• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Deutz-Fahr Agrofarm 420

  • Temu pokrenuo Vidovice
  • Datum prvog posta

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
jedan čovjek kod mene ima hurlimana 86 prednju vuču pali kad traktor potpuno stane, jer kaže da je jedanput kad je u oranju traktor krenuo proklizavati upalio i da se nije čuo baš ugodan zvuk,
a ja sam u hodu u oranju dosta puta na zetoru upalio i ništa se ne čuje, sad da li mu smeta ili ne, neznam, kod mene je u pitanju carraro prednja vuča, tako da možda to i o tome ovisi.

Jel si pročital kaj sam gore napisal?? Traktor mora biti rasterečen ili lagano ići i smije se slobodno paliti prednja vuča! bilo na ručicu ili na gumbić.
 

Perhan

Član
Tu od
18 Lis 2011
Poruka
184
I ja palim prednju vucu dok traktor stoji rasterecen ili kad ide i opet bude rasterecen.
Imam ja jednog komsiju sa zetorom 6340 koji je jednom prilikom upalio prednju vucu dok je traktor slajdro a stajo u mjestu i kad je uzubio traktor samo poskoci i krenu. Nije traktor za svakoga.
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Što se tiće špere, ona se pali u pokretu pritiskom na gumb i to kad kotači več počnu proklizavati, onda mu stisnem šperu i ona lagano ukopča sva 4 kotača, npr u oranju mi zna zatrebati i eventualno ako izvlačim kakvu punu prikolicu iz blata, nema neke bojazni, vrlo je važno da se vozi strogo ravno, nema skretanja lijevo-desno.
Ima jedna caka što se tiće SDF-ovih getriba, neznam dal je na svima, al an ovima s 20+20 brzina vjerojatno je. 5.-a radna je brža od 1. transportne

ŠANANA nemogu se slagati s tobom da se ukopćava blokada ili špera tek kad vec kotaci počnu proklizavati mislim da to nije dobro po meni bi trebalo speru ukopčati u pokretu dok još kotaci nisu poceli proklizavati ili ako proklizavaju stati pa ju ukopčati i potom krenuti /samo moje misljenje/

sto se tice 5. radne i 1. brze ja imam na sametu mjenjač 30-15 i iskreno nisam primjetio probam danas probati izmjeriti.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
ŠANANA nemogu se slagati s tobom da se ukopćava blokada ili špera tek kad vec kotaci počnu proklizavati mislim da to nije dobro po meni bi trebalo speru ukopčati u pokretu dok još kotaci nisu poceli proklizavati ili ako proklizavaju stati pa ju ukopčati i potom krenuti /samo moje misljenje/

sto se tice 5. radne i 1. brze ja imam na sametu mjenjač 30-15 i iskreno nisam primjetio probam danas probati izmjeriti.

To sam samo iznio moje iskustvo što se tiće špere...tak je riješeno da se može ukopčati kad je pod opterečenjem, nema nikakvih zvukova i sl., i stari traktori bez problema prihvačaju da im stisneš šperu kad več proklize.
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
To sam samo iznio moje iskustvo što se tiće špere...tak je riješeno da se može ukopčati kad je pod opterečenjem, nema nikakvih zvukova i sl., i stari traktori bez problema prihvačaju da im stisneš šperu kad več proklize.


NE universal :cry::cry:


PS: sto se tice brzine sad sam probao meni je traktor brzi u 1. brzoj nego u 5 radnoj kad govorimo da su obje u Hi ili Lo a ako je 1. u Lo onda je sporija nego 5. u Hi ako me razumijes ja hi-lo nemam u rikvercu samo Hi
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
NE universal :cry::cry:

Špera-Blokada,ne prednja vuča maiky.I kod IMT 539 možeš uključit blokadu bez stajanja.Kod upotrebe ručice za uključivanje prednje vuče je jedno,a kod gumba-elektronsko je drugo.
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Špera-Blokada,ne prednja vuča maiky.I kod IMT 539 možeš uključit blokadu bez stajanja.Kod upotrebe ručice za uključivanje prednje vuče je jedno,a kod gumba-elektronsko je drugo.


pa za šperu ili blokađo kako mi rečemo mislim da ososbito na imt-u 533 nije dobro ukopčavati u onom momentu dok jedan kotac stoi a drugi žlajfa u mistu i ti direktno ubacis onaj štift u jedan trkač hm proba sam na universalu pa radi drrrrrrrrrrrrrrrrrrrrgggggggg dok ne ubaci stift u trkač (planetar) neznam kako ovo elektro-hidraulično radi ali ono moje nožno nije zdravo za traktor a niti za novčanik samo po zvuku ...
 
V

Vidovice

Guest
Pozz svima evo mojeg novog trkatora posliko sam sta sam mislio da treba ako jos sta trebadne napisite u temi...Mene jedino zanima kod ovog traktora da li se spera sama iskljucuje pri skretanju ili ne?
DSC03897.JPG

DSC03899.JPG

DSC03900.JPG

DSC03901.JPG

DSC03902.JPG

DSC03903.JPG
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
[QUOTE=toma 3340;836032]neznam zašto ali ja ne vidim slike.[/QUOTE]

niti ja preko mobitela
 
V

Vidovice

Guest
Postavio sam kako treba i bile su do skoro nznam zasto su uklonite...evo ponovo cu stavit

DSC03903.JPG

DSC03901.JPG

DSC03900.JPG

DSC03899.JPG

DSC03897.JPG
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
neznam zašto ali ja opet ne vidim, možda nisi kriv, vidim da ne stavljaš slike preko imagesshacka, nego preko nekog drugog, a mi za taj nemamo instaliran program za otvaranje. je si li do sad preko toga stavljao slike i je su li valjale.
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Nema slika.Ako postavljaš slike , slikaj kabinu i sve komande.
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
neznam zašto ali ja opet ne vidim, možda nisi kriv, vidim da ne stavljaš slike preko imagesshacka, nego preko nekog drugog, a mi za taj nemamo instaliran program za otvaranje. je si li do sad preko toga stavljao slike i je su li valjale.


niti ja preko kompa. :(
 
V

Vidovice

Guest
Ne kuzim dosad sam svud na forumima stavljao slike...i ovdje budu nekih 10-15 min kad ih stavim u temu jer znam par put sam ulazio da vidim i bile su a kasnije nestanu...probat cu preko tog sto i vi koristite...;)
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,239
Ni ja nevidim slike

Cestitke na prinovi, neka dugo i dobro sluzi :drinkers:
Kod nas je komsija uzeo isti tip, samo mislim da jos nije stigao kuci.
A da li se spera iskljucuje sama pri skretanju, jednostavno na travi ili sljunku upali speru, skereni, i probaj krenuti pa ces i sam vidjeti, a od toga mu nista nece biti, prem da sumnjam da iskljucuje
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
Al nije mi i dalje jasno zašto je toliko bitno to kak se uključuje špera na traktoru?

Pa neče se ona koristit non stop..
 
V

Vidovice

Guest
Konacno sam uhvatio vremena da stavim slike evo valjda ce 3. put bit dobro...hehe!

dsc03901k.jpg


dsc03900o.jpg


dsc03899m.jpg


dsc03903ql.jpg


p.s. Mozete li mi objasnit ove rucice za hidrauliku tj za stimanje u oranju...dobio sam prirucnik al na engleskom jeziku...a prije ovog traktora sam imao 3 torpeda 4506, 9006, i rx 100. tj jos imam ova dva prva a rx je prodan .Kod njih je u svih jednostavan princip...tko ih ima zna kako je...
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
785
Konacno sam uhvatio vremena da stavim slike evo valjda ce 3. put bit dobro...hehe!

p.s. Mozete li mi objasnit ove rucice za hidrauliku tj za stimanje u oranju...dobio sam prirucnik al na engleskom jeziku...a prije ovog traktora sam imao 3 torpeda 4506, 9006, i rx 100. tj jos imam ova dva prva a rx je prodan .Kod njih je u svih jednostavan princip...tko ih ima zna kako je...

Bit će ga zanimljivo usporedit sa 9006 i sa rx100.

9006 je litražom jači, i nešto sitno je teži, no 420tku drži turbina pa ima više okretnog momenta dostupnijeg na pogodnijem području rada.

Kad isprobaš u težim poslovima, izvjesti nas.

Inače, svaka čast, imaš prave strojeve.
 
V

Vidovice

Guest
Hvala i ja mislim da ce biti zanimljivo 90-ka mi se cini mocnija i teza je malo al opet ovaj ima tu speru na sva 4 tako da mislim da su oni tu negdje...
 
Na vrh