• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Divlje svinje

I

Ivan_MF

Guest
Imam oko 10 jutara kukuruza tik do šume. To mjesto je udaljeno oko 5 km od naselja i tu su bile livade, svi mi govore da će mi divlje svinje ući u kukuruz i sve povaljat, a uči će sigurno jel ih ima dosta u toj šumi. Zvao sam predsjednika lovaca i on mi je rekao da nezna kako se taj preparat za suzbijanje zove ali neka se raspitam kako se zove da će ga oni kupiti o svom trošku. Jel možda ko zna kako se zove taj preparat i dali je ko od vas imao problema sa divljim svinjama i kako ga je riješio ?
 
R

ROKI

Guest
Sredstvo se zove duplonka ili gruvača i jedino je pravo rješenje za takve stvari. ;)
 
I

Ivan_MF

Guest
neznam baš :D jel nisu divlje svinje zaštičene ? kolko znam kila mesa je 2 eura , mogao bi i na njima nešt zaradit :D
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Ivan_MF kaže:
neznam baš :D jel nisu divlje svinje zaštičene ? kolko znam kila mesa je 2 eura , mogao bi i na njima nešt zaradit :D

2 eura??!!!??
možda 20 eura..kolko ja znam divljač je mnogo mnogo skuplja...
 
B

branko

Guest
2 eura??!!!??
možda 20 eura..kolko ja znam divljač je mnogo mnogo skuplja...

kod nas u podravini ti svinje (divlje) nisu skupe jer ih ima u izobilju, kolega mi svake godine kupuje cijelog godisnjaka, i placa polovicu 15 kn po kg (bez glave, koze i utrobe). mario neznam kako se tocno zove ali to je repelent za divljac imas ga u graminei, mada je i od njega slaba korist, ja sam probao sve i svasta (prskanje okolo njive repelentom i sredstvom za pranje posudja, ogradjivanje, vjesanje svijetlih stvarcica, vjesanje ljudske kose koja se pokazala jos i najbolja metoda).a najbolje sredstvo ti je bc 592, jer njega nece jesti, dok polutvrdunce i tvrde zubane obozavaju (ja sam imao PR37M34 i nju su rasturile dok je medjas imao bc 592 i nije mu bila ni taknuta) sad sam i ja posijao bc 592 pa cu vidjeti kako ce biti ove godine. meni vragovi rade stetu u svemu sto god posijem , kukuruz povaljaju i pojedu i to tako izgleda ko da nije bilo nist posijano, zob mi popasu, a psenicu povaljaju u proljece kad se prase unutra. sva sreca da mi to rade samo na jednoj manjoj parceli od pola jutra, koju ni vrag nece kupiti jer rade stetu i na livadama gdje rovanjem namataju buseve i do pola metra visine (jedu mlado korijenje). nedaj boze da je zaorano nesto klipova kukuruza onda na proljece ga osjete gdje je u zemlji i iskapaju van pa naprave grabe do koljena pa da vidis onda voznju traktorom po njivi , ja sam pretprosle godine jedva pospricao kukuruz koliko je bilo rupa.

evo par slika od stete u proslogodisnjoj zobi

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.
 
I

Ivan_MF

Guest
Stvarno se nisam nadao da mogu takvu štetu napravit, budem nabavio te repelente i stavio oko njive pa budem vidio šta bude. Ja baš imam posađen neki polutvrdunac :? Baš sam jučer išao gledat, nije ni taknuta, nigdje nisu ušle u nju. Dok to postavim budem išao svaki dan u izviđaj, čuo sam da dok jednom skuže da ih samo puška može zaustavit :twisted:
 
M

maksica6

Guest
Pa duzno vam je lovacko drustvo povratiti stetu od divljih zivotinja.
 
I

Ivan_MF

Guest
Znam da je ... ali oni ne plate ni trečinu koliko je štete napravljeno
 
B

branko

Guest
maksica6 kaže:
Pa duzno vam je lovacko drustvo povratiti stetu od divljih zivotinja.

da al dok ti dokazes da su to ucinile divlje zivotinje, pa dok oni to dodju pregledati, pa onda zasto nisi ogradio, uglavnom zavrzlame do zla boga i na kraju ne dobijes ni ono sto potrosio za utvrdjivanje stete.
 
I

ihorzic

Guest
Znam da je ... ali oni ne plate ni trečinu koliko je štete napravljeno

Treba osigurati usjev i predati procjenu štete pravniku uz proviziju i da vidimo tko nosi gaće na štapu,..
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
zahebi te preparate. Ako je ikako moguće osiguraj usjeve od divljači.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,494
Jedva da sam pronašao ovu temu.
Tu u ove lokvice se dolaze valjati u hladnoj kupci.

DSC-0000006.jpg


DSC-0000003.jpg


Potom se češu uz ovaj bor, očito dosta često kad su ga toliko ogulile i stanjile stablo dok se samo nije nagnulo.:(grin):

DSC-0000004.jpg


DSC-0000005.jpg
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,494
Kako su pametne, lijepo od jednog kraja, pročiste (skoro sve), onda dalje.😁
IMG_20211017_162421~2.jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh