• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Domaći proizvodi!

  • Temu pokrenuo Željko
  • Datum prvog posta

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
To "po pari" je više napisano u afektu nego što se zaista tako misli.

Neznam kako drugi, ali meni je oprez na 100% kad vučem nešto široko i dugačko iza sebe, ali to je onda označeno maximalno sa rotirkama, gabaritnim svijetlima i svim kaj je potrebno i tu ljudi onda paze i makivamo se jedni od drugih i to se cijeni, ali uvjek postoji zla sudbina da se nađe neka budala koja napravi veliko sranje.
 

starter

Član
Tu od
17 Ruj 2012
Poruka
193
prvo nisam napisao po pari nego po plinu,tu svi pisu ko neke casne sestre
svi kao postuju zakon i drze se pravila,nisam vidio pratnju ispred poljoprivrednog
stroja u zivotu osim kad se sele kombajni s table na tablu i to par komada njih
koji naravno imaju na sebi hedere siroke koliko i cesta,kolko ja znam pravila
stroj je u gabaritima do 2,5 m sirine,po tom vasem pisanju nekuzim kako vi transportirate prikljucke s table na tablu,helikopterima!!ili mozda placate policiji da zatvara cestu dok vi neprodjete,mislim da cu lagano obrisati svoj profil i napustit forum,jer umjesto da odmorim zivce ja se samo jos iznerviram na ovom forumu
prometne nesrece se desavaju svaki dan,ali zbog nepaznje jednog ili drugog vozaca,a kad ide grdosija od traktora ili kombajna pod rotacijama i uz to
jos svijetli ko svemirski brod vjerujte svaki vozac koci usporava i pazi jer vidi
da ide nesto veliko,
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Starter, polako, nije vrijedno zivciranja..

Ne treba raditi neku veliku nauku oko svega toga. Svatko vozi kako zna i hoce.
Ako naletis na budalu u suprotnom smijeru, kao sto smo mogli procitati, desit ce se nesreca sta god nosio ili vukao iza sebe.

S druge strane, nema smisla niti svaki prikljucak rezati na sirinu traktora. Svatko radi s onim sto ima, s onim sto si moze priustiti i sto mu je potrebno. Nekome je dovoljan jednobrazni plug a netko radi s 4m sjetvenom linijom ili 6 rednim kultivatorom. I sve se to kad tad mora prevesti cestom..

Tko radi s necim velikim, taj se zna i voziti s tim po cesti. Ako i nezna, naucit ce (no nije pravilo) ..
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ove nesrece kaj su forumasi naveli su se desile jer su naletili na specijalce koje nemaju pojma o voznji isto ko sta je mene zenska s kadetom udarila u prednju gumu na traktoru dao ljevi zmigavac i skrecem zenska me krene pretjecat a izjava joj je bila "Pa meni ljudi tak daju zmigavac kad me pustaju naprijed" al srecom nije bilo velike stete pa je svako otiso na svoju stranu!!
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
Ona je ista kak i Dudek na biciklinu:
Ide Dudek s biciklinom i mase lijevom rukom a skrene desno i udari ga auto
Kasnije u policiji vozač sav zivcan kaze:Deda ti si mahal lijevo a skrenul si desno
Dudek sav u šoku veli:Je dečec dragi ja sam tebi kazal kam da ti skrenes!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,170
Bučo, ti si bil kriv. Žmigavac pokazuje tvoju nakanu, a ne daje ti pravo da skreneš bez provjere.
Prije skretanja dužan si provjeriti nije li već netko započel radnju pretjecanja, te si ga dužan propustiti, čak i ak si počel skretati.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
I jesam i nisam ja sam se okrenuo i vratim pogled krenem skretat odmah kak sam okrenuo pogled naprijet i ona krene preticat i kak sam ja se vraco na svoju traku tak se i ona i zapne za moju prednju gumu svojim branikom!!
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kolega starter, ne vredi se živcirati oko toga! Sve je to relativno od čovjeka do čovjeka, svako ima svoj pogled na te stvari i tu je priči kraj!
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Evo ja završil šinju, fali samo malo boje i to je to!
f76863d6b8336eeeeaf057a7b0886861.jpg

d9616541d584107b68fa446dd13c7dec.jpg

677e7883b6fc807c75fdf609c46ad80b.jpg
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Dosta čvrsto napravljeno , možda i previše ,,, ali služiće svrsi ,,,, ako se uoće nedostaci u radu lako će se doraditi ,,, mislim na podupore koje mi se čine pre jake ,,, valjalo bi da su manje a na zadnjem djelu da je ostalo malo prostora za staviti neki teret ako bi se pojavila potreba za većom težinom i ja lično bi napravio veći razmak između prve i druge šinje ,,, ali svi imamo svoje ideje a svako radi onako kako sam misli da je najbolje ,,, u glavnom služiće sigurno ,,,,,
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Bumo vidli kak bu se pokazala u radu, cevi su sve 5mm mesa, širina je 60cm. Cijev mi je bila 365 cm pa mi je tak taman išlo van 4 komada, za uteg imam ako bu trebalo betonski nosač bandere koji taman ide između pa se lako ubaci. Gledal sam da bude malo jače jer imam u planu doraditi ralicu za snijeg i guranje tikvi u redove koja bi se gore namontirala po potrebi. S obzirom da je cjela investicija koštala par elektrodi, 1 velika rezna, malo plina-kisika, par metri žice za co2 i nešt struje, za sad sam zadovoljan viđenim.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Jedinu zamerku imam na kopčanje.
Trebal si izvesti kopčanje tak da budu sve 3 točke u istom pravcu, znači ako si kopčanje za top-link stavil s prednje strane, tak je trebalo biti i dolnje kopčanje za poluge isto s prednje strane u ravnini s gornjim.
To budeš videl dok kreneš delati s tim, budeš toplinkam oral skroz skračivati, a možda ti i tada bude previsok prednji kraj šinje.
Inače sve ostalo jako dobro.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
To sam i ja bil malo na vagi za tu gornju kopču ali mi je tak bilo najlakše za zavariti. :) Sutra ide van na probu pa ako nebu kak treba nabrzinu ja z šnajkom odrežem proč i oktrnem sve skupa prema gore da rupa bude u ravnini sa bolcnama.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Moreš okrenuti i prema dole, odnosno zavariš ispod gornje cijevi ako bi ti iznad bilo previsoko, funkcija bude jednaka.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
To između ti nije cijev, to je neki U profil 8mm debljine 7x9cm po kantu okrenut i sve okolo zavaren. Znam da bi funkcija bila ista, sutra ide proba pa javim dojmove, pluse i minuse!

Šanana znaš kak mi zovemo kod nas ljude kak si ti? Coperjaki! :) Nazadnje sam rezal van srednji nosač i okrenul sam ga prema gore jer nisam mogel skopčati, ali za pol sata je prerada bila gotova i sad sam dobil skoro 15cm lufta i sve šljaka.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Hehehe....eto vidiš :)

Imal sam zamjerku na to i ispala je točna zamjerka.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Za sad se dobro kaže jedino možda malo kile fale ali to budem na njivi videl, probal sam kod šogora neki kup zemlje smrznute razgrnuti, ide ali iz više pokušaja.
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Bumo vidli kak bu se pokazala u radu, cevi su sve 5mm mesa, širina je 60cm. Cijev mi je bila 365 cm pa mi je tak taman išlo van 4 komada, za uteg imam ako bu trebalo betonski nosač bandere koji taman ide između pa se lako ubaci. Gledal sam da bude malo jače jer imam u planu doraditi ralicu za snijeg i guranje tikvi u redove koja bi se gore namontirala po potrebi. S obzirom da je cjela investicija koštala par elektrodi, 1 velika rezna, malo plina-kisika, par metri žice za co2 i nešt struje, za sad sam zadovoljan viđenim.

Hm,, ma u stvari imaš pravo ,, što je to zavuči 250 kg betona za pravoga muža , a još lakše ako ne zna koliko je kila :icon_razz:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Hehehehehehehehehhehehehe...al se nasmijah, čekam samo kad bude bučnul vu to blato :D:
 

Najnoviji postovi

Na vrh