• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Domaca izrada sjetvospremaca

Crni12

Član
Tu od
8 Ožu 2014
Poruka
41
MUHA
Dobar posao,koliko vidim brzo ste ga i skrojili . Ima da diže prašinu . Svaka čast !
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
sad mi je žao što nisam sliko šta je komšija radio. prekrajali su 1,80 m na 2,20 m i ubacili tri reda ježeva, ali kaže da mu ježevi samo guraju zemlju...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Meni se danas nešto ne radi, u utorak bude, Valjda
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
uh,ovo izgleda preodlicno,svaka cast,ali sva tri valjka bi ipak trebala biti od dva komada,znaci presjeceni po sredini,i tu ubaceni lageri,da se svaka polovica moze neovisno vrtjeti...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
I mene je toga malo strah, ipak je to 3 metra i kak bu se to ponašalo na neravnom polju.
Valjda bu dobro :icon_scratch:
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Muhač svako poštovanje na izradi također pohvale pomočnom radniku :icon_super:
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
I mene je toga malo strah, ipak je to 3 metra i kak bu se to ponašalo na neravnom polju.
Valjda bu dobro :icon_scratch:

da,neravno polje,jarci od oranja,zapinjanje za među, pravljenje zavoja... valjci su dosta jaki i masivni,ali mogli bi stradavati lageri i kucista... a i vidi se razlika u kvaliteti pripreme zemlje... ako bude kakve potrebe,to se bude dalo nekak rijesiti,a mozda bude dobro radilo i ovak.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Zato se i išlo na osovine 30 da bi se ipak malo pojačalo ta nekvalitena samopodesiva kučišta i lagere.

Nadam se da bumo čuli dojmove od kolege i da se bu registriral na forum
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
moguce je da ne bude uopce problema, ako se malo pazi i ne divlja,i puno slabije napravljen stroj moze dosta izdrzati...
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
kod mene je 3m,ali su jezevi iz 3 dijela,zbog neravnina,radi odlicno...
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Čekam konačnu sliku ovog stroj u radu..
Ovi valjci iz jednog djela bi mogli biti slabija točka ovdje,ostalo sve je super :(wait):

Hmm,več ako je rađeno u domačoj izradi,svakak bi bilo bolje da se ubacio jedan valjak ispred stroja,i onda na kraju 2 valjka od "flaha"...ovi ježevi su tak-tak,mi smo to imali ali izbacili iz upotrebe,možda bi dobro došli na prednjem djelu stroja..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
220 cm ako si u potpunoj ravnici.
Ako si u brdu 180 mu bude puna kapa da možeš raditi potrebnom brzinom!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Ne vjerujem da bi išlo preko 160, jer u 4. bu presporo, a 5. nebu mogel vleći.
Trokrilne brane rijetko idu u 5toj.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ma puti...večina njih misli da 40 ks more vleči 2,5 m, koliko se god ja trudil objašnjavati ne pali.

Dok neko veli da s 539 vleče 220 i da je to njegva mjera, a 4 krila brane jedva vleče u 1. po oranju...maaaa
Onda sam ja bedak kaj s 65 ks vlečem 220, jer jedno je pisati po zemlji, a drugo napraviti pripremu za sjetvu!

Mišljenja sam da 75 ks za pravi posel i dobru brzinu nemre vleče šireg od nekih 280 plafon, ako se za 95 ks preporuča 320, onda je to to
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
jako je nezahvalno govoriti o idealnom prikljucku za neki traktor,bez obzira o cemu se radi,previse je tu faktora... sa sjetvospremacem je ista stvar kao i s plugom,ako se lose poštela,onda nema posla s tim,a traktor se muci...
najsigurnije bi bilo od nekog posuditi prikljucak i probati raditi s njim,tad se tocno vidi dal traktoru odgovara ili ne...
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
ma sto se tice prikljucaka sve se moze kaciti,neko je brzi neko spojiri,to nema veze nikakve,uvijek je bolje kupiti veci prikljucak i imas veci radni zahvat...

sjetvospremac uzimati samo sa tockovima,na kojima se stima dubina sjetva...

usput sjetvospremac izgleda odlicno,a svakako su prednost jezevi,oni usitnu zemlju kao freza...
 
Posljednje uređivanje:

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Točkovi su nepotrebni za sjetvospremač, on se vozi na valjcima i na njima se štela dubina, najbolje da ima što više pritiska na valjke da što bolje mrve zemlju, sa točkovima bi se izgubilo pritiska na valjcima.

Meni je želja ubaciti te ježeve na svoj sjetvospremač. samo sumnjam da imam toliko živaca to napraviti, a bilo bi taman mjesta još za dva ježa ispred valjaka.

MUHA ako se ne varam ti si one šiljke kupio negdje!?
 

Najnoviji postovi

Na vrh