• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Deratizacija

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Pretpostavljam da svi mi nekako moramo obaviti deratizaciju pa me zanima kako i koliko učinkovito ostali to obavljaju.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

DavorB

Član
Tu od
18 Ruj 2014
Poruka
64
Šrot i gips. Al ekipa nakon nekog vremena skuži pa više neče jesti. Klasika medaljoni s otrovom u zadnje 2 godine. Sused ima veliko stanje i nakoti se svašta nutra pa dolaze k meni na gablec :D
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Ja svako malo bacam one svijeze mamce ali nije baš da rado jedu.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

DavorB

Član
Tu od
18 Ruj 2014
Poruka
64
Bitno je da kad se krene u postupak deratizacije, to se MORA obaviti do kraja.

Nije dovoljno da se stave mamci pa kad pojedu onda mislimo , "e to ,sad su gotovi"
Mi, kad počnemo stavljat neki preparat, ne stajemo sa trovanjem dok ne ostane sve netaknuto. Ako se to ne sprovede do kraja onda oni kaj se nisu otrovali do uginuća više ne žele kušati isti otrov. Onda opet u krug, dok ih opet primjetimo već su se nakotili kao komarci.

Mudra je to živina.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Dva mačka i nemam većih problema. Jedino kaj prave gnijeza u složenim drvima za loženje u šparetu.
Inače, kod mene svake godine rade deratizaciju. No od kako mi je otrovan jedan mačak, više ne trujemo miševe. S obzirom na to da je otrov postavlje tak da mački ne mogu donjega, izgleda da je mačak pojel otrovanog miša. :icon_sad:
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,653
@Iwanho..eh prijatelju ti očito nemaš štakore, čim to mački rješavaju. Kod mene i oko mene otrov od dearizacijske službe štakori neće ni pogledati. Ja i susjed prošle godine likvidirali smo na razne načine oko 30 štakora, i još ih ima. A miševi...u njegovoj garaži gdje ima kukuruz na lijepilo se u jednom mahu zaljepilo točno 61 komad. Sve mi se čini da ja i on uništavamo jedini u selu?? On je pritome otrovao svoja dva psa,ovog trečeg koji je isto pojeo otrov veterirar uspio spasit.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Čuo sam da su neki od štakora napravili kanibala i da je to opaka stvar

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
bhorv,
imal sam ih nekad. Na sreću već jako dugo nisam videl nijednog.
 

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
523
Ja trujem štakore samo u garaži i radioni.i to sa onim karamelama. Problem mi je u vremenu, ustvari imam previše posla vani pa imaju mira na policama sa dijelovima koje čega. Imam i 4 psa jednog mješanca jazavčarke i miješanog vučjaka i tri zlatna redrivera, kuju i dva psa. Oni su za teže slučajeve, gdje treba fizička sila. A glavna ekipa je u vidu dva mačka i tri mačke. Oni love one manje štakore i prekidaju im rasplodni niz i to mi se pokazalo naj bolje. Pas može neko vrijeme navaljivat na štetočinu, može kopat zemlju, trgati palete,raditi štetu i veću od štakora, ali pas nema strpljenje jednog mačora koji je u stanju cijeli dan čekati štetočinu.Mačke su zakon!
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Jesu, i ja imam jednu takvu - cijele jeseni je lovila miševe, polovila petnaestak, dvadesetak ali je skoro svakoga donjela u kuću i to živioga. Onda ga pusti u blagavaoni i trčkara za njim. Pa joj pobjegnu....Jednog smo tjedan dana lovili poslje toga.
Inače svake godine dobijemo pšenicu od veterinara, a za štakore koji dođu od susjede za vrtom one crvene kockice pomečem. Ali ne smiju se dirati prstima, ako ostane ljudski miris na njima ne diraju ih. Treba rukavicama vaditi. Ali nema ih baš, svakih par godina ih primjetimo. Ali zato imam voluharica i krtica ko u priči.
 

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
523
Da predstavim moju mačju ekipu, žuti mačor Koki, lijevo je Kroela , a naprijed je Esmeralda.
IM
 
Posljednje uređivanje:

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
523
šu*ak ( sin je lani na proljeće iz Međimurja (Puštakovec) dopeljl mačku Šupku,a onda je izašlo da je on mačor. Ime se nije previše mijenjalo, jer na pokušaje s drugim imenom nije reagirao. Iza njega je Kroela, naj bolji lovac od cijele ekipe koju imam. I moje mačke vole donijeti živi plijen na ulazne stepenice, i onda se tamo igraju s njim.
14wxdz5.jpg[
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ma prekrasne su.
Sad bude jedan forumaš ljubomoran, ove su čak lijepše od njegovih. :biggrin:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Imate za kupiti roze boje meke kocke u bijeloj vrečici svaka,neznam kak se zove,jedno 30-40 kom je u kutiji.
Ima miris na žvakače gume huba buba,miševi i štakori ih jedu ko ludi.
Kriz par dana mrtvih ima na sve strane,samo lopatu i metlu i skupljaš....

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ma prekrasne su.
Sad bude jedan forumaš ljubomoran, ove su čak lijepše od njegovih. :biggrin:
žute mačke su kao i žute lisice , bježi od njih ako te noge nose
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Kod mene ih ne jedu baš rado a što se tiče mačaka već par godina taman kad mi se mačka uzgoji za lov, nešto je krkne ili susjedov pas ili neki auto.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
523
Od ekipe iz 2014 ostao mi je samo šu*ak, ostalima je vijek bio kakvih mjesec dana, i onda ili pod auto na cestu, ili susjedovi psi (2 komada), jadna maca mi je imala naviku ići dvije kuće dalje u krčmu, i onda je nestala, kasnije mi je poznanik iz drugog sela priznao da ju je on odnio kući. Od ove ekipe iz 2015, samo je jedna nastradala od susjedovih pasa, onda sam ih išao "upozoriti" da tako više ne ide, ali na žalost tu je Darvin na djelu i protiv nagona se ne može. Moji psi spavaju skupa s mačkama, bio je slučaj i da je moj pas branio mačku od susjedovih pasa.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Puknuti, nemrem se složiti s tobom. Imam dva. Žuti je stariji i čupavi . Zovemo ga Robi (po nogometašu Žutom). Mladi je crno-sivo-bijeli. Mislili smo da je mačka i dobil je ime Bucka, koje je kasnije korigirano u Bucko.

Žuti je izuzetno pametan i poslušan, ali slabo jede pa je stalno mršav. Da nema duge čupave dlake ne bi ga bilo kaj za videti. Mladi je također izuzetno pametan, ali jaaaako zločesti. Iskoristi svaku priliku da napravi ono kaj zna da ne sme. Jede ko vuk i jedanput je teži od starog. Ide zmenom uz nogu kao pes.

Kak sam prije napisal, iako imam kuruzu u klipovima uskladištenu na betoskoj ploči gospodarskog objekta, nemam gotovo nikakve štete jer mački stalno gore dežuraju.
 

Prilozi

  • 20140419_152135.jpg
    20140419_152135.jpg
    82.6 KB · Pregleda: 93
  • Robi i Bucko.jpg
    Robi i Bucko.jpg
    44.8 KB · Pregleda: 76

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ovo ti je smijurija od mačka - zgleda ko da je duha videl.:(giggle)::(giggle)::(giggle):
 

Najnoviji postovi

Na vrh