• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Domaći proizvodi!

  • Temu pokrenuo Željko
  • Datum prvog posta

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,483
Re: strojevi kucne radinosti

Tema spojena sa postoječom
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,257
eto kaj smo danas patentirali ;)

kad se dignu poluge nemre se šrafiti nagib jer zadene u jarem pa smo to ovak prepravili

1470207_613348295378331_1007271026_n.jpg
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,257
jel bi se dalo variti po ovoj ručkici? veli susjed da on se ne usudi to variti da se od vručime neke ne sjebe unutra
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,483
Nema kaj sjebati, unutra su dva zupčanika, metalna.
Ako ga baš trta to se i rastaviti da
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,257
a dobro ak nebu niš
mislil sam da mi gore zavari ravnu šipku tak da mogu s ovim patentom primit a obadva kraja jer se to natakne,ovak kad stavim samo se jen kraj zakvacu,ak kuzite
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,319
I ja bi morao nešto smisliti, da se ta ručka prilikom oranja sama ne zavrti...
 

dugan

Član
Tu od
3 Kol 2013
Poruka
266
zanima me da li se mogu napraviti utezi za ovaj traktor i kak

radi se o traktoru same atlanta 45 dt
 

dugan

Član
Tu od
3 Kol 2013
Poruka
266
da to je taj traktor tj. moj je malo noviji ali isto je kaj se tiče prednjeg kraja
i mogu ti reći da mi se sviđa kako si to složio i moj isto ima poteznicu jedino me zanima kak osigurat utege da ne padnu sa nosača
 

milankrezner

Član
Tu od
26 Tra 2014
Poruka
155
jel je neko pravio kultivator za kukuruz al sa onim buretom za gnojivo odma, ajde ako ima neko ko je pravio neka pošalje koju sliku da vidimo kako to izgleda iz kučne radinosti pa da si napravim,,
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
Evo i mog domaćeg proizvoda koji se zove "RAZBIJAČ POKORICE" , samo treba malo ofarbat kad bude vremena ! :)
treba mu još složit nosač za uteg , malo je lagan




 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Bacio sam sr danas u izradu šinje za ravnanje i zatvaranje brazde u dva reda. Prvi red je H profil 140×6 mm a zadnja je od pruge, e sad dolazim do jednog problema, širina je 260 cm kaj za ursus i nije preširoko ali me malo muči to kaj imam dosta jahanja po cesti pa me zanima dali nebudem malo preširok?
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Bićeš sigurno, i sve će biti donekle u redu dok se nedaj bože nešto ne dogodi a onda će biti veliki problem , usput računaj da če se taj isti priključak ljuljati desetak centimetara što će na kraju biti i trdesetak , imao sam i sam loše iskustvo sa standardnim tanjuračama 20 tanjura i cesta širine cca 4 metra , ,, savjetujem ti da ih napraviš sa jednim ili bolje dva preklopa što može biti manuelno ili hidroulićnim cilindrima ,,,,,,
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Znači preširok budem? Nisam htio raditi na preklop da ne osladim matrijal! Vanjski trag kotača mi je cca 180 cm znači sa svake strane bi bilo van 40cm. Nemora lamatati, zato su tu španeri!
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Nemora lamatati, zato su tu španeri!
mora , nećeš sigurno svaki put zatezati ,,,, možda ispočetka ali vremenom ćeš preći na ono ,,,,, paziću ja ,,, pogledaj malo izvedbe na preklapanje i odlući , ako se napravi kvalitetno neće biti problema na uvijanje , 40 cm nije malo ni ljevo ni desno a ako radiš na preklop možeš napraviti i širje što opet ima svoje prednosti a sigurnost na prvom mjestu .

rotirku na krov i po plinu,ko se nemakne sam si je kriv:icon_super:
Da li misliš ozbiljno ili se samo šališ na tuđi račun ????
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh