• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Dilema za izbor traktora

DeRo2

Novi član
Tu od
22 Stu 2023
Poruka
1
Pozdrav, planiram kupovinu traktora naredne godine pa sam u dilemi koji odabrati, Zetor Proxima 100 ili Deutz Fahr 5100 (onaj talijanski ili turski) ili mozda neki treci u tom cjenovnom rangu (cca 50000 eura i 100 ks)
Koje su prednosti i mane jednog i drugog?
 

Daky5555

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2019
Poruka
233
Pozdrav ljudi, imam u ponudi dva dosta slicna traktora i po istoj cijeni, kojeg bi preporucili ili odabrali od ova dva?
1. Deutz dx85
2. Same leopard 85
(Ili nijednog i da trazim dalje)
 

Hass

Aktivni član
Tu od
1 Srp 2019
Poruka
632
DX 85 bi bio sa 5 cilindara motorom ? Mi ga imali jak i težak traktor motori super samo problem getriba. Koji su novci u pitanju ?
 

Daky5555

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2019
Poruka
233
Novci su cca 10 tisuca dx je potpuno ispravan, dobro se salta, ne iskace itd. Brine me taj mjenjac, kazu da je djelove nemoguce naci za njega, 5 brzina u 3 grupe je mjenjac, jeste vi imali problem s mjenjacem??
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Hass

Aktivni član
Tu od
1 Srp 2019
Poruka
632
Ima dijelova za njega mi smo na svom slagali mjenjač samo ne znam točno što je bilo i koja cijena bilo je prije desetak godina a i nemamo više taj traktor. Naš je imao ZF prednju vuču i ZF mjenjač, odličan mjenjač samo ga treba održavati. Njega treba probati pod nekim opterećenjem da se vidi dali iskoči iz 2 ili 3 brzine i kako ulazi u brzine
 

Daky5555

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2019
Poruka
233
Meni je prvi izbor DX, iako malo preglomazan za moje potrebe ali oprostio bi mu to, meni rekoše da djelova nema a ako ih i kojim slucajem pronadjem kostat ce me kao citav traktor. Koliko zapravo cesto odlaze zi mjenjaci?
 

Najnoviji postovi

Na vrh