• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

domaća kokoš (živičarka)

  • Temu pokrenuo uzgajivachpk
  • Datum prvog posta
U

uzgajivachpk

Guest
nastavite pisati na ovu temu stavljajte slike svojih domaćih kokošiju!savjetujte se .
 

bozo112

Član
Tu od
28 Lis 2014
Poruka
66
Evo malo mladih domaćih..10 koki i 2 pjetlića

24e8j9g.jpg


28by70y.jpg


1zv3nnt.jpg
 

bozo112

Član
Tu od
28 Lis 2014
Poruka
66
Nema nažalost ni jedna,ja se nadam da ću negdje uspjeti nabaviti barem nekoliko takvih koka jer mi je to oduvijek želja.
 

bozo112

Član
Tu od
28 Lis 2014
Poruka
66
Najbolje nose kad imaju mogućnost ispaše gdje još mogu pronaći gliste,kukce itd..,
A od hrane najbolje šrot pomiješan sa još nekim žitaricama.A možeš im dati i ostatke od hrane,povrća,kruha itd...
 

selac26

Član
Tu od
14 Ožu 2015
Poruka
35
Hvala a na ispasi su,a izvinite neznam sto je srot? A dajem im tako tih nekih namirnica a jel obavezno moraju jest kukuruza da bi nosile.
 

matijas311

Član
Tu od
19 Tra 2010
Poruka
243
Šrot bi ti bio mljevene žitarice (kukuruz, pšenica, ječam, zob...), mogu one nesti i samo od trave i glisti ali će biti manja nesivost
 

selac26

Član
Tu od
14 Ožu 2015
Poruka
35
Ok hvala na objašnjenju a de mi recite sta da radim danas mi na očima jedna koka ključnu jaje i pojede.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Fali im kalcija. Kad koristiš jaja u prehrani ne bacaj ljuske nego ih baci kokošima. Kad imaju dovoljno kalcija jaja su čvršća i nemaju potrebe za kljucanjem jaja.
 

selac26

Član
Tu od
14 Ožu 2015
Poruka
35
A da im to neboder mamac pa da sve nastave jesti, ali ako je Provjereno uraditi ću to.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Neki miješaju sa šrotom, neki otapaju u vodi, a ja im samo bacim onak u polovicama. Kad im nedostaje kalcija, potuku se za njima, a kad imaju dovoljno onda niti ne pojedu sve.
I moja žena je mislila da ih time samo budemo još više priviknuli da rađe kljucaju jaja, ali kad je vidjela rezultate, više ljuske ne završavaju u smeću nego kod kokica.
Moja je procjena da je najveća korist od toga dodatka jelu da je lupina jaja čvršća pa se ne može baš lagano razbiti.
 
Na vrh