• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Deratizacija

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,537
Jo bi tvoja Nina pobjegla pred smijurijom od mačke sam da se ona nakostruši ili osjeti ugroženo:icon_weed::icon_mrgreen:
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Pa bome bi, mislila bi valjda da su je namočili u vrelu vodu, pa da i ona ne dođe na red.......:(giggle)::(giggle)::(giggle):
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Nije lijepi, ali je zato jako dobar. Lako ga je nekaj naučiti i posluhne kaj mu se veli. Neki put izgleda kao da razme svaku riječ. A kaj znači ljepota. Kak se ono veli? Ljepota projde, vrag ostane. :(hi)::(hi)::(hi):
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
ma lijepi je, ja se to malo zezam - prav hipy mačak.:icon_wink:
Pred njim miševi sigurno krepavaju od smijeha .

Ajd mi da iznajmi na tjedan - dva.
 

DeziD

Novi član
Tu od
10 Sij 2018
Poruka
0
Vidim da se ovde diskutuje o štakorima i kako ih se rešiti. Čitam da su mnogi otrovali i svoje pse na taj način. Ukoliko sami postavljate mamke jako je bitno biti pažljivda ne bi došlo do trovanja psa ili mačaka. Tako da nije loše informisati se lepo kako i gde i na koji nalin se mamci postavljaju. Ja sam puno informacija pronašla na netu, i po sajtovima pr http://www.dezinsekcija.net/
 

cvajko997

Iskusan lik
Tu od
29 Tra 2020
Poruka
725
Od ekipe iz 2014 ostao mi je samo šu*ak, ostalima je vijek bio kakvih mjesec dana, i onda ili pod auto na cestu, ili susjedovi psi (2 komada), jadna maca mi je imala naviku ići dvije kuće dalje u krčmu, i onda je nestala, kasnije mi je poznanik iz drugog sela priznao da ju je on odnio kući. Od ove ekipe iz 2015, samo je jedna nastradala od susjedovih pasa, onda sam ih išao "upozoriti" da tako više ne ide, ali na žalost tu je Darvin na djelu i protiv nagona se ne može. Moji psi spavaju skupa s mačkama, bio je slučaj i da je moj pas branio mačku od susjedovih pasa.
Da se malo aktivira tema, od upozorenja nema ništa. Znam da rat sa susjedima nije dobra opcija po psihičko zdravlje, stoga mir dokle ide. Mog oca je ugrizao tuđi pas. Taj pas je bio lutalica, tada su ga prisvojili susjedi, ali nije cijepljen i nije u boksu, nego radi što hoće. Vidio ga je na biciklu i dalje je povijest. Odmah ga ja vozim na hitnu, makar nije bilo tak jako, oralna vakcinacija protiv bjesnoće je fenomenalna stvar koja pomaže u prirodi tako da slučajeva nije bilo, ali ipak radi sigurnosti i eventualnog trajnog rješavanja problema, idemo u bolnicu. Dobio tetanus, sad jel dobio cjepivo za bjesnoću, ne znam. Došla policija, došla veterinarska služba. Odjednom neeee, to nije naš pas kaže susjeda. A pas u dvorištu, ima kućicu. Mi ga samo nahranimo povremeno, ona će. Nije čipiran bio. Kako je to zakonski prošlo ne znam, ali pas i dalje po starom. Valjda je bio na promatranju, vidjeli su da je "zdrav" i vratili ga. Znači u 2023. me seoski dvorištar ugrize na cesti, ne u svom dvorištu i puste ga da dalje radi svoj posao. Pošto sam sirotinja, na posao sam dugo išao biciklom. Isto se jedan zalijetao na mene dok sam biciklirao. Nosit 19mm ključ od auta za kotače skidat sa sobom dok biciklom ideš na posao... Tada me vlasnik dočekao, "kaj ti zamahuješ na mog cucka". No dobro, idemo dalje. Što se tiče trovanja psa, nije pas pojeo mamac, nego štakora/miša je potrgao. Mamac ne djeluje na štakora odmah, nego polako, sa vremenskim odmakom. Kad štakor krepa, jeb ga. S obzirom da imam u štali ogromnih problema sa štakorima, tog se nakotilo abnormalno, obične štakorolovke ne mogu pomoć u depopulaciji. Problem su i kokoši, sve žderu. Kokoti znaju zatuć pokojeg pa se onda gozbe, a to će bit problem ako ću trovat.
 

cvajko997

Iskusan lik
Tu od
29 Tra 2020
Poruka
725
Mjesec i pol dana poslije, naručeno 10 kila ratimora. 5 kila bombona, 5 kila žitnog mamca. Vrag je odnio šalu. Psa ćemo evakuirat, a kokoše kaj bude, ne mogu nikam s njima iz te lokacije.
 

Hass

Aktivni član
Tu od
1 Srp 2019
Poruka
600
Jel postoji neki otrov da je učinkovit za štakore i miševe a da ne utječe na pse, ili kako se riješit štakora a zaštititi pse ?
 

cvajko997

Iskusan lik
Tu od
29 Tra 2020
Poruka
725
Na zalost, ne. Pokusavao sam sa gipsom, brasnom, voda pored, naravno klasicne zamke. Nikad kraja. Svjeze bradno i gips da im ne smrdi. Nakon plavih ratimor vostanih mamaca, amen. Sad stavim na par mjesta, jos su tamo mamci, dtakora nema. Zitni mamac mi nije bio dobar. Ptice su ga jele iz sjenika, pocrkale su.
 

Luka93

Član
Tu od
14 Lip 2020
Poruka
51
Ima li išta učinkovitije za ovu ekipu? Otrov neki koji može i fizička osoba kupit bez dozvola?
 

Prilozi

  • 20231213_201237.jpg
    20231213_201237.jpg
    85.8 KB · Pregleda: 35

vrsani123

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2016
Poruka
647
Kupio sam Ratimor protiv pacova..jutros nađem jednog polumrtav...ako koji crkne krave ga neće dirati..al svinje će ga sigurno pojesti..hoćel otrovati svinju Il eventualno čoveka kad bi svinju klao pa jeo ...prestao bi odma sa davanjem otrova
 

vrsani123

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2016
Poruka
647
Nisam nikako trovao pacove pa nemam iskustva..bio samo po koji do pre mjesec dana od. I onda kao da su preko noći došli..ujutro u štali preko dvadeset komada..najviše se bojim potrovati svinje
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,858
Moj pas kad je pojeo taj "kolačić" i to 2 puta,nije mu bilo ništa.
Hrvatski ovčar je bio u igri,a veterinar je rekao da je količina otrova u mamcu dovoljna za 500g životinju i da većem psu nemože biti ništa.
 

ROADRUNNER

Iskusan lik
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
965
Vrsani, nece svinjama nista biti od toga. To je premala doza a i u stakoru se razgradi i veze za krvne zile.
Vise se trebas bojati da svinje ne pokupe kakvu bolest od stakora.
 

Najnoviji postovi

Na vrh