• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Deutz-Fahr 260 H

  • Temu pokrenuo Jadranko
  • Datum prvog posta
Č

Čugi

Guest
Meni to izgleda kao jedana velika kosačica, koja kosi 6m i ostavlja iza otkos 1m, možda.... :?
 
R

robert

Guest
da za kosnju trave.claas ima takav od 8-9 metara zahvata,izgleda kao pauk
 
Č

Čugi

Guest
Sad sam malo pretražio net, i jeste, samohodna kosačica, mada je više nema u proizvodnji.
 
B

branko

Guest
silokombajn za siliranje sjenaze koja se gazi kao i kukuruzna a ne sprema se u bale.
 
Č

Čugi

Guest
Grešiš branko! Sam naziv ti govori šta je -power press, a evo i još slika.

Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
E upravo to sam vas htjeo pitat i ubaciti sliku ali mislio sam da cete me cudno gledat .Tu samohodnu balirku sam ja odavno vidio negdje na nekoim stranicama na internetu i malo mi je bilo cudno ali ipak je
 
J

Jadranko

Guest
uh pa to je prava stvar !!!!
nisam znao da deutz pravi i takve stvari ::
cool :D
 

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
856
Kako sam čuo najviše ih je izgorelo.
 
K

krx pozega

Guest
Brate pa nije to balirka pa to je kombajn...rekli bi naši stari :D :D :D
 
Z

zrine892

Guest
više namjenski stroj za obradu livade i slame i pasnjake...hahaha....kao onaj nož...sve u jednom
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Da oba dva stroja sam več vidio, samo zašto Deutz Fahr više ne proizvodi nijednog?
 
B

branko

Guest
Čugi
Grešiš branko! Sam naziv ti govori šta je -power press, a evo i još slika.
ja sam pogledao samo izgled pick upa pa nisam ni vidio natpis, BTW ovo sam vec jedanput napisao ali je nekako nestalo s foruma.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Pa piše ti gore da se ne proizvodi više, a polovnih kod nas sigurno nema, a i pitaj boga koliko košta
 
B

Bobo

Guest
Vise se ne proizvode, jer je bilo problema sa samozapaljenjem... Po internetu pise da ih je napravljeno 132 a da je 40 izgorjelo.

DF je takodjer imao i samohodnu kosilicu trave GRASSANT MoCo ali su one jos rjedje od PowerPress-a. U velikoj britaniji se moze naletjeti na tu i tamo koji takav stroj, a po Britanskom forumu pise da je prosle godine na prodaju bio jedan GRASSANT, ali bez kosilica, tako da ga nitko valjda nije kupio, pa je i to propalo.

D-F je takodjer imao i samohodni silokombajn koji nije zazivio, ali je tu tehnologiju "kao" preuzeo New Holland...

Video clip DF PowerPress 120H
http://www.dailymotion.com/video/x4f5pr ... -120h_auto

Malo slika:

D-F je imao u planu proizvoditi i prikolicu koju ce PowerPress vuci za sobom i koja ce sam slagati bale na velike hrpe. Ovi ljudi su sami napravili takvu prikolicu i koristili se s tim sistemom sve dok se stroj nije zapalio i izgorio...
Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.


Ovaj PowerPress je 1997.g. a kupljen je polovan sa 1500 radnih sati. 260ks motor i obavezno ciccenje SVAKI DAN, jer je tu zrakom hladjen motor, puno vrelog ulja i i jos pun rezervoar goriva. Sve nagurano na uskom prostoru i zato su gorili kao ludi. Proizvodnja je trajala dvije godine i na kraju se odustalo...

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Slike i informacije pokupljene s Farmphota i British farming foruma
 
A

amazone

Guest
Super je ta stvar..A el znaš kolko otprilike ta stvar košta?
 

Najnoviji postovi

Na vrh