• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Dijelovi od starih automobila u izradi raznih strojeva

E

el pibe

Guest
Finih rješenja ima.Ak nećete da vaše dvorište bude proglašeno za okućnicu godine samo parkirajte stari razbiti Ikarus 260 pred kuću.Svi susjedi vas budu izbjegavali a niti velečasni vam nebu došo kuću blagosloviti.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
Savo, nebih petljao to sa alternatoro,. pa jos redukor, nesto mi se svidja ovo sa servom, ali neznam performanse tog servo motora, snaga, okretaji, izdrzljivost
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
Probaj, bolji nego Beta
Ja da probam :icon_scratch::icon_scratch:
Probaj ti, ja jesam.

Za ovo uzmi iglicu iz dizne traktorske , to se zabija u sve živo :icon_pai:
Jebeno opasno ako se komadič otkrhne i odleti u bilo koje neželjeno mjesto, a tvrdo pa sklono krhanju.
A i na prste treba paziti da se čekičem ne mlatneš jer je nespretno za držati.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
pored o sada nabrojanog, jos:

zglob volana, za razne pogone, razanj, masina za mljevenje mesa, itd...
ventilator hladjenja vode u motoru, za suenje mesa, vjetar.
motor od brisaca, beddiks alnesera i zamajac, za okretanje raznja, ili nekih drugih naprava gdje nije potreban velika brzina vrtnje i neki veci okr.momenat.
mjenjaci kao reduktori, odnosno multiplikatori.
hladnjak grijanja za grijanje u traktoru, mislim das moze
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Cijev od fićinog i bubinog volana... Ali mislim da će @ajkula znati za što :D:
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
Za tu namjenu je najbolja od stare VW Bube, 80 cm dužine i ima zadebljanje na kraju za dobro držanje :icon_axe:

DSCF4211.jpg


:cool2:
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Za poslepati auto umesto uzeta isto a i za pomoc pri vadjenju motora i slicnih sklopocija moze.Od poluosovina se rade i dobri spicevi za beton a balans stangla kao pajser ili pijuk za grede i vadjenje eksera i palamara
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
Poluosovina sa zglobom i glavicinom, od auta sa zadnjim pogonom, merecedes, bmw, za pogon remenice traktorskog cirkulara, umjesto tocka se zavrne remenica, , poluosovina kao kardan, nosasc kocnica, nosac pogona.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,644
Aha, za tlo služi kraća poluosovina :D:
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Glavčina i rukavac od Kadetta E vrlo jednostavni za izradu osovine za prikolicu. 4 vijka i gotovo.
Ili od Audia 80 b2 kompletna osovina.
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
Cijev od fićinog i bubinog volana... Ali mislim da će @ajkula znati za što :D:

J.beš šerifa koji mora sam sebi gan napravit...
Šta bi ti danas ova ćelava mularija zavarila u facu, i izvadila kakav niklovani top..:(devil):
 

Najnoviji postovi

Na vrh