• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Dilema za izbor traktora

F100666

Iskusan lik
Tu od
10 Pro 2014
Poruka
427
SonnYYY, a da pitaš u susjedstvu? 😉 Dva šestaka su ti jako blizu tebe... A pošto znaš kroz kaj prolaze i kak, vjerujem da bi tebe ovaj služil dok si živ s tim poslom kaj ti delaš... Osobno, bolje gledaj šestaka neg ovog s četiri cilindra...
 

SonnYYY

Aktivni član
Tu od
15 Lis 2012
Poruka
423
Za jednoga znam, i sam vidim da je stvarno dobar, a i sam kaže da je zvijer.
Ali volim čuti i druga mišljenja :)
Vidim da si blizu mene? Se poznajemo?
 

SonnYYY

Aktivni član
Tu od
15 Lis 2012
Poruka
423
Cijena je oko 68 000kn.
Budem slike stavio kasnije. Bas sa slika se tesko može nesto vidjeti.
 

SonnYYY

Aktivni član
Tu od
15 Lis 2012
Poruka
423
Ovako dečki,
Ima mana, ali su sve više manje vizualnog tipa, koje mogu sam kod kuće riješiti. I za takve novce i tog godišta traktora sasvim razumljive i prihvatljive.
Ali ima jedan za koji sam dosta skeptičan, tj. ne znam šta da mislim. Dobro bi mi došlo i Vaše mišljenje.
Problem je sljedeći:
Traktor na ler-gasu (malo jači od ler gasa) u najbržoj brzini počinje trzati ("cukati", vibrirati) i tak sve dok se ne da gas do jedno 1200-1400 okretaja, onda prestane, i sve dalje je normalno. Trza jedino u toj brzini na niskim okretajima. Sve ostalo je sasvim u redu.Ne znam do čega bi to mogao biti problem. Dali do motora, koji počne trzati na niskim okretajima zbog opterećenja, ili je to kuplung/lamela ili je do getribe.
Ako je nešto do prva dva slučaja onda nije to problem i to sam spreman popraviti, ali ako je do getribe onda je to jedan veliki zajeb. Jer getriba je najskuplješi dio tog traktora i stvarno ne bi htio to otvarati i popravljati.
Svaki savjet, iskustvo je dobrodošlo.
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,933
probaj ga u neki brijeg potjerat ili malo optereti pa vidi dal ti proklizava lamela.. ako da onda moguće da je do toga, al gledaj najviši stupanj prijenosa i nije baš za vožnju na ler gasu, možda ti se zato čini da nešto nije u redu. Al ti si to osjetio i čuo uživo tak da najbolje znaš.

Od ove godine i ja sam vlasnik Case International 745XL, zasada me se dojmio kako je mehanički riješen, ništa komplicirano i glomazno i moćno napravljen..
Kad ga upregnem s mašinama znat ću ti više reči, za sada palac gore ;)
 

UTB 445-1976

Novi član
Tu od
2 Pro 2019
Poruka
18
Pozdrav. Tražio sam po raznim foruma i raspitivao sam se planiram kupit još jedan traktor. Uzeo bi imt ili zetor imam univerzala 445 dt nedugo radio generalni. Gledo sam zetora 5711 i 6711 ili imt 539-540-542 pa da čujem vaše mišljenje.
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,561
Zetori su dosta jači od navedenih IMT-ova i za kojeg god se odlučiš Zetora nećeš pogriješiti. Ali zavisi jel tebi treba jači ili slabiji traktor od Univerzala?
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
neće vjerojatno proklizat uz brijeg,lamela je negdje izbačena pa hvata samo jedan dio...zato skakuće
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,561
Onda ako misliš slabiji traktor od Univerzala da kupiš onda je dobar i 539 jer je mali potrošač, ima dovoljno snage i okretan je.
 

Najnoviji postovi

Na vrh