• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Dilema za izbor traktora

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
priklonio bih se ekipi koja brani ferka. na oko dobro izgleda, ima dobre gume.. kaze da ga je isprobao i da sve dobro radi. ako ne bude nekih skrivenih problema, nema razloga da ne bude zadovoljan njime. duplo kvacilo bi dobro doslo ali moze se i bez njega. a speru sve da i ima, vjerojatno nebi radila..
u svakom slucaju bi na svom dvoristu radije tog istog ferka nego vladimirca s linkova na prethodnoj stranici pa makar cijena bila ista..
cestitam na kupovini i neka sluzi bez kvarova :icon_wink:
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,211
E to najviše zamjeram na svom,dvostepeno,kad malciram il frezam,stisnem kuplung da presaltam i sve staje
 

Butchoni

Novi član
Tu od
14 Tra 2014
Poruka
24
E sad , dilema je bila između Zetora i Imt-a, Vladimirac nikako....
Odabrao sam ovoga jer je bio dovoljno blizu, bilo je gledanja više njih, trošio sam gorivo i vrijeme bezveze i onda sam odlučio za ovog.Napisao sam već da je dosta isproban, sve ono kaj ste i vi tu preporučili, a i drugi, a i nisam išao sam, čovjek koji takvog ima 78 godinu sa generalkom je rekao da njegov nije tako hitar i nagli ko ovaj.
Gume na njemu valjaju otprilike 3000 kn, jel tako?Farbanje je sigurno nekih 1000?
Barem me nije sramota na cestu s njim...mislim da nije prevelika cijena
Na svaki drugi koji sam gledao to bih morao staviti, a za motor i getribu koliko god ga probavao, ne znači da neće jednom stati.
Za svakog je pitanje vremena kvara....i novi se kvare, mogu paziti na njega i samo se nadati da će biti u redu
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
bit ce to dobar traktorcic,kaj se tice potrosnje 533 je mila majka u usporedbi sa 539,kvare se novi,a kamoli ne stari traktori,svi smo to prosli. najbitnije je da si zadovoljan,a i cijena je ok,13 somova nije puno novca.uostalom,cim nesto kupis,iduci dan se pojavi puno bolji i jeftiniji stroj,ali to je život. a gdje je zavrsio deutz? ide na prodaju?
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,211
Potrosnja je mala al kad pogledas,539 je osjetno jaci... ja npr. nemogu orat prvom brzom,ide al se muci,539 bi to potegnul samo tak
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
tko ne radi puno,svejedno je dal bude radil sat-dva vise... snage nikad nije dosta,ako kupis 539,opet bude premali,onda razmisljas o 542, pa o 560, pa o 577, i tako u nedogled...
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,211
Re: TORPEDO

Trebam mišljenje vas koji imate torpeda,pošto nam 533 postaje slab več,moj tajo razmišlja o kupovini drugog (dupljak) kad bude para,u izboru su Štore,Universal i Torpedo,sad da cujem jel torpedo bolji od navedenih,koje su mane i tako to...i kolko se npr cijene krecu.
 

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
971
Re: TORPEDO

@Tino,,Na svome znas i mane i prednosti,evo ....najbolji
preuzmi_2.jpg
[/url]
free image hosting[/IMG]
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,207
Od toga tvojeg Izbora možda bi ipak Univerzal bil najbolji odabir, gledano sa strane kvalitete i dostupnosti djelova
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,211
Dobar je on to znam,al danas sam mu zamjeril prevelik anjšlag,al to je ja mislim na ovim vecima (643 - 4 cilindra) al zanemarivo kad pogledas da je jaci neg ovaj moj krampus doma
 

SavoI94

Član
Tu od
27 Tra 2013
Poruka
284
Re: TORPEDO

Ja da biram izmedju ova tri uzeo bih Storeta ili Universala.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mursanic

Član
Tu od
1 Lis 2008
Poruka
723
UNIVERZALA definitivno,,,a i Leško ti je blizu,,za kakav dio ,jeftin je ,izuzetno mali potrošači ,u odnosu na ova dva druga materijali i konstrukcijska riješenja getribe daleko bolja kod UNIJA.....Imal sam dva nova 445 dt još 87-išli po njega u Zemun polje kod Beograda i novi 640dtc kod LEŠKA KUPLJEN ,98 ,TRAKTOR DOBILI ODMA A KABINA STIGLA ZA MJESEC DANA.No to je kod njega normalno,bez obzira na sve al uvijek je bil jeftiniji nek drugi,,,,Zemi Univerzala nebuš požalil ,a cjenu drži ko da ide sve mlađi...i proda se.to kaj malo dimi na leru i malo na odušak nek te ne brine -novi su tak delali...
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,211
Leško je švercer prve klase,slagal mi njegov radnik struju na iMT-u,bas smo se razgovarali i veli da s njih 6 napravi jedan traktor...Dvorište sve puno traktora,bagera,kamiona... Ja sve djelove kupujem kod Partnera blizu krapine,bilo za auto ili traktor i u blizini slažemo kod našeg mehaničara. Gore ima isto puno posla i ima i UTB-a za popravljat,i on nam reko da od svih,najmanje se 445 kvari
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Tino Štore mi je bolji izbor,Univerzal mi je spor na cesti i ima manji klirens od štoreta.Moj univerzal je išao 22 km/h a štore 28km/h,inače slični traktori.Možda bi ti univerzal bolje odgovarao jedino što je malo širi traktor ako se ne varam a ti radiš po brdima,inače oba dva su odlični za raditi u polju,a torpedo nikako,dosta im mijenjači odlaze,mlitavi su,nesmiješ ga opteretiti,jel hoče podrobiti zube na zupčanicima u mijenjaču.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,211
Brzina nije problem al ide on dosta (530 dtc) vozil sam ga
i kod njega mi se više sviđaju brzine kak su raspoređene
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,481
Tino kako mislis da ti je ferguson slab? Zbog toga sto je na izdisaju ili radis toliko zemlje pa da ne stignes s njim?
Ako je ovo prvo, bolje opravi svog pa znas sta imas a ne igrat lutriju s nepoznatim.
 

mursanic

Član
Tu od
1 Lis 2008
Poruka
723
Leško je švercer prve klase,slagal mi njegov radnik struju na iMT-u,bas smo se razgovarali i veli da s njih 6 napravi jedan traktor...Dvorište sve puno traktora,bagera,kamiona... Ja sve djelove kupujem kod Partnera blizu krapine,bilo za auto ili traktor i u blizini slažemo kod našeg mehaničara. Gore ima isto puno posla i ima i UTB-a za popravljat,i on nam reko da od svih,najmanje se 445 kvari

Evo ,još bolje ak imaš više povjerenja v ovog drugog i sam ti veli ,a i ja znam da smo ga tjerali i po šumi i sikam i ništ,,,štore i brijeg z prikolicu zaboravi ,ak nije jednoosovinka malo više natovariš -pravilo-i tresneš v grabu ,rukavac bu pukel kak da je od repe ,mjenjač kvalitetniji opet na Univerzalu ,u vožnji nebuš prešaltal štore da ne zakrči kak vrag ,Univerzali jači i 99% servo volan.Uostalom dobro se informiraj i zemi RUMUNA...iste peneze buš uvek dobil a djelovi su jeftini ,jeftiniji neg za Štore..A Dragec kak je bil prije ,još doma ,,,tak je i denes jeftini je i nabavi ali dogovor ,datumi-to pri njem ne postoji...
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Tino uzmi Uniča 4 celindera 445 mislim da ima tri brzine i isto kak i Štore bez prve vuče nikud nikam 643 je osjetno brži od 640 razlika u dva zupčanika i štucna između motora i getribe .kardan 1000 o/min i instrument tabla kak na tvog susjeda kaj stoji 11 let .
 

Najnoviji postovi

Na vrh