samo da kazem,da ako nedaj boze covek padne,nece ispustiti rucicu,vec ce je jos jace sisnuti,refleksno zbog padanja unatrag.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,567
i mene je moj specijal pričepio na ogradu kada sam orao vrt,nisam mogao stisnuti kvačilo jer sam ga popigao al sam se snašao pa sam mu odmah oduzeo gas pa je crknuo,inače bi odjario i mene i ogradu....
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
i mene je moj specijal pričepio na ogradu kada sam orao vrt,nisam mogao stisnuti kvačilo jer sam ga popigao al sam se snašao pa sam mu odmah oduzeo gas pa je crknuo,inače bi odjario i mene i ogradu....

Samo bez rakije i nece bit problema:lol:, ma salim se...
MTK su i malo opasni strojevi, sta bi neki rekli, OCI I NA GUZA:shock:
 

Najnoviji postovi

Na vrh