• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Dijelovi od starih automobila u izradi raznih strojeva

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,029
Zračnica (ako ju posjeduje) kao pojas za spašavanje ili pomagalo za neplivače.
Felga kao stalak za suncobran.
Rezervar kao korito da se race kupaju.
Klip za pepeljaru.
Ventil kao izbijač.
Zadnje sjedalo kao dvosjed u kleti.
Gume za vuzmicu
.................
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
Klipnjaca od motorke skutera ili tomosa bilo kog se izreze i dobijete mali fini lijepi otvarac za pivu

pase u ruku savrseno :)
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
Ja cesto koristim pojas kao gurtnu...
Moze se svasta samo to lipo ukomponirat...od interesantnijh stvari su mi poluosovine, cijevi volana, balans stange, federplate kao materijali s dobrim mehanickim osobinam..
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Koliko vidim sve manje ce od sad biti za reciklazu od vozila. Kod nas ce se skoro sve iskoristiti.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Prednji kardan na rusu sastavljen od dva unutrašnja zgloba od auta , prošao teška testiranja i preživio
attachment.php


attachment.php
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
No, pa ovo je Poljoprivredni forum... evo :(rofl):

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=MraHYDGUjk4[/YT]
 

fusher

Član
Tu od
28 Lip 2013
Poruka
85
Zračnica (ako ju posjeduje) kao pojas za spašavanje ili pomagalo za neplivače.
Felga kao stalak za suncobran.
Rezervar kao korito da se race kupaju.
Klip za pepeljaru.
Ventil kao izbijač.
Zadnje sjedalo kao dvosjed u kleti.
Gume za vuzmicu
.................

Točkalo! Skineš gljivu i nabrusiš, pika i čelik:biggrin:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,029
Slabo ti je to točkalo kad slabašan otisak na klipu ostavi ako ga isti prestigne.
A i savine se. Nula bodova, možda za drvo...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Točkalo! Skineš gljivu i nabrusiš, pika i čelik:biggrin:

Za ovo uzmi iglicu iz dizne traktorske , to se zabija u sve živo :icon_pai:
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Tockalo, ilitiga kirher od svrdla za beton, da ne kvarim temu previse...
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
Imam pogon transportne trake na stroju za cijepanje drva preko hidro. motora, malo mi to komplikovano, sve je radilo dobro do sada, ima zasebnu pumpu, razvodnik, ali sad nesto steka, ili je pumpa ili hidro motor, razmisljam da ugradim el. motor 12 V sa reduktorom, koji bi napajao sa instalaije sa traktora, posto stroj pogoni traktor, dali bi to islo sa servo motorom od upravljaca automobila,
po preporuci od Abarth,
110220151137.jpg
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,547
od federplate se daju odlični noževi za roto-malčer napravit...a i motike (one ručne)...o da...i lemeši za plug...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
@povershift , pošto smo skoro razglabali u temi ''alternator'' o tome možda da staviš na traku jedan alternator da ti on služi kao motor (naravno uz odgovarajuću redukciju)
A da sa svoga alternatora koji je na traktoru izvučeš napolje naizmjenični napon koji bi ga napajao
Mislim da DC varijanta nije dugotrajna kao AC

Pumpe od serva su ti od 65 do 100 bara (one koje sam ja sretao) , male su to litraže , neznam kolike ali sam ja jednu krilnu kao što mi je na vladimircu ukonponovao za jednu pretakalicu ulja i nisam nikako zavoljan , čini mi se da joj treba preko sat vremena da pretoči 200 litara ulja a okreće se negdje oko 1800rpm (lupam ali tu je negdje)
 
Na vrh