• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Deutz Fahr

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,164
I ja 3 sezone..

Imaš broj od majstora? Od kud je?
Ma meni je samo da se to riješi..
 

Zetorko

Član
Tu od
21 Velj 2016
Poruka
76
To mi je susjed. Ne vjerujem da bi isao tako daleko za 5 minuta posla. To si mozes i sam napravit. Znaci skines zastitni lim i ispod rucice varijatora imas taj sarafic. Sad nisam siguran jesmo li ga otpustili ili zategnuli, al 99% da smo ga otpustili. Samim time produzujes hod rucice i razvodnik ti bolje otvara i pusta vise ulja. I to je cijela mudrolija. Dosta je okrenut 2,3 kruga. Ustvari vidjet ces kad pocne varijator radit.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,164
Sad sam baš skroz u dilemi.. Cilindar vožnje ću sigurno odnijeti da mi ga vide jer je loša ona gumica na klipiću unutra.

A remenice možda imaju malo lufta zato bi ih skinuli i promijenili pikse..

Al ovaj princip razumijem, baš točno tako i mene zeza mogu dva sata držati ručicu on neće raširiti varijator..
 

Zetorko

Član
Tu od
21 Velj 2016
Poruka
76
I ja sam htio sve rastavljat, ali onda smo krenuli od najjednostavnijeg i odma je tu bio problem. Ako ti varijator na hladno radi znaci da nije problem u cilindru. Moze biti problem pumpa ili razvodnik. A posto sve ostale komande i volan rade znaci da pumpa nije. Probaj nemozes nista izgubit. Ali sve sto si naveo isto se i kod mene dogadalo tako da mislil da je to to. Nadam se da sam ti pomogao.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Cilindar odnesi nekom tko radi hidrauliku, a mislim da sam djelove uzimao u gumi impexu, nisam vise siguran, al jednostavno je, mozes to i sam napraviti
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Stavljam novu kosu, duple prste, sredujem pogon kose, da sve bude kako treba.....jer netko prije mene je stavio na standard kosu SCH duple prste i to nije bas najbolje radilo, lomilo je kosu, pa sam to namjestao podloskama i radilo je, al nisam bio zadovoljan, sada ce biti kako treba....

 

Igor1990

Novi član
Tu od
15 Ruj 2011
Poruka
17
Zna li itko kako skinuti varijator?

Rukama nejde, sa dva montirača isto nikud.. Radapciger ne može zbog navoja.

3a935baf09c049e5d73e075c160ed7f6.jpg

Da ti pomognem. Taj gornji varijator ne pravi veliki problem, nema nekih problema na njemu. Problem na tom gorenjem varijatoru pravi cilindar, koji je veoma lose rijese, cim dobije malo lufta, pocne da pusta ulje i ukrivi se i ne moze da pomjera varijator, i dodje do lomljenja dijelova cilindra unutar njega.. Donji varijator je dosta lose rijese, cim dobije malo lufta, pocnu opruge da pucaju, a zna i sam varijator da pukne. Ako ti donji varijator ima malo lufta, odmah resavaj, i mijenjaj opruge ako su ostecene, problem prestavlja i ona piksna u njemu sto ima gume na krajevima. Kada naspanujes varijator do kraja, remene ne smije da izadje do kraja, mora ostati nekih 4-5mm na varijatoru gornjem. Remen ti treba biti sirok 50mm, ako je uzi, mijenjaj ga, jer ce ti se poceti gornji varijator trositi jedan od drugi, i skupljace se vise nego sto je potrebno, cime dolazi do natezanja remena, i grijanja remena i varijatora.. Taj cilindar na gornjem varijatoru, nosi nekome ko se stvarno razumije, on ce opet pustiti kad tad, lose je rijesen, neki su stavljali od Claasa i Zmaja 161 mislim. Evo kako ces skinuti gornji varijator. Napravi sebi radapciger, uzmes plocu 15mm( ja sam stavio tri ploce od 5mm) i izbusis na njoj tri rupe da mozes da zavrnes na ta tri sarafa, i na sredini izbusis rupu i zavaris maticu, i kroz nju zavrces saraf...
slike.php
[/url][/IMG]
1_tmb_106918027_IMG_4280.JPG
[/url][/IMG]
slike.php
[/url][/IMG]
Gornji varijator..
slike.php
[/url][/IMG]
slike.php
[/url][/IMG
Donji varijator..
slike.php
[/url][/IMG]
Cilindar varijatora..
slike.php
[/url][/IMG]
 
Posljednje uređivanje:

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,164
Fala puno kolega! Obavezno ću detaljno pregledati i donju remenicu iako sam siguran da je sve u redu s njom.

Remen je originalni, ali je malo oštećen jer je bivšem vlasniku spala bočna stranica bila.

Cilindar vožnje nam nije curio, ali smo ga odnijeli na reparaciju kod hidrauličara pa ćemo vidjeti.

Nije mi problem uzeti ni novi taj cilindar, od Zmaja je navodno 300€ i paše gore.

Ovo za štelanje ručice na komandi gore misliš da nije što mi je kolega pisao??

I da u navojnu rupu si stavio neki vijak kako bi mogao nasloniti te pločevine za odvrtanje ili?
 

Igor1990

Novi član
Tu od
15 Ruj 2011
Poruka
17
Taj cilindar odlazi kod svih, i kad pocne zezati, ako ostane u sporoj, onda nece u brzu i obrnuto, zakrivi se cilindar. Varijatori i taj cilindar na M980 i M1080 su10 puta bolje rijeseni nego na M900, M922, M1002. Govorim ti jer sam imao M1002 i imam M1080. U rupu stavis neku vijak, ili neku plocu naslonis da samo ne ostetis navoj. I momacki stezi, ako nikad nije skida zapekao je kao i kod mene, treba dobra volja da se skine..Donji ako budes skidao vidjeces ima mjesto kroz one opruge gdje se uvrnu navoji i matice i skidas ga polako.. Ako sta treba pitaj..
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
pozdrav
- kombajn fahr 1002 : imam sita 6 ,9,11,13 mm - zanima me koje idu za pšenicu ,ječam ,zob,tritikal i soju???,....13mm je bio u kombaju na kuruznom adapteru pa onda mislim da je 13-ica za kukuruz
- kako se štela ili čemu služi onaj ribež ili kako se već zove iznad sita (mogu "rebra" biti polegnuta ili dignuta)
- sječka se pali dolje kod remena na polugu -pa me zanima jel je treba nečime osigurati da se ne isključi od cupkanja-klimanja u radu kombajna
 

Igor1990

Novi član
Tu od
15 Ruj 2011
Poruka
17
9mm i 11mm koristis za jecam i psenicu, mozes sa 9 i jecam i psenicu.. 13mm ti je za zob i soju. A za kukuruz se koriste sita od 15mm do 18mm. To iznam ovih sita se zove Petersonov sito, njega zatvoris jedno 75% ako hoces da ti bude bas cisto..
 

zvijer007

Član
Tu od
11 Sij 2015
Poruka
229
Jedno pitanje..da li tko možda zna dimenziju remena za pogon kose na deutz fahrovom hederu typ 1124 3 metra sirine na mojem se nevidi ama bas nist a u banani je..

Poslano sa mog PE-TL10 koristeći Tapatalk
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
To ti je remen 22x2800..
Tako je bilo kod mene na starom hederu
 

zvijer007

Član
Tu od
11 Sij 2015
Poruka
229
Newholland
A jel imas ti taj katalog od hedera..jer ja imam od kombajna zahvaljujuci kolegi s foruma mrk-ome..ali jos nemam od adaptera..usput hvala i tebi i zeki na informacijama

Poslano sa mog PE-TL10 koristeći Tapatalk
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,446
Nemam, samo sam procitao s remena posto je jos tvornicki. Heder je jednostavan pa se nemoj puno zamarat s katalogom. Bitno da za kombajn imas.
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
gdije nabaviti upustva za upotrebu i katalog rezervih dijelova za fahr m900? i isto pitanje od prije kako ukopčati sjecku sa onom polugom prije vrsalicu pa sjecku ili prije sijecku pa vrsalicu i kako osigurati da se uslijed voznje i drndanja sijecka ne iskopča i onda nagura slamu i polomi slamotrese i sl.....
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Ja sam mijenjao filtere prije žetve .Ima u Agromodusu i koštaju 1000 kn sva 4.
c34e5f0f5acbf4a5c6fffc42ca157dba.jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh