• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Deutz-Fahr

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,531
Za 20-30t se nađe mala šestica 10 serije pa čak i 20tka ako hoće baš mlađi.
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
A nije isto 20 ili 30😏
Ja dam holanda za 30 pa na johana stavi uske kotače i ima dva prava traktora🤪
 
Posljednje uređivanje:

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,531
Hahah prevelik je njegov John za sitne poslove😁
Ah napisao sam 20-30, ne znam koliko je dogovorio za Daju, ja računam možda 25 a za te novce se nađe i JD 6tica 4klipa.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,335
Problem je što je 10-15 godina razlike između desetke i ovog df-a, a jako mala razlika u cijeni. Kod JD-a je plus što je moguć tls i to je po meni jedino što ovom traktoru fali za mene.
Mana rabljenih traktora meni je zrak, uglavnom nemaju, poprilično mi je bitno na ovakvom traktoru da to imam....
Najviše bi mi lego 6430 ili 6420, ali to se sve već penje na 30 000-45 000 eura.
Razmišljao sam i tome da kupim veći traktor, ali kako god JD mi je prevelik za to, a žao mi ga prodat još, tek 3500 sati...
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Au,to je šteta prodati,al da mu staviš uske kotače,za kaj bi ti bio prevelik?
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,531
Njegov JD je šestak od 6 tona i 130ks, taj bi pod špricom i rasipačem recimo potrošio litara i litara goriva uzalud i bezveze gazio i sabijao zemlju.
I pod prikolicom voli popit pošteno, znam po svojoj 66tici.
 

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,364
Pa i nebi potrošio, uvijek se može terati na 540e, a i to su sve laki poslovi, kod nas 6630 baca gnojiva bez ikakvih problema
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Aj Martin bar si ti pametan, ja sve radim sa holandom koji ima 200 plus konja i 8 tona,650 zadnje gume,od spricanja,bacanja gnoja pa sad i sjetve u kombinaciji,samo zato jer drugo nemam. Je da se malo više pogazi al prinosi su mi i dalje jako dobri. A o potrošnji pričat tak nekaj su gluposti. Ja nema opće 540 okretaja,samo 750 i 1000. Špricanje i bacanje gnoja radim na 1200,1300 okretaja. Kaj on potroši na tim okretajima?
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,531
Ma jasno, znam da se može, nisam nigdje rekao da je to neizvediva opcija, samo ukazujem da nije baš najidealnija opcija i ipak bi mu za te poslove bolje leglo nešt manje s 4 klipa, a i sam si rekao da bi i tebi dobro došlo tak neš, znači valjda me razumiješ kaj hoću reč.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,335
Prevelik zato jer nemam adekvatne strojeve za njega da bi radio lake poslove. Prskalica otom potom, ali 4 reda sijacicu ili 4 reda kultivator, 900 l rasipač mi je smiješno kačit uopće, u duhan mi ne može, zato sam tražio ovakav 4 cilindra kompaktnih dimenzija, zrak da može nekad veliku prikolicu odvuć i možda nekad neki teži priključak...
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,335
E idemo sa prvim pitanjima tko može pomoć.
Prvo paljenje teško upali, ili upali i crkne, ne dobiva dovoljno goriva valjda i nakon dva tri verglanja upali, protjera to i dalje sve normalno u radu i pali odmah i sve. Koji je problem, filtere ću promijenit, još nisam stigao, ali izuzev toga ? I jel moguće da nema pripremu za radio i zvučnike?
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,335
Znači neki standardni problem? Koji tlak, protok mora biti te pumpe? Ima mehaničku.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Ako ima mehaničku onda najvjerojatnije ima izvana ručkicu kojom se da dopumpati.
Probaj prije prvog paljenje propumpati naftu ručno da vidiš jel bu bolje mada nekak sumnjam.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,627
Same motor, AC pumpa je pri prvom cilindru z desne strane.
 
Na vrh