• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Domaca izrada sjetvospremaca

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
ma sto se tice prikljucaka sve se moze kaciti,neko je brzi neko spojiri,to nema veze nikakve,uvijek je bolje kupiti veci prikljucak i imas veci radni zahvat...

sjetvospremac uzimati samo sa tockovima,na kojima se stima dubina sjetva...

usput sjetvospremac izgleda odlicno,a svakako su prednost jezevi,oni usitnu zemlju kao freza...

sjetvospremac se nikako ne moze uzimati cim veci,jer za njega je potrebna veca radna brzina,ako se ide sporo,nista ne napravi.

Točkovi su nepotrebni za sjetvospremač, on se vozi na valjcima i na njima se štela dubina, najbolje da ima što više pritiska na valjke da što bolje mrve zemlju, sa točkovima bi se izgubilo pritiska na valjcima.

s tockovima nevalja nista,to je za lake zemlje,kako kazes,sjetvospremac se mora voziti na valjcima.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
MUHA koliko te koštalo to i koliko komada tih trokutova!?
Koliko bi meni otprilike trebalo na 2.20m?

Ja sa svojim Zetorom i sjetvospremačem od 2.20 u jednom danu mogu pripremiti bez problema oko 15kj, s tim da ne mogu cijeli dan raditi zbog obaveza u štali. Prvi prohod druga, drugi prohod treća i za mnom prašina ostaje. Da je veći ne bi mogao tom brzinom raditi, do 2.50m bi išao, ali eto ovaj mi je uletio jeftino i ne žalim ni malo što sam ga uzeo.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Išlo je oko 200 komad po valjku.
Računaj, 7 komada u krug na 10 cm razmaka pa puta tih 2,2 metra.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Znači nekih 310komada za dva valjka.
El se to naplaćuje po komadu ili!?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Ovo je rezano od lima koji si je kolega sam kupil na otpadu.
Usluga rezanja je bila oko 500 kuna.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
nije uopce skupo rezanje,ipak je tu dosta posla... al cujem da se s plazmom to dosta brzo rjesava...
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
cuj gluposti s tockovima ne valja,odkud ta teorija sad?

pa tockove zavintas do kraja i radis kao da ih nema... ako ti nisu potrebni... ako nemas tockova onda tu trpi hidrulik il valjke moras vintati do kraja tako da neide preduboko za sjetvu...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
A kaj da ti velim da se ja uopće ne zamaram ni s valjkom ni s točkovima i nemam problema s pripremom za sjetvu!!!!!!!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Ja sam siguran da si to svaki ko zna elektrodu u klješta metnuti doma napravi bez problema
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
Lako je to reći. Još da vam je naišao zjocko tko zna šta bi od tog sjetvospremača bilo
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Nadam se da bu kolega postal član našeg foruma pa da bude i neki video uradak posla, ako nebu ja se bum potrudil da ga negdje u radu snimim
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
svaka čast majstore, ovo izgleda bolje nego neki serijski iz tvornice. :(y):

Imaš okvirnu kalkulaciju koliko je sve skupa koštalo? ne treba za opruge, nego sve ostalo (nosiva konstrukcija, rezanje šiljaka, piganje tanjura za valjak i sve ostalo)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Baš i ne. Materijala je nešto kupljeno na otpadu po 3 kune kila, a nešto novoga po 7 ili 8 kuna kila.
Kovačija (frkanje cjevi i savijanje tanjura) je išlo na moju dušu ali nevjerujem da bi bilo više od 200-tinjak kuna.
Tokarija sa materijalom i bušenje rupa koje nismo mogli doma je bila oko 300-tinjak kuna.
Rezanje šiljaka je bilo čini mi se oko 500 kuna.

Vjerujem da je soma eura otišlo bez žice, struje, ploča za brusilicu, farbe i nekaj sitnoga materijala kaj je bilo doma.
Bum pital kolegu jel metnul na papir i podvukel crtu
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Nisam mjeril, u red ih je išlo 8 komada pa sam otprilike rasporedil da razmak bude podjednak.
Ustvari, sigurno sam mjeril i računal, ali ko bi to pamtil
 

frenky

Član
Tu od
22 Ruj 2011
Poruka
107
Sorry mislio sam na koliko su raspoređeni nosači opruga. ova tri flaha šta nose opruge onako cca
 

Najnoviji postovi

Na vrh