• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Domaca izrada sjetvospremaca

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,499
Neznam, imal sam neke mjere po kojima smo radili zapisane, ako nisu završili papiri u smeču budem ti rekel, ako jesu kad bum s kolegom ja izmjerim pa javim.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,765
Vjerujem da je soma eura otišlo bez žice, struje, ploča za brusilicu, farbe i nekaj sitnoga materijala kaj je bilo doma.
Bum pital kolegu jel metnul na papir i podvukel crtu
Sad barem ne more reći da je kupio ili malčice premalega ili prevelikoga.:8):
Treba ga dobro testirati.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,499
Hvala kume
Kume :icon_scratch::icon_scratch::icon_scratch:
Ako je lokacija stvarno rovinj (bil sam jednom, neponovljiv doživljaj) moglo bi, a što nebi moglo. Naročito ako imaš u sezoni od polovice 6 pa do početka 9 jednu dvokrevetnu preko sindikata.
Za to vreme složimo mi još jednog takvog ili manjeg
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
Baš i ne. Materijala je nešto kupljeno na otpadu po 3 kune kila, a nešto novoga po 7 ili 8 kuna kila.
Kovačija (frkanje cjevi i savijanje tanjura) je išlo na moju dušu ali nevjerujem da bi bilo više od 200-tinjak kuna.
Tokarija sa materijalom i bušenje rupa koje nismo mogli doma je bila oko 300-tinjak kuna.
Rezanje šiljaka je bilo čini mi se oko 500 kuna.

Vjerujem da je soma eura otišlo bez žice, struje, ploča za brusilicu, farbe i nekaj sitnoga materijala kaj je bilo doma.
Bum pital kolegu jel metnul na papir i podvukel crtu

Znači dok si zaračunaš sav taj sitni materijal i posel, ispod nekih 1300 € nejde, za mene trenutno neisplativo. :icon_hang:

Mislil sam da je moguće nekaj takvog izvući s izradom doma za nekih 5000-6000 kn, ali ovak bude još malo pričekalo to :)

Uglavnom, svaka čast na izradi, predobro izgleda, sad još dok se vrijeme poljepša da vidimo neki video u radu :icon_winkle:
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,729
Ako se željezo kupuje po tržišnoj cijeni, neisplati se sjetvospremač pravit kod kuće, ovako kao Muha da.
 

frenky

Član
Tu od
22 Ruj 2011
Poruka
107
Da Rovinj, prijatelju centar Rovinja, a što se tiče godišnjeg nešto ćemo izmislit samo reci kada bi ti pasalo,daj neki termin pa da te uguramo. A dotle će alat već biti gotov.Danas stigle opruge i motičice i sutra se ide u nabavu željeza.Ideja je napravit okvir od L profila 50x50 a untra nosači od plosnatog debljine 8-10 mm x ..... Samo još da se dogovorim sam sa sobom dali prihvat na traktor kao kod pluga ili fiksno na šinu
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,499
Nadam se da bude neka slika u toku radova?

Kaj se termina tiče to ti je teško reči, ja kad dojdem na mlaku (more) ja ti pustim korenje i nikak da se dolučim kad bum doma krenul :(giggle):
 

Najnoviji postovi

Na vrh