• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Deutz fahr agrotron 106

rudamaca

Aktivni član
Tu od
6 Ruj 2007
Poruka
488
Kad majstori nisu pomogli ,a ja neznam ni kak izgleda agroton

A ima valjda vanjske izvode hidraulike, probaj da neki nije pod tlakom. Manometrom, ili priljuči kakav kiper tolko da vidiš kaj se dešava.

Imal sam slučaj - na komunalnom traktoru nakon par sati rada pod pritiskom i grijanja na sigurnjaku ,kad je probil brtve na pumpi onda se počel OZBILJNO grijati.
Ulje je dobilo miris , pumpu nisi mogel taknuti getriba užarena,hidraulika luduje

A nije ni bil u kvaru ,za ralicu je trebal potis dalje na razvodniku , s tim da bez ralice ide bajpas na priključke. A nisu ga stavili.

Pa ak imaš mogučnost probati možda šteka kaj u razvodniku i ostaje pod pritiskom,
 

Tomipav

Član
Tu od
30 Kol 2018
Poruka
54
Ima vanjske izvodnike...nekoliko njih,upravo to se meni događa,getriba vrela,ali doslovce vrela da nemožeš staviti ruku na nju,a hidraulika luduje. Hvala,probat ću to.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Tomipav

Član
Tu od
30 Kol 2018
Poruka
54
Zaboravio sam nešto,jednom prilikom mi se nešto slično dogodilo,zablokirao mi je TLS,i opterećivao pumpu,tad mi se isto tako grijao...na kraju je rješenje bilo zamjena prekidača koji košta točno 100 kuna,živa glupost.
 

Tomipav

Član
Tu od
30 Kol 2018
Poruka
54
I ajmo opet ponovnoooo....promijenjeno ulje,stavljeno sdf,svi filteri,točno u mililitar koliko treba ići,i opet se pregrijava od nekud na desni kotač van ulje....pitanje za stručnjake zašto?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Tomipav

Član
Tu od
30 Kol 2018
Poruka
54
I ajmo opet ponovnoooo....promijenjeno ulje,stavljeno sdf,svi filteri,točno u mililitar koliko treba ići,i opet se pregrijava od nekud na desni kotač van ulje....pitanje za stručnjake zašto?


Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk
evo slika
757a82529e89938f8556503fe08eee55.jpg
d0b906967f084e70fe0413ebfcc96884.jpg
36f46d78b0791349cd07cb85c7870bbf.jpg


Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
je li to mk1 ili mk2 traktor?
U mene je mk2, drugacija je kabina i ti lanci poluga.
ne vidim dobro sa slike, na tom rukavcu bi ti trebala bit hidraulicna kocnica za prikolicu...moglo bi te i to zezat ako stalno tlaci.
...iako na njoj nisu veliki tlakovi.
Provjeri je...otkopcaj cijev od povrata, vidi jel ide ulje normalno
Gotovo sigurno ti nesto tlaci sto ne bi smilo
 

Tomipav

Član
Tu od
30 Kol 2018
Poruka
54
je li to mk1 ili mk2 traktor?
U mene je mk2, drugacija je kabina i ti lanci poluga.
ne vidim dobro sa slike, na tom rukavcu bi ti trebala bit hidraulicna kocnica za prikolicu...moglo bi te i to zezat ako stalno tlaci.
...iako na njoj nisu veliki tlakovi.
Provjeri je...otkopcaj cijev od povrata, vidi jel ide ulje normalno
Gotovo sigurno ti nesto tlaci sto ne bi smilo
1998 godina,ma nesto tlači da,svi mi to kažu,al ajd ti znaj šta,neki kažu ili tls,ili neki ecv ventil...šta god to bilo,ili nešto drugo. To bez dijagnostike sve mi se čini je traženje igle u plastu sijena.

Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
Ko ce to pogodit tako napamet...
Provaj nesto pa ces vidit sta se dogadja.
Di to ulje tako spreja?
Sa te desne strane imas skoro cijeli hidraulicni cjevovod (dio je jos po sredini traktora).
Operi sve, skini kotac i upali...
Po sveme ti bi trebao imat problem i kad traktor radi u mjestu...stavi gas na 1000 okr i otidji radit nesto pa se vrati za 20 min.
Prvo prati pumpe kako se griju, prednja ti je za mjenjac zadnja za hidr.
Ako se grije ta od mjenjaca...tu onda vise neces moc sam bojim se.
Ako je od hidr mozda i nadjes nesto

Jasno mi je da je da nemas zivaca vise...ali neces tako nista rijesit
 

Tomipav

Član
Tu od
30 Kol 2018
Poruka
54
Ma nemam pojma gdje toliko spreja,hidraulika počne ludit,iziđem van sve masno.
Šta je najgore negrije se odmah,već koda samo odjednom popizdi.
Slom živaca ću dobit,neznam,kažu neki ventil je zablokirao pa zato.
Ništa,moram naći nekog sa dijagnostikom to više nema smisla.
mislim da nije pumpa,ona radi ko luda,čak toliko da sve pregrije.
Jednostavno je nešto se iz nekog razloga upali,i ne prestaje radit dok sve ne zakuha.
Ima li itko ikoga da ima dijagnoatiku i dolazi doma?

Da, a kad je hladan,npr neki dan ga upalim,okrecem plugove na pol dvora sat vremena,ko budaletina,ništa,ne grije se,nema da bi kap ulja od nekud izašla.
Tako nekad i kad radim sa njim,cijeli dan ništa,sve ok,onda samo odjednom poludi.
Nevjerovatno
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,725
Nema ti tu od dijagnostike puno koristi.
Hidraulika je nezgodna za traženje kvara, a pogotovo je opasna jer mlaz tlaka od 100+ bara preko neke pukotine reže ko nož, a ulje je otrovno, pa se nemoj igrati bez čvrstih rukavica i zaštite za lice.
 

Tomipav

Član
Tu od
30 Kol 2018
Poruka
54
E pa onda više stvarno neznam šta da radim ako ni dijagnostika nepomaže.
U ovom slučaju vjerovatno nabije pritisak i više vjeruj mi.
Mislio sam naći nekoga sa dijagnostikom.
Najgore je što se to nedogađa stalno,već ponekad,šta sad,da uzmem majstora sa sobom u traktor i navažam ga par dana po poljima pa kad zakuha ulje da on vidi radi čega.
Ma ja se budem ranio.

Ništa,kako da provjerim dali je koji ventil zablokirao,navodno to je najčešći problem.
Kažu da može zablokirati od tls-a,koji nemam pojma gdje uopće je,i više neznam ni sam koji.

Zapalit ću ga majke mi.

Na kraju svega će biti glupost od 100 kuna.

Taj TLS evo opet jede g....,jučer ga idem upalit reko da vidim dali radi,traktor samo.počne mrčat a TLS ništa,uopće se nediže. Ja ga budem iščupo van golim rukama!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
hahah
sori...ali bas si me nasmija.
ako pretpostavimo da problem radi pumpa hidraulike, u sustavu imas sljedece komponente
1.straznji razvodnik...
na njemu ti je el spula od zadnjih poluga i mehanicko upravljanje dodatnim izvodima.
2.volan
3.tls
4.razvodnik za hidraulicnu kocnicu.
Nesto od toga ti ukljuciva
1.mislim da poluge nisu, jer to bi vidio
ako te muce drugi razvodi, napravi jedno crijevo i ustekaj ga iz gornjeg u donji i tako radi pa ces vidit
2.volan isto mislim da te ne muci...
3.tls...ne znam tocno kako radi, jer ga nemam na traktoru...ali moga bi te on mucit
4.razvodnik za hidraulcnu kocnicu, pomeni je najveca sansa da ti je tamo problem jer tamo i spreja, skini kotac i odstrani ga, spoji dovod sa povratom
neces drugacije to rijesit
 

Tomipav

Član
Tu od
30 Kol 2018
Poruka
54
Ok...volan radi normalno.
TLS je prednja aktivna suspenzija,inače gov*o malo jače kojoj je jedina funkcija da proizvodi probleme...koliko sam ja dosad shvatio.
Dva hidro cilindra sa svake strane,koji trenutno nerade već samo opterećuju pumpu a ona mašinu kad se uključi....nekad i kad se ne uključi.

Gdje je ventil od toga nemam pojma.

Zadnji razvodnik...čekak jedno crijevo spojim na ulaz i izlaz?

Inače u hidrauliku se kužim otprilike koliko i u nuklearnu fiziku.

De živisic molim te objasni na slici ispod šta tu treba točno skinuti i očistiti.

Kočnice ću također onda provjeriti.




791696b8e6d0fe57d3232188ed3ca385.jpg
9c2f507bc04e15504ead3df41ed499e1.jpg
7aa1f181aae51bbc0904f0d16388a345.jpg



E a pazite sad ovo...zovem jednog majstora,ima čovjek sdf dijagnostiku,kaže on kao što je kolega ZJ rekao u citatu prije,dijagnostika ti tu nemože ništa pokazati.
ok...zovem majstora iz firme koja se bavi hidraulikom,pita on koji model traktora,ja mu kažem,njegov odgovor je.." Tu bez dijagnostike ništa gospodine."

Bože baci ciglu i budi precizan!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
Ja isto mislim da diagnostika ne moze pomoc...eventualno moze rec - previsok tlak ili previsoka temp ulja.
Znaci razvodnik...mislim da te on ne muci...ali mozes slozit crijevo da spoji taj gornji i donji izvod.
Ti izvodi radu u paru.
Kad jedan tlaci, drugi je otvoren za povrat.
Tako da, ako tlaci na jednu liniju...kroz crijevo bi se trebalo praznit na drugu.
Ali meni to smrdi na hidro kocnicu ili tls.
Tls znam sto je, ali ne znam komponente koje ima.
Ima cilindre, mora bi imat i akumulatore, e sad kako je tocno spojen na krug ne znam...sigurno ima neki smanjivac tlaka i neki razvodnik.

Toj pumpi nije problem ostvarivat 100 bara...ako poslje toga ima slobodan povrat.
Znaci...tls da je i ukljucen stalno na dizanje, mislim da bi radio ok, dokle god ulje moze odticat.
Ista je stvar i sa kocnicom za prikolicu...

Mozda zj moze napisat tocnije, ali ja mislum da 100 bara sa slobodnim povratom na tu kolicinu ulja...ne moze bit problem
 

Tomipav

Član
Tu od
30 Kol 2018
Poruka
54
ok...znači šta,moram provjeriti te ventile kočnice i tls-a.
Kako da znam dali su zablokirali.
Slike tls-a sam skinuo,sistema mislim...kao znat ću nešto a blejim i nemam pojma odkud da pičnem.
Još nešto,neznam ima li veze...ova dva ventila iza,za priključke,priključim plug,dvosmjerni cilindar na plugu okretaču,..ok jedan ventil je jednosmjerni,znači protok u samo jednom smjeru,okreće plug samo u desno npr.
No priključim plug na dvosmjerni,i opet okreće ga samo u jednom smjeru,kad pomaknem ručicu hidraulike gore,samo vidim kako se crijevo napne,motor optereti,ali ne okreće plug. opet ga okreće samo kad povučem ručicu hidraulike prema dolje.
Pa ventil je dvosmjerni,cilindar na plugu također,zar ga nebi trebalo okretati bilo gurnuo ja ručicu hidraulike dolje ili gore.
Mislim više ni sam nemam pojma.
Što se tiče tls-a,kažem,kad ga aktiviram,motor samo promijeni zvuk,a cilindri miruju,ništa,samo mašina zvuči kao pod opterećenjem,znači pumpa radi i opterećuje motor.
Ta promjena zvuka motora se nekad događa a da ja apsolutno ništa neradim sa traktorom,doslovce stojim na pol dvora a nešto aktivira pumpu iz čista mira i ona opterećuje motor.
Zna stat kada par puta upalim i ugasim traktor.
Što,zašto...nemam blage dume.

0a4aff6c59e71a0dcad31a129c8e93bb.jpg
dfa6abee2df7bc44ab314144751d1cde.jpg


Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk
 
Posljednje uređivanje:

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,449
Ovo s plugom ti je ispravno. Ona kocka na cilindru ti neda da okreces u obje strane.
 

Tomipav

Član
Tu od
30 Kol 2018
Poruka
54
Ok...ajd znači to je ok,ostaje tls i kočnice onda.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,725
Ulje ti može grijati jedino neki pretlačni ventil, odnosno veliki protok kroz malu rupu.
Ovo špricanje ulja (meni) ukazuje na neko puknuće crijeva ili otpušten lajtung. To je vjerojatno posljedica prevelikog tlaka (ne mora nužno biti).

I, molim te, nemoj više citirati prethodnu poruku, kao i pisati uzastopne poruke. Ako želiš nekaj dodati, klikni na Izmjena.
 

Tomipav

Član
Tu od
30 Kol 2018
Poruka
54
Zezno sam se...što se tiče poruka.

vjerovatno je da je neki lajtung otpušten pa prilikom prevelikog tlaka ulje izlazi,kad je "normalno" nema kapi ulja nigdje,ama baš kapi,barem ja nisam primijetio.

Ništa,ostaje tls ventil i od kočnica,neznam više šta bi drugo moglo biti.
Danas ću iskopčati one kablove od tls-a,ako stignem pa ću vidjeti šta dalje.
Ima neka tri,jedan majstor mi je objašnjavao koja moram iskopčati.

Zanimljivo,jučer je stari radio sa njim cijeli dan i ništa.
Kao šta rekoh,samo odjednom nešto ga optereti iz čista mira.

Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,725
Kočni ventil za prikolicu bi trebal biti prvi u liniji vanjske (priključnice) i hidraulike za dizanje.
 
Na vrh