• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Dobar dan i srdaccan pozdrav svima od poccetnika slavio

slavio

Novi član
Tu od
26 Svi 2012
Poruka
12
Hvala na dobrodosslici Outlanderzg,

Cjene, cjene! Otprilike:

Prvi red uz plazzu: 200 USD m2
Prvi red uz more bez plazze: 100 USD m2
Kilometar od mora: 10 USD m2
Uz moje susjede: 1 USD m2

Pozdrav
Slavio
 

outlanderzg

Član
Tu od
1 Sij 2011
Poruka
401
Cjene, cjene! Otprilike:

Prvi red uz plazzu: 200 USD m2
Prvi red uz more bez plazze: 100 USD m2
Kilometar od mora: 10 USD m2
Uz moje susjede: 1 USD m2

Pozdrav
Slavio

Hvala na informacijama

Situacija s cijenama jako slična kao i u Hrvatskoj. Hehe da nije susjeda platio bi 10 puta više. Možeš im čak i biti zahvalan.

Pozdrav

Marko
 

slavio

Novi član
Tu od
26 Svi 2012
Poruka
12
Hvala na ideji

Trenutno nemam. Bio sam u frci oko prepisa i nije mi palo na pamet da slikam.

(Vjerujte mi: Administracije je svuda ista - samo je ovdje gora!
Ali zato NIGDJE NA SVIJETU nije lijepo u divljani kao ovdje!)

Ali hvala Ti na ideji. Kada odem gore poslikat ccu i stavit koju sliccicu.
Mozzda to koga potakne da mi da koju ideju.

Srdaccan pozdrav
Slavio
 
B

BAGERISTA

Guest
Ljep pozdrav i dobrdoša......................:partyman: :partyman:
 

slavio

Novi član
Tu od
26 Svi 2012
Poruka
12
Hvala Ti jos jednom na vremenu i trudu da mi pomognes.

Nisam jos rascistio problem ulja na slici (1).

Evo nekoliko slika koje sam obecao u PP - ovo je ujedno test - dali radi?


pogledlijevo.jpg

Ovo je pogled na moju zemlju. Od ovoga zelim napraviti "Rajski vrt". Nije mali zadatak.
mojsusjeduzetcugasebi.jpg

Ovo je divno dijete - KENDEL - Usvojit cu ga.
bananabunch.jpg

Banana. Ovdje NIKADA NITKO nije umro od gladi ili zime!
bananabunch.jpg

Mango-stotine kila voca na jednom mjestu.
bambusk.jpg

Bambus. Cuvam ga za gradnju gospodarske zgrade, koka-kuce,....
VAZNO: Odusevila me tvoja "Kuca od pruca". Nemozes me sprijeciti da te kopiram!


Uploaded with ImageShack.us
Bambus izbliza: Debljina 1 do 12(ponekad 15) centimetara. Duljina 10 do 20 metara.

Srdacan pozdrav
Slavio

Da, radi! Samo je kriva slika za moj mango. Evo ponovno:
mangovv.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Oprosti, jako mi je žao što te nisam prije zapazio. Presretan sam kad se javi netko iz dalekog svijeta, a muči ga isti problem kao i nas, ljubav prema radu na zemlji.

Kaži nam molim te, kakva je situacija sa poljoprivredom u Venezueli? Na kojem je stupnju, recimo u usporedbi sa našom EU poljoprivredom?

Vidim, ima i mladih koji vole raditi poljoprivredu. To me također veseli.

Činjenica je da danas ljudi sve manje znaju o temeljnim stvarima u poljoprivredi. To nije slučajno. Tko ima moć da uzgoji hranu, taj ima apsolutno sve. Toga se drže korporacije koje žele uništiti malog čovjeka kako bi stekle monopol u proizvodnji hrane. Time uništavaju skoro nepovratno okoliš, zagađuju tlo, zrak i vodu. Tebi sigurno nije cilj uništiti taj tvoj komad zemlje, ogoliti ga i na njemu sijati kukuruz ili soju. Drži se toga, održavaj taj okoliš, proizvedi hrane bar za sebe da imaš, samo da tvoj vrt ostane 'čist', plodan, a tebi užitak za dušu. Nema većeg zadovoljstva, vjeruj mi.

Samo naprijed, i još jednom izvini što te nisam prije zapazio.
 
B

BAGERISTA

Guest
E ovo če bit zanimljiva tema,kako mi se vidi,iz dalekog svijeta,...:(happy):
Vidim da je slikanoga materijala,i ljepo obijašnjeno.

Vidim banane ,,,,zelen ,,,,samo čekaju da sazriju...
 

slavio

Novi član
Tu od
26 Svi 2012
Poruka
12
Ljep pozdrav i dobrdoša......................:partyman: :partyman:

Hvala Ti Istijan. Tebe cu gnjaviti da me poducavas oko loze (pamtim Malvaziju. A znali smo se bavit i Borgonjom...)

Srdacan pozdrav
Slavio:icon_pidu:
 

slavio

Novi član
Tu od
26 Svi 2012
Poruka
12
Re: Dobro vece Abrkili,

Hvala Ti na javljanju Abrkili,

Na zalost jako sam "kratak" s vremenom. Ali Tvoje pismo mi se svidja i ovo vrijeme kradem od svoga sna...

Venezuela je strasna zemlja. Korupcija, kriminal, nepravde, danas u 21. st. pirati na moru presrecu brodove i pljackaju, ubijaju sve (da ne bude svjedoka) ... svakodnevna ubojstava...
Ovdje ljudski zivot nista ne vrijedi...
Ogromno bogatstvo (nafta) je u rukama vrhuske, koja je izgubila svaki osjecaj ljudskosti i morala a stanovnistvo grca u bjedi (ne siromastvu nego bjedi, prljavstini i neznanju)...
Silno bogatstvo u rukama malog broja ljudi izopacilo je sustav vrijednosti ove zemlje - mislim nepopravljivo....

Poljoprivreda ne postoji. Sve je zatrto. Sve se uvozi. Ovo je zemlja ljenosti , aljkavosti i bezvlasca... S sve raste i buja samo od sebe! Ako bocu zasadis niknut ce (naravno da nece, ovo je "pjesnicka sloboda" ha, ha). BANANE SU OVDJE SKUPLJE nego u Evropi (a sve ih je prepuno, ali nema ih tko brati, pa nositi na trznicu, pa prodavati - tesko brate. Jednostavnije je uvesti!!!). Ovo je jedina zemlja na svijetu u kojoj je voda (u plast. bocama) skuplja nego Coca-cola!!! Ne pitaj me vise o Venezueli!!!

Ali s druge strane: OGROMNA (gotovo milon km2) preljepa zemlja nevjerovatnih ljepota. Nevjerovatnih! Nevjerovatnih, Nevjerovatnih ljepota.
Ande na zapadu, pa do Amazone i tropskih prasuma na jugu i prelijepe, neopisivo lijepe (i ogromne) obale (i cudesnih koraljnih otoka) na karibskom moru na istoku....

Hvala Ti na savjetima za koristenje zemlje. O tome cemo iduci put. Moram i malo spavati.

Srdacan pozdrav
Slavio
 

Najnoviji postovi

Na vrh