• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Dilema za izbor ruskog traktora

sin93

Član
Tu od
2 Srp 2014
Poruka
55
Ovako u potrazi sam za traktorom, naravno ruskim..
U izboru su
MTZ 82
LTZ 55a
Ltz 60ab
LTZ 65ab iako mi to djeluje isto..

T40 sam imo i to nije izbor više,
LTZ 55a sam imo, stvarno super traktor, budala prodo..
BELARUS 820 ima tetak, radi zadnji 15god ko blesav, nikad mu ništa, preko 5000sati

LTZ 60/65ab iskustva? dal ima kaki problema sa mjenjačem kvačilom, hlađenjem etc.
MTZ 82 92. god ito kao gore.

molio bi samo one koji su ih imali da se jave.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,073
Re: Rusi

A mi koji ih nismo imali ne smijemo se javljati , jel?
Kakav ti je to način ''forumarenja''?
 

sin93

Član
Tu od
2 Srp 2014
Poruka
55
naravno da smijete, samo što.mislim da bi kvalitetnije informacije dobio od ljudi koji su imali navedene traktore. ako nešt znaš (a znaš) slobodno napiši

sad mi upala u oko i 552, samo nikako ne mogu nač sve info o njoj, negdi sam pročito da ima 57ks što je slabije od LTZ-a 55a ali traktor znam da je i jači i brži od tamo navedenih 27km/h
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ja sam imal samo t 25-A1 i MTZ -80 ali nesmijem reči kaj mislim o njima da se tko ne naljuti .
 

sin93

Član
Tu od
2 Srp 2014
Poruka
55
živila demokratija!!

t25 i 80 (pez prednje) me ne zanimaju, na svoje oči sam vidio kako 80-ka ostaje tamo di T40 sa prednjom samo prođe i gleda svoje poslove.. a T25 mi za šumu nikako ne dolazi u obzir..

počeo sam gledat i Jumz Tornado 8270, cca 90ks, veličina kao 820, kaki su motori neznam.. Ukrajinska kopija MTZ..
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Da iskoristim demoscratien kad smo prodali t-25 sa 32 rh otac je rekao da može do onog tko ga izmislil da bi mu sjekirom odrubil glavu .
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,073
Ja koliko vidim ti ćeš da ''naletiš'' kao na nagaznu minu.
Mani se ti JUMZova i LTZova i to izbaci daleko iz kruga za odabir , ovo ti kažem iz mog iskustva nabavke i prodaje dijelova , znam šta se prodaje , šta se često traži i šta nemože da se nađe kao recimo garnitura ležajeva za tornada koju mi je skoro čovjek tražio koje jednostavno nema u nabavci.

Uzmi ti lijepo 82ku sa prednjom vučom naravno , od 91 godine pa mlađu i bog te veselio.

Glupo je porediti duplaka i solaša , imaj na umu da su ruski traktori ''glavati'' , znači previše im je tereta na prednjoj osovini i samim time solaši su prilično nesposobni ako pričamo o MTZu. Dok duplak sa druge strane opravdava sav taj višak tereta na prenjem mostu.
 

sin93

Član
Tu od
2 Srp 2014
Poruka
55
jumza pregledam, jako teško mi je nači bilo kakve info o njemu, motoru, točnoj snazi, makar i nazivnoj, tipu i vrsti motora, mjenjača i ostaloga..

LTZ 55a je sasvim dobar traktor, malo bolji T40 kojem nisam našo ni jednu zamjerku u godinu dana korištenja po šumi i poljoprivredi, s tim da mi je u poljoprivredi slab, više spor ali to ide jedno sa drugim, sjetvospremač od 2.20m sa duplim valjcima i daskom on ne može vuč brže od 3. brzine što je sporo, T40 sa istim sjetvospremačem 2. ima šta vuč, 55a je osjetno jači tako da ti ta teorija da se klonim LTZa nije nešt, djelova ima kao i za T40, samo što npr stalka i spone je teže nač, odnosno po narudžbi jer to jako rjetko ode (pričam o ovome što ima klip za motanje volana 99g-nadalje) njega sam i mislio mjenjat za 820 ili 82 90-99. god
O LTZ 60/65 nebi tjeo jer ga nisam imo, viđo sam u Gradištu jednog i Privlaci (sela oko mene) ljudi voze, rade, idu u šumu sa njima.. kakvi su sa djelovima i kvarovima neznam.
bez prednje vuče me ništa ne zanima. 820 sam imo prilika nebrojeno puta vozat i po šumi i njivama, zvjer naravno to mi lagano več prelazi buđet a u kredite nebi baš rado.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,073
Samo jedan konkretan primjer , vodena pumpa od JUMZa je tri puta skuplja nego pumpa od MTZa , i sve ti je tako otprilike na taj šablon.
Pod uslovom da nađeš željeni dio , rijetki su tako da i dijelove slabo ko drži i nabavlja za njih.
A ti kako god hoćeš ...............

Što se tiče T40 , čovjek koji ima spremač od 2,3 i jednim rotorima kaže da ide četvrtom bez problema , čak navodi da bi mogao i 2,5 vući .
Ovo samo prenosim jer ja nisam radio nikada sa spremačom niti ga imam. Niti on kod mene u brdu i malim parcelama ima šta da traži.
55tica nije neki napredak u odnosu na T40 (osim kabine) , sve je to zasnovano na istoj osnovi.
Po meni LTZ (mislim na t40 i 55) imaju solidne motore , ti vazdušari su dosta korektni , sve ostalo je moglo i bolje da se uradi.
I još jedna stvar je dobra ali i loša , prednja vuča se savršeno uključuje ako nedostatak je njenog kočenja niz brdo što je neoprostivo (bar za mene).
Ovi 60/65 su još veća tuga , prejak motor na sve ostalo , i nezgodni za dijelove u odnosu na 40/55.

Sve što uštediš na mostu daćeš na ćupriji , argumentovano tvrdim da je 82ka najbolji ruski traktor ako biramo traktor malo starije generacije , meni lično se svidjaju recimo 952 i 892 ali to je neka druga priča...........
 

sin93

Član
Tu od
2 Srp 2014
Poruka
55
upravo o tome pričam što je teško doč do neki konkretnih informacija o jumzu tj tornadu o cjeni djelova i dostupnosti istih

zemlja nije ista svuda, moj spremač za 820 u 6. brzini je nekako najbolje za motor i brzinu (ako ti je tako lakše zamislit si koliko je to)

sasvim ok stvar ni T40 ni 55a mi nikad nisu imali lokve di stanu nit je ikad ijedan bio da neče upalit (alumlator nakon 3 god korištenja ne računam) na 55 mi ni dekompresor nije radio, zapeko, zimi palio ko mina.. stvar je u održavanju naravno, svaki 100sati ulje novo, ili 2 puta godišnje proljeće i jesen neovisno o satima, ako te god nije bilo šume pa nije natuko 100 sati, ulje svejedno ide van i novo se sipa.. tako i svi ostali potrošni dijelovi (crijeva, gumice itd)

nemam brda tako da mi to sa vučom nizdrdo nije nikakav nedostatak

to znam ali para imam za neku oko 90-97. god cca po prosjeku cijena i logičnog zaključivanja. ona baš stara tipa iz 80ih me ne zanima, kasnije ga je teško prodati jer svake god je stariji a traktor koji več ima 40 god više malo ko gleda pogotovo ruski..

sviđaju se i meni ali eto, priča za sebe..
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
jumza pregledam, jako teško mi je nači bilo kakve info o njemu, motoru, točnoj snazi, makar i nazivnoj, tipu i vrsti motora, mjenjača i ostaloga..

LTZ 55a je sasvim dobar traktor, malo bolji T40 kojem nisam našo ni jednu zamjerku u godinu dana korištenja po šumi i poljoprivredi, s tim da mi je u poljoprivredi slab, više spor ali to ide jedno sa drugim, sjetvospremač od 2.20m sa duplim valjcima i daskom on ne može vuč brže od 3. brzine što je sporo, T40 sa istim sjetvospremačem 2. ima šta vuč, 55a je osjetno jači tako da ti ta teorija da se klonim LTZa nije nešt, djelova ima kao i za T40, samo što npr stalka i spone je teže nač, odnosno po narudžbi jer to jako rjetko ode (pričam o ovome što ima klip za motanje volana 99g-nadalje) njega sam i mislio mjenjat za 820 ili 82 90-99. god
O LTZ 60/65 nebi tjeo jer ga nisam imo, viđo sam u Gradištu jednog i Privlaci (sela oko mene) ljudi voze, rade, idu u šumu sa njima.. kakvi su sa djelovima i kvarovima neznam.
bez prednje vuče me ništa ne zanima. 820 sam imo prilika nebrojeno puta vozat i po šumi i njivama, zvjer naravno to mi lagano več prelazi buđet a u kredite nebi baš rado.

Ovih dana je u Gradište stigao LTZ 55A negdje iz tvoje okolice.
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,419
Zaboravi Ltz, vtz i slicno. Od njih slabe koristi. 10 godina svaki dan vozim mtz 820. Kupili smo ga novog, sad ima prednji hidraulik, utovarivac, rovokopac i sve velike prikljucke i sa svima radi bez muke. Od kvarova do sad samo grijac mojom greskom i dva lagera. Osim toga vario sam auspuh al isto zato sto sam ga polomio na granama drveca uz put.
Taj stroj je sirova snaga, stvoren da radi u najtezim uvjetima i nitko me ne moze uvjerit da u tom rangu ima boljeg. Probao sam svasta od Ursusa, Zetora, Renaulta, Jd-a...i da opet kupujem kupio bih mtz-a. Trebas vidjet kako su me gledali kad s tri zetora po 60 ks nisu mogli izvuci sleper iz blata, pa dodes s 820 i potegnes ga sam van..e to je prizor
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,073
Taj stroj je sirova snaga, stvoren da radi u najtezim uvjetima i nitko me ne moze uvjerit da u tom rangu ima boljeg.

Upravo to govorim :(handshake)::(handshake)::(handshake):
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kolega Zjocko vidiš kak smo sretni sa rusima ja kaj ih više nemam (dok sem živ nebi ih kupil) a ti kaj ih imaš :icon_super: Dal bi tri rusa za jednog zetora (tak nekak i koštaju) pa makar zetora izvlačil sa Timberjackom .
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,419
Svatko radi kak hoce. Ja nebi jer evo iskreno neki dan sam vozio sljunak sa Zetorom od 70 ks i na ravnom terenu s 5t prikolicom sam tako zapeo da nije mogao s mjesta. Onda sam iskipao teret i ni s praznom nisam mogao van, a znam sto radim. Dok s rusom i kroz najvece blato izvucem punu takvu prikolicu kao da je bila prazna... Ista stvar prije dvije godine bratic otisao po pijesak s Renaultom od 95 ks i 3t prikolicom. Kad su ju napunili nije mogao krenut, zakopao se ns mjestu. Otisao sam tamo, prednjim utovarivacem zagrabio punu korpu pijeska da dobijem na tezini i povukao i traktor i prikolicu zajeno van. To su sve primjeri iz svakodnevice... Vidim da si imao losa iskustva al eto, ja za sada nemam
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Poštivam ja tvoj izbor traktora ali vjeruj da imam samo loša iskustva evo mali rus došel novi i prodan sa samo 32 rh reklamacije bar 10 puta a Interservis bil u Novom Sadu pa dok došli za 7 dana a traktor stoji a susjedi se smiju . Možda smo ukleto mijesto za ruse od svih kaj su došli u selo od 1974 godine samo jedan T-25 oko 1977 stalno radi bez greške zadnjih godina jako malo gazda postal invalid pa mu dosta 10 litri nafte na godinu ali ga obavezno registrira . Zadnji moj 80-ak kad sem prodaval nemožeš ni zamislit kaj sem sve doživel a kupac ga složil i prodal i par puta mi rekel da je najnoviji vlasnik više nego zadovoljan .
 
E

el pibe

Guest
Zjocko nisi baš usporedbu dao Zetor kojeg si spomenuo ima nekih 70ks.A to je dosta slabiji i nešto lakši traktor od Mtz-a.Tu bi ja prije usporedio Mtz 82 i Zetora 8045 da su ravnopravniji i da bude poštenije.Jer su tu negdi po težini i jačini.Samo onda rus nema tu kaj tražiti niti u kojem pogledu.Zeko je Bog za ruse.
 

sin93

Član
Tu od
2 Srp 2014
Poruka
55
briga me za zetore, za mene je to previše para za malo dobitka..
dečki ja imam par jutara zemlje samo i šumu. zetor, ursus, imt su za zemlju, barem kod nas.. ima ih u šumi dok je suho ali tamo di mi sa rusevima prođemo zimi ili dok je mokro oni ne idu, prošle god smo prelazili kanal jedno 6m širine i dubine malo preko prednjih točkova, ovi se nisu mogli spusti dole na bent a ne da uđu u kanal i to mene ne zanima
 

Najnoviji postovi

Na vrh