• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Dilema za izbor traktora

kristian

Član
Tu od
7 Pro 2012
Poruka
90
:prayer::prayer:gdje pa si ti to čil da ima 75-tica isti mjenjač kao 45-tica?? :finga:ajd da si reko 90-setka da ima isti mjenjač ko 75-tica ..a ovo da je neko rastrgel getribu na torpedu 75/90 nisam nikad čul :shock: jedino ak se našel neki biser pa je uspel polomiti
i nemreju biti isti mjenači nikak na 4506 i 7506 jer 7506 ima brzine 4x4 a 4506 ak se nevaram ima naprijed 3 brzine brze/spore i rikverc brzi/spori

Slazem se...
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
ja nisam obozavatelj torpeda,ali oduvijek sam slusao kako je 75-ica nepoderljivi traktor,najbolje sto je torpedo ikad proizveo. meni je bila u uzem krugu izbora prije par godina kad smo htjeli kupiti traktor.
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
ja nisam obozavatelj torpeda,ali oduvijek sam slusao kako je 75-ica nepoderljivi traktor,najbolje sto je torpedo ikad proizveo. meni je bila u uzem krugu izbora prije par godina kad smo htjeli kupiti traktor.

Pa moglo bi se tak i reči..9006 ima malo prejaki motor za korpu i getribu pa nepravilnim korištenjem dolazi do problema..7506 ima motor oriđiđi za tu getribu i to dobro klapa..6006 ima malo prejaki motor za getribu i kao kod devedesetke nepravilnim korištenjem dolazi do oštečenja i problema..4506 ima taman motor za getribu i ostalo ali kolko sam čul da nisu baš najbolji sa kočnicama..
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Pa moglo bi se tak i reči..9006 ima malo prejaki motor za korpu i getribu pa nepravilnim korištenjem dolazi do problema..7506 ima motor oriđiđi za tu getribu i to dobro klapa..6006 ima malo prejaki motor za getribu i kao kod devedesetke nepravilnim korištenjem dolazi do oštečenja i problema..4506 ima taman motor za getribu i ostalo ali kolko sam čul da nisu baš najbolji sa kočnicama..

svaka druga serija ima losu getribu otprilike. ima kod mene jedan 9006,strasno los i neupotrebljiv traktor.neokretan,spor,neudoban,nema prednju vucu...
dok s druge strane moj prijatelj je 15 godina obradivao 80-100ha s dvije 75-ice i kaze da je bio dosta zadovoljan s njima i da su se naradile. jos i danas ima jednog i traktor je stalno u pokretu.
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
svaka druga serija ima losu getribu otprilike. ima kod mene jedan 9006,strasno los i neupotrebljiv traktor.neokretan,spor,neudoban,nema prednju vucu...
dok s druge strane moj prijatelj je 15 godina obradivao 80-100ha s dvije 75-ice i kaze da je bio dosta zadovoljan s njima i da su se naradile. jos i danas ima jednog i traktor je stalno u pokretu.

Ma dobre su to getribe samo je pitanje odnosa vlasnika prema traktoru..dali ga kad podmaže,provjeri ulje u getribi...Okretnost..pa pogle ga kak je dugi mada prednji trap ima veliki ajnšlag pa tu igra ulogu dužina.udobnost..dok je zatvorena kabina i dok ima tapacirunge nije niti tak loše u kabini dok radiš..imam i ja 75-ticu oja se naradila puno..25godina je radila 90 hektara i još cjelo ljeto vozil imt-ku 6 tona punu šljunka z drave..Ja radim prek cjelog ljeta sa devedesetkom od prijatelja i po meni je to odličan traktor i gazda ima sve pohvale za njega..
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,997
Covjek je kod mene s 9006 izvlacio hrastove trupce i pito sam ga kako ga sluzi reko je da vec 15g radi s njim i da je stalno u sumi i da ga ne stedi al da redovito radi servise i jednom godisnje mijenja ulje u getribi i da nikad nije imo problema ni s motorom ni getribom, a frend mi ima 4506 isto nema nikakvih problema ni s motor ni getribom jedino se nemoze dogovorit s majstorom da sloze kocnice jer su mu jedino one lose na traktoru!
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
da,puno toga ovisi kak se covjek odnosi prema traktoru,to priznajem. a i ono malo sto ja znam o torpedu,cuo sam od vlasnika koji su losi gazde i ne paze. ali opet,ima i traktora koji su godinama silovani,jako lose odrzavani,a samo idu i idu.
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
da,puno toga ovisi kak se covjek odnosi prema traktoru,to priznajem. a i ono malo sto ja znam o torpedu,cuo sam od vlasnika koji su losi gazde i ne paze. ali opet,ima i traktora koji su godinama silovani,jako lose odrzavani,a samo idu i idu.

Pa ima i takvih ali jako rijetko.. I to ako jesu to su traktori tipa steyr,fendt,internationali...tj traktori visoke kvalitete...
 

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
Pa ima i takvih ali jako rijetko.. I to ako jesu to su traktori tipa steyr,fendt,internationali...tj traktori visoke kvalitete...

Jesu takvi i torpedi ako nisu adriatik
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
točno serija adriatik nema veze sa kvalitetom,ja imam 75icu 83 godište i stalno radi bez problema,a stric kupio novog 6506 adriatika i nakon par godina mjenjao karike jer su stavljali neke indijske ili tak nešt a limarija dost loša,neki tanji lim i sam puca,farbanje loše odnosno premali sloj pa je brzo prohrđalo...šteta tvornice..siguran sam da još uvjek rade i sam rade 7506 da bi to bio najprodavaniji traktor u hrvatskoj..:gitarist:
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
točno serija adriatik nema veze sa kvalitetom,ja imam 75icu 83 godište i stalno radi bez problema,a stric kupio novog 6506 adriatika i nakon par godina mjenjao karike jer su stavljali neke indijske ili tak nešt a limarija dost loša,neki tanji lim i sam puca,farbanje loše odnosno premali sloj pa je brzo prohrđalo...šteta tvornice..siguran sam da još uvjek rade i sam rade 7506 da bi to bio najprodavaniji traktor u hrvatskoj..:gitarist:

hehe moj je stariji 3 god:finga: 7506 bi valjda bil najzastupljeniji traktor v hrvatskoj:lol:
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
šta je je to je najbolji traktor što su u torpedu radili.imam još 4506 nije loš al ništ ni neradi,rx je bio dobar dok nije puno radio,mislim svake sezone je negdje procurio..ali jedno vrijeme smo imali tri 7506,dva 75 A i dva 75 specijala dva 4506 i tog 6506 jednog rx 100 što smo kupili novog u novom sadu,jednog rx 120 i jednog rx 170..tak da torpeda znam u dušu:gitarist:
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
šta je je to je najbolji traktor što su u torpedu radili.imam još 4506 nije loš al ništ ni neradi,rx je bio dobar dok nije puno radio,mislim svake sezone je negdje procurio..ali jedno vrijeme smo imali tri 7506,dva 75 A i dva 75 specijala dva 4506 i tog 6506 jednog rx 100 što smo kupili novog u novom sadu,jednog rx 120 i jednog rx 170..tak da torpeda znam u dušu:gitarist:

uh bome ih je prošlo kroz tvoj dvor.. ja sam imal do sad samo 2 torpeda i obadva su nova kupljena jedan je bil 4506 i 7506 koji je i sad i valja bude još dok bude u funkciji a to bude sigurno još dosta dugo:finga:
 

belarus 105

Član
Tu od
26 Ruj 2011
Poruka
486
točno serija adriatik nema veze sa kvalitetom,ja imam 75icu 83 godište i stalno radi bez problema,a stric kupio novog 6506 adriatika i nakon par godina mjenjao karike jer su stavljali neke indijske ili tak nešt a limarija dost loša,neki tanji lim i sam puca,farbanje loše odnosno premali sloj pa je brzo prohrđalo...šteta tvornice..siguran sam da još uvjek rade i sam rade 7506 da bi to bio najprodavaniji traktor u hrvatskoj..:gitarist:

ima tu neke istine, a mislim da su najkvalitetniji bili na početku proizvodnje kad su dijelovi dolazili direktno iz njemačke, a sve mlađe sve nekvalitetnije, jedino je jedna mlado godište imalo dost dobre motore jer su sklopovi motora dolazili iz njemačke , kad je prestala suradnja sa motinsom peter drapšinom i sličnim.
 

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
A onda su nastali problemi sa hidraulikom,transmisijom itd .
 

ivica10

Član
Tu od
7 Stu 2011
Poruka
148
Da ne otvaram novu temu imam pitanje za vas.Sta mislite za zamjenu moj zetor 4320 1998 godina,2300 radnih sati za steyr 80-90 1993 godina?Da li se to isplati??:confused::confused:
 

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
Taj Steyr je daleko kvalitetniji traktor od Zetora ali ne zanemari da je duplo stariji, a koliko je više radio to je pitanje . Ako ti treba jači traktor vjerojatno bi to bila dobra zamjena sve ovisi u kakvom je stanju , a ako je dupljak mislim da nemaš kaj misliti .
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Mjenjaj ako jr steyr u dobrom stanju jer takve se prilike rijetko dobivaju..steyr je visokokvalitetan traktor a potrošnja mu ju začuđujuče niska.a razlika je samo 5god.nečeš požaliti ako napraviš zamjenu naravno ako je u eobrom stanju.trebal bi ga iči pogledati ako nije daleko..
 

Najnoviji postovi

Na vrh