• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

deutz fahr M 35 80

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
Remont reduktora kipe

afbc3fb74197a7131f959acbd38f0fd1.jpg


Ovako izgledaju zupcanici nakon 30 godina i tisuca tona zrna.

d4a5df958a26aff5472d8260e0d9102b.jpg
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
Deutz Fahr 3580

pitanje:
----čemu služi alnaser na desnoj strani uvlačnog grla?
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Re: Deutz Fahr 3580

pitanje:
----čemu služi alnaser na desnoj strani uvlačnog grla?
Služi za vraćanje unazad uvlačnih letvi i hedera ako se slučajno zaštopa.

Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
kako se ispravno okreću noževi na kosi,,,svi prema gore ili jedan gore drugi dolje?
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
Ako je schumaherova kosa jedan gore jedan dolje, vjerovatno je i na drugima tako.
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
kako se ispravno okreću noževi na kosi,,,svi prema gore ili jedan gore drugi dolje?
Na Schumacher kosi jedan gore jedan dolje.

Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
za cega služi onaj senzor gdje su sita ,cjevasti (za rasip ili),jer u kabini imam onaj naprijed lijevo stupac a ne znam mu svrhu


---i hidraulika mi djeluje prebrza,,kad otvarm - zatvaram istovarnu ruku (šneku),i kod dizanja i spustanja hedera---jel ima gdje za stelanje?
 
Posljednje uređivanje:

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
620
Sporije mici svoju ruku na komandi i skroz sporo ce se ruka otvarat.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,626
Možeš i mehanički ograničiti hod ručica ili pak na najkritičnije cilindra ugraditi prigušnice.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
za cega služi onaj senzor gdje su sita ,cjevasti (za rasip ili),jer u kabini imam onaj naprijed lijevo stupac a ne znam mu svrhu


---i hidraulika mi djeluje prebrza,,kad otvarm - zatvaram istovarnu ruku (šneku),i kod dizanja i spustanja hedera---jel ima gdje za stelanje?

kad bi mogao poslikati cjevnu trasu mogel bi na slici prepoznati prigušnicu .
Ako ništa zatuci čekičem čelični lajtung .
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Mora se ugraditi prigušnica fa ne otvara prebrzo jer će polomiti klip hidraulični

Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
šneka se otvara i zatvara pritiskom prsta na crni prekidać(kao prekidač na lampi) koji se nalazi na boku kučišta gdje se nalazi ručkica gasa,malo ga samo pipnem ruka odma rukne,dirali smo po hidr. razvodniku ali se tamo može jos samo ubrzati ,a ne moze smanjiti,,,,,,gdje se trbaju ugraditi te "prigušnice"

- a za hidrauliku za heder nema poluge nego tipka na yojstiku -isto samo pipnes a on cugne više nego što treba
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,626
Negdje između razvodnika i cilindra. Vjerojatno je najlakše na prijelazu čelične cijevi na gumeno crijevo. Kak su komande izvedene elektro ventilims, pretpostavljam da su svi na jednom bloku. Ak je tak, onda bi na bloku trebala biti predviđena mjesta za ugradnju ograničivača protoka (izgleda kao pločica s malom rupicom). Da nije netko prčkal po tome?
Ili, da nije mijenjal pumpu pa je ugradil veću od originalne?
 
Posljednje uređivanje:

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
neznam jel je netko cacko po tome,tek je kupljen pa jos istrazujem sta sve ne valja...
-a pumpu cu pogledati suta da vidim da nije mjenjana
-imaju dva ili tri bloka jedan je za šneku,drugi za heder -mora da je tu dirano,probao sam i ja ali ga mogu samo pojacati,tj . jos vise ubrzati
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,626
A kak ga možeš ubrzati?
Kaj treba napraviti?
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
620
Jako čudno jer nemaju kombajni ti baš taj problem.

Jel netko nešto "popravljao" pa je tako počeo radit ili duze tako radi?
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
620
Pogledaj si proizvođača lampe na njoj, obično jakopic i slični ih imaju.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,858
Nadji što trebaš,plati i nek pošalju na moju adresu,a ja proslijedim tebi;)
 

Najnoviji postovi

Na vrh