• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Deutz Fahr

Mireek

Član
Tu od
6 Ruj 2011
Poruka
388
Križevci, vlasnik deda Jovo. Nisam ga ni palio sad kad sam bio, idem jos jedamput pa cu isprobat sve, uzet cu sa sobom pojacanje nekog ko se kuzi u takve neke stvari vise od mene..
 

tinda

Član
Tu od
20 Kol 2011
Poruka
592
Ima kod mene u selu jedan 1322,isto kosa 3.60 i sve održavano
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Mireek

Član
Tu od
6 Ruj 2011
Poruka
388
Znam za toga, dosta dugo je vec u oglasu, mozda odem i njega vidjet al je cijena u startu veca...jel to mozda od onog prijevoznika oko kutine kombajn
 

tinda

Član
Tu od
20 Kol 2011
Poruka
592
Tako je,Šoufek,na ovom forumu je član :D
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Mirek pa imaš u Radičevoj u Kutini dobar kombajn a ima i zadnju vuču,održavan maksimalno,nema mane.
 

Gunjo1

Član
Tu od
21 Lip 2014
Poruka
220
Evo pošto sam novi na forumu da se i ja oglasim... Nedavno sam kupio fahr m1000 za minimalne novce,a u top stanju sa sječkom (heder 3m je bio problem ulozeno 7000kn i sada radi kao sat). Bilo tko ako treba kombajn za 100kj godišnje neće pogriješiti jer će najjeftinije proći a odradjivati posao vrhunski uz minimalna ulaganja.
Po meni je najbitnije da je kombajn bio garažiran zbog lima,i da su treskalice i pripadajuće krive osovine ok,jer kad mi je na prošlom kombajnu otišla nova osovina je 10000kn + pdv,a polovna 1000eur
Motor,ležaji,remenje i gume su ionako potrošna roba.
 

zmaj141

Novi član
Tu od
2 Kol 2014
Poruka
4
Planiramo uzeti toplinera 4060 ili 4065 hts, zamolio bi neke savjete na što obratiti pozornost prilikom kupnje, i da li netko zna koje godine su se pravili toplineri sa malim vjetrovima koji se navodno nisu pokazali najbolje njima
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
Dobrodosao kolega!nego zasto deutz-fahra??ja imam doma fara 1600 h. I da ga prodam nikad vise nebi uzeo deutza,jednostavno preskupi kombajni definitivno a tehnicka rjesenja vecinom na toplinerima ko na mom starom skoro 40 godina.da kupujem kombajn uzeo bi ovako nesto http://www.njuskalo.hr/kombajni/kombajn-laverda-oglas-12278088
Jako dobar stroj I vrlo mlad.ti za te novce tesko mozes naci toplinera a siguran sam da je laverda ipak bolji stroj.bez ljutnje,ti df-ovi su navikani ko golf.nema veze sto je motor u banani I sto trul jl e golf I drzi cjenu.:icon_cry:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,519
Zato sto kao i za golfa imas dijelova na svakom cosku. Mozda i je laverda kvalitetnija s boljim rijesenjima ali ne mora biti bolja bas zbog rasirenosti kod nas.
A to sto se i danas df pravi s tehhnickim rijesenjima kao i prije 30 godina govori dosta o kvaliteti tih rijesenja.
Ako se ne varam od 95 na tl se stavlja veci vjetar.
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
Pa nebi se slozio da su ta rjesenja tako dobra.vise mi se cini da ime prodaje stroj.a sto se djelova tice italija ti je pod nosom pa tu nevidim problema.a I garantiram da laverde sigurno nisu toliko isterane ko df pa se nemoras ni brinuti za kvarove.mi smo imali francuskog brauda axiala samo za kokuruz to je islo ko ludo a nikad se nist nije strgalo.tako da je stvar samo u nasem balkanskom mentalitetu.:icon_confused:
 

IMT555

Član
Tu od
11 Srp 2013
Poruka
825
Ma laverda je zakon isto ko fiatagri, imam nekako više povjerenja u talijana nego u švabu, a i dokazano je da su te marke najbolje!
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,519
Cuj ja imam samo do Zagreba 350 km pa mi bas i nije pod nosom. A u zetvi i pola dana igra ulogu.
Uzmi samo primjer povratne mase i ruznu veliku cijev na ostatku konkurencje.

imt555 sve sto znas o tim markama znas s foruma tako da nemoj savjetovat ljude bezveze, i nadji mi di je sta dokazano. Uostalom te dvije marke ni ne postoje vise. No eto fiat danas pravi vrhunske kombajne samo sto nemaju veze vise s laverdom ni italijom.
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
Mozemo se mi nadbogivati do sutra.gle sta se izgleda tice to nevrijedi komentirati.nemislis valjda kombajnom zavoditi komade da mora biti lijep.bitno je kakav jposao odradi.a kad sam vec spomenuo brauda koji isto vise ne postoji.pa to je nakarada od kombajna ali I najnoviji df mu se moze sakriti po cistoci zrna,znqci ni lom ni pljeve ni kocena ni nista a jednostavan da boli glava.par rmenica I lanaca.stroj iz 75 a tehnoloski nadmasuje I nove plastcnjakeprepune elektronike koja sluzi samo luksuzu koji masno kosta kad se sjebe.:mur:
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Slažem se u potpunosti.Meni je Johan Deere isto vrhunski kombajn,jako jednostavan,dijelova ima gdje god hoćeš za njega jel se radi u Njemačkoj kao i DF,i kvalitete lima mu je vrhunska.Moj stariji JD 960 je bio 1978 godina,a nigdje trul,što je DF bilo teško nači da je lim dobar a starije godište.Svatko ima svoj izbor,ali nije naj jeftiniji za održavati sigurno DF.
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
Cinjenica je da se zadnjih 15 naestak godina gleda samo na dizajn I udobnost kako kod auta tako I traktora pa I kombajna a sve to ide na ustrb kvalitete matrijala da bi cjenovno bili prihvatljivi.a sto se tice fiata pa I laverde,brauda pa I steyra a I mnogih drugih oni su nestali bas kao I izvorni df koji je sad pod kapom samea.znaci svi ti strojevi dok su bili svoji gazde su bili vrhunske kvalitete ali kako se najbolje rjesiti konkurencije?jeftinijim I nekvalitetnijim strojem jer se gleda da se sto jeftinije kupi pa na taj nacin konkurenciju bacis na koljena I naravno kupis ih pa I'm mozda das da zadrze bar ime:s:
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Uhhh ona Laverda predobro izgleda! Imali smo doma New Holland balirku, kocku, radila je godinama bez kvara. Na 1000 bala mozda max 4-5 komada nije vezala.
DF je u nasim krajevima izvikan i najzastupljeniji samo iz razloga pristupacnosti dijelova a da ima boljih ima svakako.
 

zmaj141

Novi član
Tu od
2 Kol 2014
Poruka
4
Dobrodosao kolega!nego zasto deutz-fahra??ja imam doma fara 1600 h. I da ga prodam nikad vise nebi uzeo deutza,jednostavno preskupi kombajni definitivno a tehnicka rjesenja vecinom na toplinerima ko na mom starom skoro 40 godina.da kupujem kombajn uzeo bi ovako nesto http://www.njuskalo.hr/kombajni/kombajn-laverda-oglas-12278088
Jako dobar stroj I vrlo mlad.ti za te novce tesko mozes naci toplinera a siguran sam da je laverda ipak bolji stroj.bez ljutnje,ti df-ovi su navikani ko golf.nema veze sto je motor u banani I sto trul jl e golf I drzi cjenu.:icon_cry:

zašto deutz fahr? paaa on je najzastupljeniji u našem kraju, ima di tu koji zmaj i clas sve ostalo deutz fahrovi. nekako se osjačamo sigurniniji da ima djelova, majstora i iskustva sa takvim kombajnima
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
o.k sam vi ganjajte te strojeve.nikad df nemože raditi čisto ko drugi kombanni a to za djelove i majtore mi je smješno.zašto kupovati nešto na šta računaš da se bude trgalo.no svatko zna svoje.po meni je 1620 islativija investicija od toplinera.gotovo isti stroj a duplo skuplji..nadam se da ćeš naći šta ti odgovara..sretno..:icon_biggrin:
 

Najnoviji postovi

Na vrh