• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Deutz-Fahr Agrofarm 420

  • Temu pokrenuo Vidovice
  • Datum prvog posta

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
786
Hvala i ja mislim da ce biti zanimljivo 90-ka mi se cini mocnija i teza je malo al opet ovaj ima tu speru na sva 4 tako da mislim da su oni tu negdje...

Koja godina je 45ica i 90tka?
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Kod mene komsija juce dovezao kuci identican traktor, stvarno fin traktor i svidja mi se to sto je veoma pregledan sobzirom da se radi o traktoru od 99KS.
@Vidovice kod koga je kupljen traktor?
 
V

Vidovice

Guest
Koja godina je 45ica i 90tka?

45 je 86. a isto je kupljen nov i sluzi me jako dobro prezadovoljan sam...a 90 je 89. isto u jakom dobrom stanju na njemu imam utovarivac...a ovaj novi je uzet i Gradiski tamo ima taj uvoznik za BiH pa smo ga uzeli tamo...

Ranko posto je placen taj ako znas?
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
a ovaj novi je uzet i Gradiski tamo ima taj uvoznik za BiH pa smo ga uzeli tamo...

Ranko posto je placen taj ako znas?
Pa da, to je kod nas kod Golica uzeto, i komsija je tu kupio.
Mislim da je cijena bila blizu 78000km, ali na tu je ciju odbijen povrat, tako da je dosao jeftinije.
Zanima me mjenjac koliko brzina imas?

Koliko sam na brzinu vidio 15x15
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
mislio sam da je 30-15 ko kod mene, jer je kabina identicna na mom Sametu
 
V

Vidovice

Guest
Znaci koliko sam shvatio ovaj tip traktora nema to automatsko iskljucivanje i ukljucivanje spere pri skretanju...e sad ima jedan mali crveni gumb ispod rucnog gasa pise da je to memory speed buton...e sad ja sam ga probavao stiskat dok vozim pri odredjenoj brzini i nista se ne desi samo neka lampica kao MEM se upalila i to je to...mislio sam da je to nesto kao tempomat al izgleda da nije ne znam za ceg sluzi...
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
ta tipka ti je memorija gasa. daš si ručni ili nožni gas recimo na 1400o i pridržiš tu tipku par sekundi i ona ti upamti znači umemorira tih 1400o i kad sitsneš tu tipku svaki put ti bude gas na 1400o bez pritiska na nožni gas ili ručni gas.
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
ta tipka ti je memorija gasa. daš si ručni ili nožni gas recimo na 1400o i pridržiš tu tipku par sekundi i ona ti upamti znači umemorira tih 1400o i kad sitsneš tu tipku svaki put ti bude gas na 1400o bez pritiska na nožni gas ili ručni gas.

to ti je super recimo kod baliranja odredis si okrataje kardana pomocu rucnog gasa i stisnes na par sec. taj gumb i kad upamti okretaje mozes spustiti rucni gas i tako ti uvije zapamti te okretaje da ih ne moras "trazit" na drugoj njivi dok je ukopčan elektronski gas ne radi ti ni ručna ni nožna komanda jednostavno stisnrs i pustiš gumb i on se iskljuci i tako isto se ukopča jedino prvi put ga moras duze drzati isto ti je i sa ukopcavanjem kardana.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
to je super stvar što se mene tiče ja tak sve radim sa tim gasom,baliram,rotodrljam,orem,drljam,sad siliram
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
to je super stvar što se mene tiče ja tak sve radim sa tim gasom,baliram,rotodrljam,orem,drljam,sad siliram

jedno pitanje kod oranja dali drzis uvijek isti gas i dok okreces traktor na kraju njive ili ga spustis na 1000/o i kad uđeš u brazdu opet povecas okretaje nije prenaglo preko elektronskog gasa povecati okretaje traktoru pod opterecenjem?
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
normalno da mu smanjim gas na ler i po potrebi dodam nožnim gasom a onda kad se okrenem opet mu dam el. gas
nekad mu odma dam el. gas a nekad postepeno nožnim a onda mu stisnem el. gas
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
normalno da mu smanjim gas na ler i po potrebi dodam nožnim gasom a onda kad se okrenem opet mu dam el. gas
nekad mu odma dam el. gas a nekad postepeno nožnim a onda mu stisnem el. gas

kod paljenja kardana recimo kod rasipača đubreta dali ga ukapčaš pri večim okretajima (1300-1500/o) dok je traktor u pogonu ili na mjestu pa krenes traktorom...
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
kod rasipanja đubreta onda u mjestu i pod lerom palim,a silokombajn sam u hodu ga palio ali ispo pod lerom.probaj pod večim obrtajima neče mu ništa biti
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
kod rasipanja đubreta onda u mjestu i pod lerom palim,a silokombajn sam u hodu ga palio ali ispo pod lerom.probaj pod večim obrtajima neče mu ništa biti


ja imam talijanski rasipač bocni ima ispred veliki kotač i baca udesno kad je pun i malo je vlažna zemlja treba ga pokrenuti ili moram krcati manje ispred pa čekati dok masa ne dođe do kotača
ove godine biti ce lako vise je slama nego gnoj :(
 

rankos

Član
Tu od
26 Lip 2011
Poruka
38
dali se moze sijati kukurz sa standardnim gumam ili se moraju uske nabaciti prilikom sjetve??
 

bole1994

Član
Tu od
16 Lis 2011
Poruka
279
mi trenutno imamo zetora 5911 i vec je posto slab za nase potrebe nemoze se sve stic s njim
pa smo nesto kontali,da ostavimo zetora a uzmemno opet neku staru drljagu od 100-120 konja
za kojeg nam nepase ni jedan prikljucak i koji cemo platit minimum 25-30000km
pa sad nesto kontamo da prodamo zetora i da uzmemo ovog detza,on jest 100konja al za njega bi mogo i ovaj nas plug sto imamo sad za zetora prevrtac 10,12,14 x2,mogo bi na i za prvu ruku sjetvospremac 240cm,ostalo sve pase sem tanjirace koja nemoze nikako pasat

samo nas malo zajebava sijanje i spartanje,vidim da je marko93 napiso da se moze sijat i sa ovim gumama,al nas buni malo spartanje,dal ce moc ovaj spartat

a cijena je bas prilagodljiva 55000km i mogucnost kreditiranja do 7 godina,radi se o novom traktoru,i jos bi uzeli i naseg zetora sto je jos jedan plus nemoramo se mi zajebavat da ga prodajemo

znaci ocel se moc spartat kukuruz s njim?
i kolika mu je potrosnja otprilike u oranju u srednje teskoj zemlji,ovaj zetor trosi 20L po hektru kad se ore 2 brzom,a kad se ore prvom oce povuc i 35-40L po ha
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
mi trenutno imamo zetora 5911 i vec je posto slab za nase potrebe nemoze se sve stic s njim
pa smo nesto kontali,da ostavimo zetora a uzmemno opet neku staru drljagu od 100-120 konja
za kojeg nam nepase ni jedan prikljucak i koji cemo platit minimum 25-30000km
pa sad nesto kontamo da prodamo zetora i da uzmemo ovog detza,on jest 100konja al za njega bi mogo i ovaj nas plug sto imamo sad za zetora prevrtac 10,12,14 x2,mogo bi na i za prvu ruku sjetvospremac 240cm,ostalo sve pase sem tanjirace koja nemoze nikako pasat

samo nas malo zajebava sijanje i spartanje,vidim da je marko93 napiso da se moze sijat i sa ovim gumama,al nas buni malo spartanje,dal ce moc ovaj spartat

a cijena je bas prilagodljiva 55000km i mogucnost kreditiranja do 7 godina,radi se o novom traktoru,i jos bi uzeli i naseg zetora sto je jos jedan plus nemoramo se mi zajebavat da ga prodajemo

znaci ocel se moc spartat kukuruz s njim?
i kolika mu je potrosnja otprilike u oranju u srednje teskoj zemlji,ovaj zetor trosi 20L po hektru kad se ore 2 brzom,a kad se ore prvom oce povuc i 35-40L po ha

AK su problem samo gume,pa uzmite još komplet uskih kotača i samo če se mjenjat..
Ili uzet s nekim srednjim gumama koje su između standarnih širokih i uskih guma,a to je guma širine 380cm,jer mislim da je standard 420cm..
Svakako je najbolja ideja prodat Zetor i kupit ovakav DF..
 

bole1994

Član
Tu od
16 Lis 2011
Poruka
279
AK su problem samo gume,pa uzmite još komplet uskih kotača i samo če se mjenjat..
Ili uzet s nekim srednjim gumama koje su između standarnih širokih i uskih guma,a to je guma širine 380cm,jer mislim da je standard 420cm..
Svakako je najbolja ideja prodat Zetor i kupit ovakav DF..

ma i to sto kazes,il uzet sa uzim gumama il uzet jos jedne tockove komplet,
a de mi recite kakva mu je potrosnja u oranju srednje teske zemlje kao sto sam napiso,i napiso sam kolko nam sad zetor trosi,

i sto nam je jos svidja sto traktor nema puno elektronine sve je na rucice
i de mi recite jel znate mozda gdje se on sklapa,jel negdje dalje il je u djakovu gdje i torpedo
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Za potrošnju ti nebi znao reć jer nikad nismo mjerili a sklapa se u Italiji Triviglio,a mašina je original Deutz made in germany
 

Najnoviji postovi

Na vrh