• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Deutz Fahr Agrotron 4.85

stihlMS660

Član
Tu od
18 Stu 2010
Poruka
276
Pozdrav svima.
Zainteresiran sam za traktor deutz fahr 4.85.
Da li itko sa foruma ima takav traktor i kakvi su dojmovi?
Kakav je motor, getriba, hidraulika?
Od čijeg je proizvođača getriba na tim traktorima, da li je ZF getriba?
 

stihlMS660

Član
Tu od
18 Stu 2010
Poruka
276
Ima li netko od vas takav traktor?
Meni se traktor dopada, prednji most od štajera, zadnji dio isto od štajera (odljevi imaju štajerov žig), getriba isto ZF štajer. Samo neznam čija je hidraulika.
Sve u svemu trebal bi biti dobar traktor.
 

IMT555

Član
Tu od
11 Srp 2013
Poruka
825
Ti očoto da si zgrnul neku veću lovu jer vidim da u zadnje vrijeme stalno se raspituješ za kupnju malo većih strojeva!
 

stihlMS660

Član
Tu od
18 Stu 2010
Poruka
276
Kupujem za sad traktor, balirku i omotać bala.
Imam maloga tomicu 732 i na njemu je mala prikolica i sijačica. I imam universala 533 i sad ima na sebi vitlo, rotokosu, pauk, sakupljac sjena, samoutovarnu prikolicu, plug, frezu, silokombajn, špricu i to mu je previše. Ak bu tolko delal nebu izdržal dugo.
A treba mi balirka i omotac za raditi sjenažu. Ak mu još to stavim za vrat onda je gotov. Zato kupujem još i jači traktor oko nekih 80KS.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Moja preporuka nebi bila Agrotron, previše elektronika na svim modelima agrotrona, pogotovo na ovima starijima, a stara elektronika je vrlo kvarljiva.
Moja preporuka modeli Agroplus!!! Za mene bolji i pouzdaniji!
 

stihlMS660

Član
Tu od
18 Stu 2010
Poruka
276
agrotron je viša klasa traktora od agroplusa po svemu, po kvaliteti i po opremi, teži je, robusniji i izdržljiviji. a i neznam zašto bi bio bolji rabljeni agroplus ako je u startu (novi) jeftiniji za preko 20000 eura od agrotrona. Isto ko da bi rekel da je agrofarm 420 bolji od agrotrona K100 ili da je bolji mercedes C220 od mercedesa C220.

Sa čim se baviš?

imam doma krave, sad ih je 4, lošijih smo se riješili jer bum ove godine renoviral staju i onda bum kupil još 4 bređe junice simentalke tak da ih bude 8, a kasnije možda još povecam na 11. Mali proizvođač mlijeka sam jer kod mene ni nema puno zemlje. Imamo uvijek po 6 komada svinja i vinograd s oko 2000 čokota.
Inače ja radim u jednoj tvornici alata.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
agrotron je viša klasa traktora od agroplusa po svemu, po kvaliteti i po opremi, teži je, robusniji i izdržljiviji. a i neznam zašto bi bio bolji rabljeni agroplus ako je u startu (novi) jeftiniji za preko 20000 eura od agrotrona. Isto ko da bi rekel da je agrofarm 420 bolji od agrotrona K100 ili da je bolji mercedes C220 od mercedesa C220.

A ovo

http://www.konedata.net/Traktorit/dfAgroplus75.htm

KOd mene je jedan agrotron 90, ok stroj, ne radi pretjerano, ima i agroplus 100, traktor sasvim ok, po meni ne zaostaje za agrotronom kaj ti tražiš
 

stihlMS660

Član
Tu od
18 Stu 2010
Poruka
276
nije baš tak. agrotron od 85ks je teži za skoro 300kg od agroplusa od 85ks (radi nečega je teži). agrotron ima ZF steyr getribu koja je vjerojatno najbolja getriba, a agroplus nema ZF. agrotron ima prvi most i zadnji kraj Steyrov, agroplus nema.
Mislim da svatko zna kaj je Steyr i kolko vrijedi.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Znam ja vrlo dobro kaj znači Agrotron, Agroplus i Agrofarm.

Agroplusa je nasljedio Agrofarm kad je ovom prestala proizvodnja, a Agrotron se nastavio i dalje proizvoditi.

Neču tvrditi ovo u vezi Steyr-ovih djelova na Agrotronu, vjerojatno se nekad na te starije serije jesu ugrađivali, ali mislim da danas sve to stavlja sam SDF na sve modele.

Ja pričam o starijim, polovnim traktorima i tvrdim da je Agroplus jedna odlična klasa traktora, rekao bi čak da su to najbolji modeli nakon dobrih starih DX serija i siguran sam da bude nadživio bilo koji Agrotron koji je prepun elektronike koja je dobra dok je nova, a kako stari javljaju je problemi.

Ti uzmi koji god želiš, ali ja znam da Agrotrona nebih nikad u dvorište, ali Agroplusa bi uvijek!
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Svi su oni OK dok dugmići reagiraju, a onda, puuno apaurina :) Kaj se tiče kilaže traktora, za to postoje utezi, a u vezi kvalitete, sve je to tu negdje tih godina, sve se da polomit...
 

stihlMS660

Član
Tu od
18 Stu 2010
Poruka
276
niti jedan traktor se ne može polomiti ak se održava i koristi u rasponu njegovim mogucnosti......ja sam svojega počel topiti i radi toga kupujem jačega
 

stihlMS660

Član
Tu od
18 Stu 2010
Poruka
276
Znam ja vrlo dobro kaj znači Agrotron, Agroplus i Agrofarm.

Agroplusa je nasljedio Agrofarm kad je ovom prestala proizvodnja, a Agrotron se nastavio i dalje proizvoditi.

Ko je rekel da je prestala proizvodnja agroplusa?
imaš novi agroplus 410 85konja, isti je ko i same dorado 90
imaš i agrofarm 410 85konja, isti ko same explorer 90
jedino nema više proizvodnje agrotrona tak male snage
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,387
Šanana je rekel da se ne proizvodi više veći Agroplus, već se sad zove Agrofarm.
Bojim se da je Agrotron malo pretežak za svojih 85ks iz malog motora.
Ne sviđa mi se kaj u rikverc ne kala brzine. To je značajna prednost Agroplusa/Agrofarma.
Još je jedna značajna prednost na strani Agroplusa/Agrofarma: nezavisno kočenje svih kotača. Na bregima je to neusporedivo bolje, za razliku od kočenja prednje osovine s uključivanjem prednjeg pogona.
Agrofarm je definitivno zgodan traktor, s lijepom i prostran(ij)om kabinom.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Sad gledam na konedati i agrotron 4.85 ima 4040kg a agrofarm 410 ima 3670kg. Imam agrofarma 410 i nekad mu fali tih 300kg,je da imam napred utege 320kg ali da ima još nebi škodilo,samo šta onda je malo tromiji u brijegu iu startu.Mjenjač mu je 20x20 šteta šta nemam 40x40 ali kad pogledam za taj mjenjač od 40x40 mogu kupit još jedan polovan traktor od cca 40-50ks kolko je skup.
agrotrona 4.85 vjerujem da se može solidnoga nači za 120 000kn bez greške i u večini slučaja ima kalanje brzina što je odlična stvar.
 

stihlMS660

Član
Tu od
18 Stu 2010
Poruka
276
kakav ti je mjenjač na agrofarmu, kak se šalta?

htio sam prvo kupiti novi traktor, ali sam došao do zaključka da mi se to ne isplati. Gledao sam i probao same dorada90, explorera90, hurlimana xb105, clasa axosa340cx i lindnera geotraca 94. Sve je to u biti isto osim mjenjača i hidraulike, a po meni mjenjač i hidraulika su najvažnije stvari na traktoru. Ove "slabije" serije SDF traktora imaju talijanske mjenjače koji su dosta loši, kruti, neprecizni i teško se šaltaju. a kad sam vozio lindnera koji ima ZF mjenjač to je čisto drugi svijet, tak se lijepo šalta da je to milina, uopće neznaš da prebacuješ brzinu. ZF mjenjači su najkvalitetniji i najdugotrajniji mjenjači, ali to se i masno plača.
Komunalno poduzeće blizu mene je prošle godine kupilo same dorada80. Lijep traktor, mali, okretan, malo troši..sve lijepo osim mjenjača. Vozio sam ga, šalta se teško ko sam vrag, teško ide u brzinu i iz brzine. Ima dugu palicu mjenjača i već su ju uspjeli jedamput slomiti.

Samo radi toga ZF mjenjača mi agrotron 4.85 ima veliku prednost
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Mjenjač je 20x20,prvih a 50-100 sati je išao teško ali se sad razradio i ide lijepo osim šta u prvu brzinu moraš skoro stat da bi ušaltao iz recimo druge u prvu,ko i na auto,to nedozvoljavaju sinhroni.Kažu da na agrofarmu je mana mjenjač no mi za sad nismo imali nikakve probleme sa njim.
Za tvoje potrebe mislim da se neisplati uzimat novi traktor osim ako se za koju godinu planiraš proširivat sa zemljom i stokom.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Pa ni ja sa 3500 rh nemam apsolutno nikakvih problema sa mjenjačem, isto je 20+20 i skroz sam zadovoljan s rasponom brzina, a i raznolik je izbor brzina.

Ako nađeš stvarno dobrog Agrotrona uzmi si, no to je dosta rijedak slučaj, sve ove kaj sam vidio po njušakalu mi izgledaju uništeno.
 

stihlMS660

Član
Tu od
18 Stu 2010
Poruka
276
Pogledal budem ih čim više da vidim kak koji izgleda.
Zato sam ovdje stavil temu, ako ko ima takav traktor pa da napiše malo o njemu pa da znam na što trebam više gledati
 

Najnoviji postovi

Na vrh