• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Deutz fahr gp 2.30-oc balirka

KRAJPL

Član
Tu od
10 Srp 2012
Poruka
30
Da li netko ima možda ovakvu balirku i da li ima uputstva? Naime dosada nisam imao problema sa njom kupio sam ju polovnu i jako sam zadovoljan, no sada me nešto nož zeza neće dobro odrezati mrežu, a ja ne znam gdje se to štela odnosno u čemu je problem, već sam ju nekoliko puta rastavio ali ne mogu dokučiti u čemu je stvar. Molim vas za pomoć ili ako netko ima uputstvo ili zna gdje se može na netu naći da mi se javi. Lijep pozdrav
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,430
imaš li načina da ručno aktiviraš nož i kad ga tako aktiviraš dali onda do kraja odsiječe mrežu?
Dali ti je kočnica doboša mreže dobro naštelana? Pretpostavljam da je sistem sličan kao kod Krone balirki gdje su kočnica i nož povezani preko sistema poluge i sajle.
Ako može koja slika noža, možda je i on istrošen ili tup?
 

KRAJPL

Član
Tu od
10 Srp 2012
Poruka
30
Evo nekoliko slika balirke. Ne znam koliko se dobro vidi, pa ako nešto možeš dokučiti. Ako imaš uputstvo za Krone u PDF-u bio bih ti zahvalan da mi pošalješ na mail ako misliš da su balirke slične pa da malo proučim.
 

Prilozi

  • 2012-07-10 21.54.46.jpg
    2012-07-10 21.54.46.jpg
    41.5 KB · Pregleda: 566
  • 2012-07-10 21.55.17.jpg
    2012-07-10 21.55.17.jpg
    42.4 KB · Pregleda: 500
  • 2012-07-10 21.55.28.jpg
    2012-07-10 21.55.28.jpg
    35.9 KB · Pregleda: 459
  • 2012-07-10 21.55.34.jpg
    2012-07-10 21.55.34.jpg
    37.6 KB · Pregleda: 448

KRAJPL

Član
Tu od
10 Srp 2012
Poruka
30
imaš li načina da ručno aktiviraš nož i kad ga tako aktiviraš dali onda do kraja odsiječe mrežu?
Dali ti je kočnica doboša mreže dobro naštelana? Pretpostavljam da je sistem sličan kao kod Krone balirki gdje su kočnica i nož povezani preko sistema poluge i sajle.
Ako može koja slika noža, možda je i on istrošen ili tup?

evo još koja slika. Nož je negdje ispod gumenog valjka, kako da ga ručno aktiviram? kad mi kontrolna ploča signalizira da je bala gotova ja samo pritisnem tipku i onda nož odsječe mrežu nakon što je omota i to je to.
 

Prilozi

  • 2012-07-10 21.54.10.jpg
    2012-07-10 21.54.10.jpg
    41.4 KB · Pregleda: 379
  • 2012-07-10 21.55.54.jpg
    2012-07-10 21.55.54.jpg
    40.8 KB · Pregleda: 331
  • 2012-07-10 21.56.29.jpg
    2012-07-10 21.56.29.jpg
    46 KB · Pregleda: 327
  • 2012-07-10 21.56.46.jpg
    2012-07-10 21.56.46.jpg
    50.9 KB · Pregleda: 347

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,430
koristi tipku "edit" nemoj ovako pisati post za postom.

Pogledaću šta imam pa ću poslati nešto ako ti može šta pomoći ;)

Pretpostavljam da je ovo sistem za okidanje tj. uključivanje noža. Mislim da greška nije u njemu ako već balirka sama automatski uključi nož a on samo neće da preseče mrežu.

Uploaded with ImageShack.us



Možeš li slikati nož i sistem koji pomiče nož? Jer mislim da bi greška mogla biti upravo negdje u tom dijelu.
 
Posljednje uređivanje:

dmatkovic96

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
164
Problem je 100 % u u tome što treba nož potjerati k valjku, stvar je skroz jednostavna, stanete si gore kao dok stavljate mrežu.Onda skinete iza mreže onaj limeni poklopac, znači ne onaj što koči mrežu nego onaj iza njega, što dođe iznad gumenog valjka. Kad se skine taj četvrtasti poklopac vidi se gornja strana noža i tu čete vidjet negdje 4-5 šarafa. Izgledaju tako što je unutra imbus a izvana matica, i onda otpustite maticu i imbus stegnete za pola kruga do krug i tako sve šarafe, ako balirka ima i sistem za vezanje špagom onda če od onih ruku za vezanje špagom biti malo problem doći do dva ta vijka.
Prije nekih 7 god. sam imao takvu balirku, sad je susjed kupio istu takvu i proljetos u sjenaži sam mu to slagao jer je bila ista stvar kao kod vas.
 

KRAJPL

Član
Tu od
10 Srp 2012
Poruka
30
pokušao sam te inbus vijke malo dotegnuti pa mi nije htjela mreža izlazit u komoru već se tu nabijala,možda sam previše dotegnio. Nož koji siječe mrežu dolazi ispod gumenog valjka a taj sa inbusima je kao neki fiksni nož ili neznam. Nekužim kak to radi, kad uključim mrežu da omota balu to sve tak brzo rukne da nemožeš ništa polovit. Jel mi možeš malo pojasnit kak to funkcionira doziranje mreže, odsjecanje mreže i onu kočnicu što remen onaj koči koliko to treba zategnut, idem nabavit novi remen možda to zafrkava.
Da li imaš možda uputstvo za nju ti ili susjed ili znaš gdje mogu skinuti sa neta? Da li mi možeš poslati na pp svoj broj moba pa da te zvrcnem da brže i lakše komuniciramo. Trebao bih slamu balirat a i drugi otkos sijena dolazi a to me zafrkava. Hvala
 

dmatkovic96

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
164
Hm, neznam stvarno što bi onda bilo, mislim da ovo drugo nema šta biti i da je kvaka baš u tome.To je kao neki protunož i mreža prolazi između njega i noža i onda kad okine nož mora pritisnuti mrežu do toga da je otsiječe, ali problem je i ako je previše stegnuto pa nema mjesta da može mreža prolazit kad se pokreće vezanje.
U remenu nije kvaka jer remen služi samo za pokretanje vezanja, tek toliko da se našpana i da podigne ovaj sjajni poluokrugli s donje strane nazubljeni komad željeza na valjak i onda se remen automatski otpušta a taj dio se vrti na ovom malom valjku tako dok ga god ne istjera na stranu, i čim ga istjera na stranu on pada dolje i otsijeca mrežu. A ova mala poluga gdje je plastična kugla na kraju, to je za štelanje koliko hočete da vam balirka troši mreže po bali, na slici je na predzadnjem donjem utoru i mislim da čak malo i previše troši mreže,da možete smanjit za jedan ili čak 2 utora. A kočnica za mrežu je onaj poklopac nad mrežom i sa strana su one rupe i opruge i onda sam ja znao kak se mreža trošila svakih negdje 40-50 bala siči dolje i to premaknuti u iduče rupe da opet podjednako špana, jer i tu ako je mreža labava neče dobro otsijecati. Uputstva nemamo nitko ovdje a stvarno nez. ni gdje bi ih bilo. Neznam ja baš nešto previše ali neke stvari su mi ostale u glavi iz iskustva pa eto ako ikako mogu koliko toliko bih vam pomogao
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
974
pokušao sam te inbus vijke malo dotegnuti pa mi nije htjela mreža izlazit u komoru već se tu nabijala,možda sam previše dotegnio. Nož koji siječe mrežu dolazi ispod gumenog valjka a taj sa inbusima je kao neki fiksni nož ili neznam. Nekužim kak to radi, kad uključim mrežu da omota balu to sve tak brzo rukne da nemožeš ništa polovit. Jel mi možeš malo pojasnit kak to funkcionira doziranje mreže, odsjecanje mreže i onu kočnicu što remen onaj koči koliko to treba zategnut, idem nabavit novi remen možda to zafrkava.
Da li imaš možda uputstvo za nju ti ili susjed ili znaš gdje mogu skinuti sa neta? Da li mi možeš poslati na pp svoj broj moba pa da te zvrcnem da brže i lakše komuniciramo. Trebao bih slamu balirat a i drugi otkos sijena dolazi a to me zafrkava. Hvala

Ja imam istu takvu balirku i za sad sve radi normalno. Sa desne strane imaš jedam šaraf na gumenom valjku i (ključ 17) i tu nek ti netko vrti ta di vuče mrežicu (najbolje gedorom), a ti s lijeve strane gledaj kad dođe do kraja, tj. kad uključi nož i da li onaj komad flaha zablokira remen na valjku sa vanjske strane. Znači prilikom aktiviranja noža flah mora stisnuti remen u utor remenice da zablokira mrežicu. Na tom flahu imaš proširenje za štelanje, pa ga probaj malo približiti, jer ako se remen malo istroši sjeda dublje u remenicu i flah ga ne može dovoljno pritisnuti.
 

KRAJPL

Član
Tu od
10 Srp 2012
Poruka
30
Ujutro ću to pokušati napraviti, no remen mi je loš, pa sam kupio već 2 al ne odgovaraju, jel ti znaš koji broj remena ide original?
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,430
skini taj stari remen i s njim u trgovinu, ne kupuj na pamet!
 

KRAJPL

Član
Tu od
10 Srp 2012
Poruka
30
evo uspio ja naći odgovarajući remen, naštelo sam i ona 4 imbus vijka, nož mi odsjeće sredinu ali na krajevima oko 10 cm sa svake strane ne odsjeće. Da li su možda federi što tiskaju gumeni valjak na željezni slabiji pa zato neće na krajevima? Jer ja mogu na krajevima vući ručno mrežu a u sredini je našpanovana i tamo ne mogu i tu ju dobro i odsjeće.
 

case mxm

Član
Tu od
30 Ožu 2011
Poruka
65
skini taj gumeni valjak sigurno ti se između njega i zeljeznog nakupilo mrežice!i podmaži nož tamo gdje je na onim bolcnima i probaj napet federe sto drže nož!!
 

juxi

Član
Tu od
11 Pro 2007
Poruka
163
pitanje

Pozdrav forumaši!
odavno me nije bilo pa se opet malo aktiviram...trazim već par dana ali nikako po internetu da nadjem tehničke specifikacije roloprese Deutz-fahr GP 2.50 pa da slučajno neko od vas nema neko uputstvo ili slično gdje mogu naći te podatke, a potrebni su mi za diplomski rad.
 

stihlMS660

Član
Tu od
18 Stu 2010
Poruka
276
bok. zanima me da li ta balirka deutz fahr 2.30 ima noževe koji režu travu?
i kakva je inače? ako bi kupovao rabljenu da ne kupim šrot nekakav
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
974
Ja imam takvu GP 2.30 OC sa 14 noževa. Balirka je stvarno odlična, lagana za tjerati i nije teška za voziti, naročito ak je brdovit teren. Jedina mana je što je pick up uzak sveka 140 cm, pa moraš napraviti lijepu gredu za kupljenje. Moja ima mogućnost omatanja mrežicom i dvije špage.
 

stihlMS660

Član
Tu od
18 Stu 2010
Poruka
276
Ja imam takvu GP 2.30 OC sa 14 noževa. Balirka je stvarno odlična, lagana za tjerati i nije teška za voziti, naročito ak je brdovit teren. Jedina mana je što je pick up uzak sveka 140 cm, pa moraš napraviti lijepu gredu za kupljenje. Moja ima mogućnost omatanja mrežicom i dvije špage.

jel možeš staviti koju sliku od balirke?
 

Dali75

Aktivni član
Tu od
5 Srp 2017
Poruka
170
Pozdrav, koje ulje koristite za centralno podmazivanje, uzeo sam nedavno ovu balirku gp 2.30?
 
Na vrh