• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Deutz-Fahr

K

krx pozega

Guest
Re: DEUTZ FAHR

Robi sa kakvim plugom oreši daj malo statistike...evo ja ću još malo u oranje
 
R

Ratarko

Guest
Re: DEUTZ FAHR

Dugo smo čekali na slike robijevog traktorčeta ali evo ih , tu su !
Dobar paket !
Koji mjenjač imaš u njemu ?
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Re: DEUTZ FAHR

Napokon Robi! :D :D

Slike su super, ali daj čim prije slike od oranja.
 

robi

Član
Tu od
22 Sij 2007
Poruka
377
Re: DEUTZ FAHR

mario
imam slike na mobitelu ali ih nemogu prebaciti na komp, moram prvo kupiti neki kabel, neznam, a ove su slikane
prvi dan kad je traktor došao sa canon aparatom.
Za oranje sam posudil u selu vogel nota, 3 brazde, novi je plug, oznake Farmer 3 SL 950.
Oral sam na 14 cola i mogu reći gdje mi je teža zemlja nejde jaće od treće spore, ta brzina mu i najbolje paše,
a gdje je lakša malo zemlja, strnište i tako, 4 spora bez problema i sve to na dubini od 28 cm, prosjek.
Mjenjać je 4 grupe po 5 brzina.
Malo mi nisu jasni svi oni mali kotaćići od E-hidraulike, dobro ne baš svi, ali onaj u sredini na kojem je nacrtan plug i
kotać kako proklizava, oće mi to neko objasniti.
I drugo, kupio sam tanjuraće za njega Olt tof 33 special, stare 3 g, išao sam po njih ćak do iza Županje.
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Re: DEUTZ FAHR

Robi
Dal se osjeti da je jači od Agrofarm-a?
 

robi

Član
Tu od
22 Sij 2007
Poruka
377
Re: DEUTZ FAHR

Pa valjda neznam.
Evo, ti procijeni.
Jućer smo orali ja i moj prijatelj jedan iza drugoga.
Njegov novi agrofarm 100 i moj agroplus 100. Valjda je sve isto ili slićno osim kaj je moj šestak.
Njegov plug lemken 3 brazde 12 cola i moj posuđeni vogel nott 14 cola 3 brazde.
On je oral prvi i ja za njim, i koliko je mogao on brzo iči toliko sam mogao i ja, sam kaj je moj plug
grabil više i išel dublje, a on kad ga stavi na 14 cola onda zaboravi 4 brzinu.
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Re: DEUTZ FAHR

Znači tvoj je jači. Njegov ima 96 ks a tvoj mislim da ima 101 ks.
 
K

krx pozega

Guest
Re: DEUTZ FAHR

Nisam znao da je taj Agroplus šestak...to već grabi
Robi koliko je težak..
 
R

Ratarko

Guest
Re: DEUTZ FAHR

krx pozega kaže:
Nisam znao da je taj Agroplus šestak...to već grabi
Robi koliko je težak..

A što je najgore/najbolje ( zavisi tko čita ) od svega mislim da ne troši više od tvog MF-a , ili se varam ?
Zato bi bilo dobro da nam vi svi iz klase 100 KS ( plus minus ) napišete koliko vam pile treoše u oranju , po ha .
Nisam ja nestrpljiv za taj podatak o potrošnji ali da se ne zaboravi jer mene prvog zanima taj odnos potrošnje zbog neke buduće kupnje 100 KS traktora , možda .
 
K

krx pozega

Guest
Re: DEUTZ FAHR

Ma sve to stoji..
Neku noć sam išao poorati nekakva tri jutra što pripremam za duhan za dogodinu tj.one iza uglavnom zob sam bacio..
potrošio je ovako nagrubo oko 40 litara(vrijeme oko 4 sata,mogao sam ići i brže,tako da je to eto oko tih famoznih deset litara po satu) al sam orao pa i do 30 dubine pošto je to ledina već par godina koju sam ove godine špricao totalom,tanjurao,podrivao evo sad i orao...inače plug radi fantastično i zaorava vrpe biljnih ostataka koje sam ja naravno podrivačem sve izvukao van(lijena guzica nije čula za rikverc ;) 9pošto je bila noć i bio sam jako vesel jer u duhanu smo danima konstantno...
Mislim,mislim da ne troši nimalo više od dajca u teškom radu samo ponavljam toliko mi troši i u transportu,a da ni ne govorim u malo višljim obrtajima(preko 2000)...orao sam na 1700okr/min..14coli naravno..igra se mali sa plugom ;)

btw. nebih nikad kupio mf serije pet iz brdo razloga..a dizajn im je naravno petica..a šta ti ja imam to pričat pa naravno da je to i kod tebe bilo presudno ;) :D ..ups zaboravi spomenut vario mjenjač ;)
 
R

Ratarko

Guest
Re: DEUTZ FAHR

Kažeš 10 litara na sat potrošnja , to mi se čini OK , više nego OK .
Zašto nebi kupio taj novi MF ?
 
K

krx pozega

Guest
Re: DEUTZ FAHR

Malo snage,puno kila..veliki potrošač...pod malo snage naravno opet mislim na iskoristivost..jer kad bi imao čulu od 6-7 tona u dvorištu odmah se podrazumijeva rotosem od tri metra i naprijed nešto...nešto kao kod Simona..jer kod mene svaka kuna što se kaže se okreće dvaput..mislim to je moj stav..e sad jedno drugo vuče onda bi opet puco na onog fenda od 130ks i mislim da je to dovoljno za 100-150ha ko iz pi...kad bi se naravno skroz orijentirao na ono što p polaniram u bližoj budućnosti..ali nemogu sad puno filozofirati jer tko od nas zna što će biti sutra a kamoli dogodine..tako da ove nekakve ekzibicije od 120ks po meni ne dolaze u obzir jer to sve kažem ti ja radim sa svojim čudom..samo polako
Uglavno ta serija traktora je kod mene u mojoj zemlji ni vamo ni tamo(zaokružujem na 120ks)...kao kod tebe traktor od 150ks ako se ne varam
 

robi

Član
Tu od
22 Sij 2007
Poruka
377
Re: DEUTZ FAHR

mario
njegov ima 93, a moj 101( 102 kad ga ja vozim ) :)
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Re: DEUTZ FAHR

robi kaže:
mario
njegov ima 93, a moj 101( 102 kad ga ja vozim ) :)


Njemu je nazivna snaga 93 a max snaga 96
a tvojem je nazivna 99 a max 101, zar ne?

Robi,
Kakvu opremu ima tvoj Deutz?
 
Z

zrine892

Guest
Re: DEUTZ FAHR

ma DEUTZ-FAHR JE ZAKON...nema staaa....i dovoljno opreme...ja nemam nista od toga navede u rusu osim klime jer se sve klima...ko babin zub...
 
Č

Čugi

Guest
Re: DEUTZ FAHR

Pobeže mi Agrotron 130 za dlaku da ga lepo uslikam :evil: , inače je jedan od mnogobrojnih od ranije pominjanog "najpoštenijeg" poljporivredika-ratnog profitera!
Obrisan neispravan link.
 
Z

zrine892

Guest
Re: DEUTZ FAHR

ma odlicna slika...a jesi brzopotez za fotoaparatom...kao kauboj...
 

Najnoviji postovi

Na vrh