• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Dilema za izbor traktora

zambata

Novi član
Tu od
12 Tra 2012
Poruka
23
Pozdrav.
Imam dilemu između ova dva traktora Zetor 6911 i Torpedo 7506.
Nisam baš neki poznavatelj traktora, pa možda uspoređujem traktore koji su velika razlika u kvaliteti, ne znam. Tu su negdje po cijeni a i isto su godište pa razmišljam između njih dvojice. Prednja vuča mi i nije toliko presudna. E sad, što izabrati?
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
taj zetor ima 4 tone,dosta neokretan,ali mali potrošač i nepoderiv,za torpedo neznam
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
taj Zetor u usporedbi sa Torpedom je okretniji i to dosta jer Torpedo ima prednju vuču.

prednosti Zetora: jeftini djelovi, taj model je skoro nepoderiv, malen potrošač.
Prednost Tordepa: ima prednju vuču, tebi sad nije presudna, ali ako ga kupiš vidjet ćeš da je u nekim stvarima od velike pomoći, malen potrošač, djelovi se malo teže nabave.

Za r/h neznam, ne mogu usporediti jer kod Torpeda ništa nepiše, ali dobro izgleda.

Moj savjet je da odeš oba pogledati i isprobati, pa koji ti se više sviđa, kupiš
Ja bih kupio Torpeda, ali samo zato jer ima prednju vuču.
 

zambata

Novi član
Tu od
12 Tra 2012
Poruka
23
Nije mi presudna prednja vuča ali znam koliko znači jer djed mi ima Zetora 3340
 

peteracing

Član
Tu od
31 Sij 2012
Poruka
175
Pozdrav.

Moja preporuka je Zetor.
Imal je moj kolega takvog Torpeda dupla vuča. Nije bil previše zadovoljan jer mu je bil prelagan i pretesan u kabini. Imal ga 2 godine i prošlu godinu ga prodal i kupil mislim da 6245. Kaže da je to dan i noč. Na zetoru se prva vuča puno bilje poznaje, ima mjesta u kabini kad ide u šumu spakira sve što mu treba u kabinu i još dvoje stane unutra.
To je samo moje mišljenje, ako ti prva vuča ne znači puno uzmi zetora.
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
neznam jesi li ikad vozio tog 6245, i ovog 6911. ja imam 3340 i on isto kao 6245 ima onu ogromnu kabinu, a ova u 6911 nema ni pomoćnog sica, i ovo je uska kabina, u nju se jedva ugura dvoje, a ne ko u onu veliku četvero.
 

belarus 105

Član
Tu od
26 Ruj 2011
Poruka
486
Zetor definitivno.
u ovom slučaju Torpedo ima prednost jedino jer ima štedljiv motor i prednja vuča.
Sve ostalo je na strani zetora, kvaliteta, pouzdanost , robusnost , dostupnost ......
Torpedo nije sposoban biti glavni traktor na gospodarstvu, teško dostupni kvalitetni dijelovi, a orginalni DEUTZ JAKO SKUPI.
jedino u ovom slučaju se radi o jednoj seriji zetora koja je rađena za neko afričko ili tak neko tržište , te iskustva s njima kod nas nisu baš 100 % onakva kao s ostalim zetorima, nešto malo niža kvaliteta, ništa strašno , uglavnom kvaliteta bliža orginal zetorovoj nego Ursus, ali to su minimalne razlike.

Uzmi Zetor bez brige.
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
785
Zetor definitivno.
u ovom slučaju Torpedo ima prednost jedino jer ima štedljiv motor i prednja vuča.
Sve ostalo je na strani zetora, kvaliteta, pouzdanost , robusnost , dostupnost ......
Torpedo nije sposoban biti glavni traktor na gospodarstvu, teško dostupni kvalitetni dijelovi, a orginalni DEUTZ JAKO SKUPI.
jedino u ovom slučaju se radi o jednoj seriji zetora koja je rađena za neko afričko ili tak neko tržište , te iskustva s njima kod nas nisu baš 100 % onakva kao s ostalim zetorima, nešto malo niža kvaliteta, ništa strašno , uglavnom kvaliteta bliža orginal zetorovoj nego Ursus, ali to su minimalne razlike.

Uzmi Zetor bez brige.

Aj haj, šta taj veli...

Zato Zekan 6911 sa duplo manje sati od mog Torpeda, ove zime, a ni zadnjih par, ni ne pomišlja upaliti u najhladnijim danima, samo dimi belo i vergla u nedogled (novi akumulator, ima snage i volje vrtiti, traktor održavan, ispravan, ali neće da si Bogo), Torpedo kraj njega upali kao mina.

Nadalje, 6911 je lagan na prednjem kraju, i izuzev u oranju i potezanju dvoosovinskih prikolica gdje je snažan, dalje se ne iskazuje.

Nadalje, ona uska kabina i položaj pedala je katastrofalan. Upaljeni nožni mišići od duže rada sa njime, čovjeku +185cm.

Kabina iako ima gume na nosačima, dosta drndava, na volanu osjetno teži od Torpeda, a buka rženja motora, jel mora se znati da je Zetor (sa ispravnim ispušnim sustavom da se razumijemo, je poveća).

Ukratko, Torpedo 75 Adriatic, sa full sinhroniziranim mjenjačem i Torpedo prednjom vučom je stroj za Zetora 6911. Manji potrošać, ugodniji za raditi, jači.

Zetor 6911 ima oko 3t koliko vidim, dok 75ica sa prednjim pogonom ima preko 3,5t.

Ako su kvalitetni dijelovi skupi onda Torepdo nije nesposoban biti glavni traktor na gospodarstvu, nego si ti nesposoban njega održavati, to je odgovor.

I dalje ne mislim da je 6911 loš ali ne dozvolim da Torpedo bude smeće pokraj njega, jel lako se situacija okrene.


P.S. moji argumenti su generalni, ne ulazim u stanje ni kvalitetu traktora sa oglasa.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,430
Ja bih ti preporučio da odeš, pogledaš i isprobaš oba traktora. Tako ćeš najbolje znati koji je traktor bolji i šta ti više odgovara.
A raspitaj se malo i po trgovinama za dostupnost rezervnih dijelova. Ako dijelove za neki traktor moraš naručivati i čekati, onda bježi od tog traktora!!
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
ovdje se sve više povećavaju napetosti, i moglo bi još doći od svađe.

Torpedo je bolji jer ima prednju vuču. ali da Zetor ima prednju vuču to bi bila druga priča.
Čovjek iz jednog sela kod mene ima Zetora 7245 i Torpeda 75, i sa oba traktora ore sa plugovima 3x12"
Sin ore sa Torpedom, a stari sa Zetorom, jedan za drugim i kaže da on sa Zetorom može orati drugom, a Torpedo nema šanse. e da još torpedo ima prednji utovarivač i to onaj glomazan, a Zetor ima neznam sad koliko ali mu fale 4 utega da bi imao sve, napred one.
 

belarus 105

Član
Tu od
26 Ruj 2011
Poruka
486
Aj haj, šta taj veli...

Zato Zekan 6911 sa duplo manje sati od mog Torpeda, ove zime, a ni zadnjih par, ni ne pomišlja upaliti u najhladnijim danima, samo dimi belo i vergla u nedogled (novi akumulator, ima snage i volje vrtiti, traktor održavan, ispravan, ali neće da si Bogo), Torpedo kraj njega upali kao mina.

Nadalje, 6911 je lagan na prednjem kraju, i izuzev u oranju i potezanju dvoosovinskih prikolica gdje je snažan, dalje se ne iskazuje.

Nadalje, ona uska kabina i položaj pedala je katastrofalan. Upaljeni nožni mišići od duže rada sa njime, čovjeku +185cm.

Kabina iako ima gume na nosačima, dosta drndava, na volanu osjetno teži od Torpeda, a buka rženja motora, jel mora se znati da je Zetor (sa ispravnim ispušnim sustavom da se razumijemo, je poveća).

Ukratko, Torpedo 75 Adriatic, sa full sinhroniziranim mjenjačem i Torpedo prednjom vučom je stroj za Zetora 6911. Manji potrošać, ugodniji za raditi, jači.

Zetor 6911 ima oko 3t koliko vidim, dok 75ica sa prednjim pogonom ima preko 3,5t.

Ako su kvalitetni dijelovi skupi onda Torepdo nije nesposoban biti glavni traktor na gospodarstvu, nego si ti nesposoban njega održavati, to je odgovor.

I dalje ne mislim da je 6911 loš ali ne dozvolim da Torpedo bude smeće pokraj njega, jel lako se situacija okrene.


P.S. moji argumenti su generalni, ne ulazim u stanje ni kvalitetu traktora sa oglasa.

jednostavno Torpedo se drobi, zato Torpedo nije sposoban biti glavni traktor na gospodarstvu.(osim ako radiš do 150 sati godišnje).
Nismo svi na pjeskovitoj zemlji i u ravnici, gdje torpedo može biti dobar. Vjerojatno imaš Torpedo, kužim da ga braniš , svako svog konja hvali,
ali budu realan.
Torpedo je dobro zamišljen traktor ,ali ima i profulanih modela( 9006, rx 100, rx 120 napisat ću i zašto), ali mu fali kvaliteta .
a i nije baš automobil iznutra, ne nudi ništa posenbno od udobnosti .
Znam da ga se ne može uspoređivati s JD , jer je i cijena nebo i zemlja, ali u svojoj konkurenciji imt, zetor , ursus , Štore, Belarus( mtz , ltz, vtz), nije prvi.
Jedina prednost mu je motor, i to dvije stvari ;mala potrošnja i izvrsno paljenje na hladnom, to stoji.
Ali i zetor do - 17, 18 Stupnjeva pali dobro , isprobano prije 2, 3 zime, sa zetorom 60 ks , više od 8000 rs , a bosch pumpa smrt , nikada skidana ni servisirana, a gorivo svakakvo.
Taj što navodiš je vjerojatno neispravan, tj. bosch pumpa i dize gotove .
jer akumukator i anlaser nisu jedini uvjeti za paljene , to znaš , nadam se .
To je samo 50% , ostalo su gorivo( bosch pumpa i dizne, gorivo) , ventili- podešenost i ostalo.
U ljetu svaki zapali, ali u zimi se vidi prava slika.


Kao što sam rekao da ću objasniti torpedo 9006, rx 100 ,120.
Ti traktori su trebali biti napravljeni na licenci serije Deutz-a u kojoj su 13006, 12006,10006- zf getriba . To bi onda bili pravi traktori ,prava konkurencija imt 5100 i 5135 i Rakovici 120, 130, zetoru crystalu 120, 12245.
Ovako 9006 je napravljen na getribi od 75-aka, tw 56.10 , koja je izvorno od deutz-a 7207 , negdje 65 ks. Jednostavno preslabo -premekano za tu snagu koju ima f6l912 .
Rx 100, 120 na nekoj talijanskoj getribi, snopovi se hoće raspustit, isto mekano., ne može konkurirati npr. zetoru crystalu.

Neznam kakvo je tvoje mišljenje i vas ostalih , ali po meni traktor mora biti traktor, a ne auto--->kad treba zapeti-povući onda se ne smije drobiti , jer onda nema smisla ulagati u taj traktor, jer je i ulaganje u stare strojeve ponekad skupo.
Ako želite udobnost auta u traktoru , to se onda i plača( jd, fendt, same .....).
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,430
Ja sa Torpedom nemam iskustva, osim što sam jednom vozio nekog duplaka 45 KS. Kakvi su Torpedo po kvaliteti to neznam ali ovaj 45-ak je bio toliko ne okretan da je to bilo za plakati. Neznam dali svi imaju tako mali ugao zakretanja prednjih točkova. Ako imaju onda bježi od njega, taj u oranju na nekoj manjoj njivi više zgazi u okretanju nego što uzore.:madmana: valjda im je to tako zbog zglobova prednje vuče, sad neznam jeli to kod svih ili samo kod ovih manjih. Ali uglavnom loše je i to mi se ne sviđa kod tog traktora. Ostalo kakav je i šta je, neznam jer nisam imao prilike raditi snjim.
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
ovi veći modeli su još više neokretniji jer su duži, a ajnšlag im je za ku.ac da budemo iskreno. treba mu krug od 10 metara da se okrene.Zetor em je kraći, em ima bolji ajnšlag, a solca možeš okrenuti u mjestu. i istina je da je Torpedo mekan, svojim očima sam vidio kako je u šumi susjed srunio mjenjač a uopće ga nije toliko silio.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,430
Torpedo nije sposoban biti glavni traktor na gospodarstvu, teško dostupni kvalitetni dijelovi, a orginalni DEUTZ JAKO SKUPI.

Ako je tako teško doći do rezervnih dijelova, onda je bolje zaobići taj traktor.

Ako su kvalitetni dijelovi skupi onda Torepdo nije nesposoban biti glavni traktor na gospodarstvu, nego si ti nesposoban njega održavati, to je odgovor..

Ja bi rekao da nije pitanje koliko je ko sposoban održavati traktor nego isplati li se u jedan Torpedo ugrađivati original Deutz dijelove. Takvi dijelovi jesu kvalitetni, ali oni ne da su skupi nego su papreni i precijenjeni, velikim dijelom i zbog samog imena "Deutz". A jedan Torpedo će opet ostati Torpedo i da mu generalku uradiš sa original Deutz dijelovima. Ne kažem da je Torpedo loš i nekvalitetan traktor, baš naprotiv, ali je ipak daleko od Deutz kvalitete.
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,239
Ja bih svo glas dao, Torpedu, ne samo da bi mu dao svoj glas, nego kada bih sebi kupovao od ova dva izabrao bih Torpeda. Prvenstveno zbog prednje vuce, ko kaze da mu netreba taj se grdno vara, u prvom blatu ce shvatiti da mu grdno treba. Drugo je starost, neznam ali onaj Zetor mi neizgleda kao 93.godiste, a 1020 radnih sati nebih ni komentarisao :rolfer:. A kao zadnje ali ne i nebitno, budimo realni, ovaj Zetor pored ovog Torpeda izgleda kao krs 8)
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Drugo je starost, neznam ali onaj Zetor mi neizgleda kao 93.godiste, a 1020 radnih sati nebih ni komentarisao :rolfer:.

Pratim temu i sve se razmisljam jel da napisem koju ili ne al evo moram.
Ovaj Zekan http://www.njuskalo.hr/traktori/zetor-6911-oglas-5194362 je u mom susjedstvu,50m od mene i Znam ga od prvog dana kad je kupljen i ti sati koji su navedeni ja mogu svakom posvjedociti da su stvarni i istiniti. Traktor zadnjih 7 godina se upali nekoliko puta godisnje po par minuta i to je sve. Kog zanima nek me nazove pa cu mu pojasnit detalje i povjest stroja.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,430
Nadalje, ona uska kabina i položaj pedala je katastrofalan. Upaljeni nožni mišići od duže rada sa njime, čovjeku +185cm.
Kabina iako ima gume na nosačima, dosta drndava, na volanu osjetno teži od Torpeda.

Kabina na ovom Zetoru je baš uska, kao da nije njegova. Da je drndava jest, ali sigurno ništa više nego na ostalim traktorima, može biti samo manje. Što se tiče pedala, sic se može pomjeriti nazad i podići uvis tako da sa tim komandama nema problema. A što se tiče volana, vidi se na slikama da ima onaj hidraulični klip sa strane tako da sigurno nije teži na volanu od Torpeda, a možda je čak i lakši od njega.

Da Torpedo ima bolji ajnšlag i da je lakše doći do rezervnih dijelova, sigurno bi se odlučio za njega jer ima prednju vuču. Ovako, dosta je neokretan traktor a uz to još i ako je teško doći do dijelova, kako neko reče, onda bi ipak uzeo Zetora. Pa ako mi bude trebala prednja vuča mogu je i kasnije kupiti i namontirati. Bar to nije problem na Zetoru :)
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Ja da uzimam nebi dvojio puno vec bi si uzo Torpeda jer je klasu iznad po svemu no u ovom slucaju Zetora osobno poznam i da mi treba traktor uzo bi ga bez razmisljenja. Traktor je dvije-tri kuce prije mene i znam da nist nije radio. Cak sumnjam da mu je ikad jace stisnut gas. Ima on kupca u selu samo ovaj ceka neke novce a ni ovaj sto prodaje se ne zuri.
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,239
@Kico: Kako je ovaj Zetor 93. godiste, zar to nisu malo starije serije :scratch
 

Najnoviji postovi

Na vrh