• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Domaći proizvodi!

  • Temu pokrenuo Željko
  • Datum prvog posta

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Kod vas su još mekše zemlje, pa može i manji traktor. Ovdje točkovi svakako gaze po tragu od traktora, pa nije bitno jesu li naprijed ili nazad, ali lakše je kad su iza, onda pritišću nož prema dolje. Ma ovo sve živo proguta. Ja sam mislio praviti i rešetku, samo da ga diže na površinu, ali nema od toga ništa. To bi bilo u nekom slučaju da se iza napravi još platforma za sjedenje i da sa svake strane sjedi po jedno i da ga ubacuju u neke spremnike u sredini, ali to je već posao koji se ne isplati ispod 4-5 hektara.

I ovoj točkovi idu po tragu od traktora. Imam i slike, ali na drugom računalu i lijen sam postaviti :(yawn):
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,717

Probao rezat i odlično reže, brzina je dobra, sve u svemu još jedno novo iskustvo, hvala svima na pomoči



Po ovim slikama , meni je malo čudna izvedba cikulara ,,
Kučišta ležaja sa osovinom su trebala biti sa donje strane prvoga stola ( ili gornji stol spustiti na minimum do osovine ), onda ne bi trebao drugi stol ,,, time bi se dobila veća iskoristivost pile koja je u ovom slučaju dosta udaljena od središta osovine to jest ovako viđeno barem 10 cm neiskorišteno što bi rekli pila od fi 200 mm ne bi rezala ništa ,, znači treba veća pila što nosi i manju snagu motora , koja je već dosta izreducirana odnosom remenice motora i osovine , misli da se ovom izvedbom i kombinacijom remenica moći rezati samo tanji komadi a o nekoj normalnoj cjepanici se ne smije ni pomisliti , trebalo bi još malo poraditi na njemu te bi se sa istim motorom dala izvući veća snaga i iskoristivost :smile:
To sam mjenjo za plug jednobrazni, bio je u prepunoj garaži i nisam ga dobro ni vidio, vidio sam da je motor trofazni i da je kompletan.
Dao mi je čovjek dvije pile, jedna je oko 35 cm promjera, a druga 40cm, i dobre su pile.
Stol je od lima 4mm i iz dva djela je, nisam planiro rezat sa njim cjepanice, za oko kuće je namjenjen ,i sitni bagram do 10 cm.
Na kraju sam ipak zadovoljan.
 

Vuga

Član
Tu od
7 Ruj 2014
Poruka
130
Opro sam ih i podmazo, čuju se manje kad zavrtim rukom osovinu.
Moram skinit remenicu sa te osovine i napravit manju, pa ću vidit kad motor zavrti kolko če se ćut.
Inače su ležaji u dvodjelnim kučištima,
Ovi skuplji su valjkasti, pa ovi kuglični sa večim kuglicama, i onda su najjeftiniji oni kuglični sa manjim kuglicama. Sve ista dimenzija ležaja.

svi su ležajevi istih dimenzija, ali su različite vrste i različite nosivosti, svaka vrsta ima svoja područja primjene!

i onda najčešće dođe čovjek u trgovinu u kojoj radi trgovac sa završenom trgovačkom školom i traži ležaj po unutarnjem/vanjskom promjeru x širina, i ovaj nađe 10 ležaja tih dimenzija i čovjek kupi najjeftiniji, montira i nakon kratkog vremena se ležaj razleti....
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,717
Montirani kotači, jer je dosta težak. Postavljene ručke za guranje, i postavljena zaštita za pilu sa donje strane.
Još bi napravio kad stignem, zaštitu za remen, i neznam dali je potrebna ona gornja zaštita za pilu, šta mislite?
EfvbdZM.jpg
[/URL][/IMG][/IMG]
kGUcDOj.jpg
[/URL][/IMG][/IMG]
45A2jih.jpg
[/URL][/IMG][/IMG]
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Gornja zaštita je jako važna. Po meni donja nije potrebna. Preporučljiv je razdjelnik iza pile.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,717
Kako je najbolje napravit gornju zaštitu, koje dimenzije i debljina materijala?
Razdjelnik, dali on služi samo kod prorezivanja?
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Evo i ja skarabudžio vadilicu za češnjak. Ostaje ovako kako je sada, a do sljedećeg vađenja plan je dodati kotače za lakšu regulaciju dubine i još neke sitnice oko nje, a da to sve fino izgleda, moglo bi se i obojati.

Ovako je krenilo:
WQLA9dQ.jpg
[/URL]

A ovako ispalo do kraja. Vukao sam ju u prvoj, a negdje u drugoj sporoj. Strašno je koliko je zemlja tvrda, suha i ubijena. Imam i jedan video iz kabine, ali on će biti postavljen u temi o češnjaku.
eoSNsaG.jpg
[/URL]

G5mnnMu.jpg
[/URL]

2uIU85g.jpg
[/URL]

oIAgd65.jpg
[/URL]
 

starter

Član
Tu od
17 Ruj 2012
Poruka
193
Posto su krenuli radovi u sumi odlucio sam napravit masku za zeku 4712
2ms0ys1.jpg

vecina matrijala su kojekakvi otpadci sto sam nasao po garazi
xfwcab.jpg


e1alqc.jpg

24qn5ut.jpg

sarafi se na dva sarafa sa svake strane gdje je predvidjen nosac utega
i ima flah koji ulazi u prednju poteznicu
29vz1wh.jpg

wcguah.jpg

i slika poslije farbanja,nisam se sjetio slikat sad kad je zavrsena na traktoru
ali budem sad kad krene u sumu!:icon_axe:
 
Na vrh