• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Domaći proizvodi!

  • Temu pokrenuo Željko
  • Datum prvog posta

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Pošto sam se ove godine počeo igrati malo više s rolo balama slame, napravio sam si na moj naletni utovarivač nosač za rolo bale.
Slika2153.jpg

Slika2154.jpg

Stvar radi samo tako, bale su teške do 300 kg max, a ovaj moj IMT 540-FIAT ima malo jaču hidrauliku i radim s njim bez ikakvih problema. :)

Slika2157.jpg
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Hidroulika moždai je jaća ,,, ali obzirom na krak i drocanja kod prevoženja ,,,,,,,, bojim se da bi mogle neke stvari nastradati ,,, prvenstveno popklopac hidroulike na koji je inaće osjetljiv naroćito kod ovakvih naletnih utovarivaća ,,, ali što je tu je , polako i oprezno kada je već napravljeno ,,, jer mislom da se kod prevoza baš previše i ne koriste prvi kotaći :shock: više lebde u zraku :lol:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,483
Nigde ne piše da se top link mora kopčati tam gde ga večina kopča ;)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Hidroulika moždai je jaća ,,, ali obzirom na krak i drocanja kod prevoženja ,,,,,,,, bojim se da bi mogle neke stvari nastradati ,,, prvenstveno popklopac hidroulike na koji je inaće osjetljiv naroćito kod ovakvih naletnih utovarivaća ,,, ali što je tu je , polako i oprezno kada je već napravljeno ,,, jer mislom da se kod prevoza baš previše i ne koriste prvi kotaći :shock: više lebde u zraku :lol:

Ma hidroulik niti ne lupka uopče, a kamoli da bi mu bilo preopterečenje, a prednji kraj nemogu podići ni s naglim startom:mrgreen: jer slama nije teška ;)
 

zetor7245

Član
Tu od
5 Ruj 2009
Poruka
174
Sanana, dobro ti je ovo, imali jos neko da je pravio nesto za dizanje bala, ja to dizem utovarivacem za djubre, ali malo je sporo, pa bi neka jednostavnija sprava dobro dosla, pogotovo ako bi mogla raditi sa ursusom 355. nesto slicno ovom
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ja sam u izradi gredde za ravnanje. Više detalja kasnije.
Evo do sad sam napravio ovo:

Slika2599.jpg


Slika2600.jpg


Slika2601.jpg


Slika2602.jpg


Slika2603.jpg
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ja treba da napravim nesto slicno ali me muci sad pronaci sinu. ova topionica u mitrovici pokupi di god sta ima.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Imam par šinja doma, samo su sve kratke. Ova je 165 cm i taman mi pokriva trag malog traktora. No imam mogučnosti proširenja sa spojnicama ako zatreba.

Evo dokle sam danas došao.
Slika2604.jpg


Slika2605.jpg


Slika2607.jpg
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
na sini varovi su ti losi .nemas dovoljnu amperazu. te profile sto ce ti ici na kosnike moras bolje zavariti. najbitniji ti je provar. onda ides var koji hvata sinu i polovinu provara ,pa onda var druga polovina provara i gornjeg profila. mislim da si me razumeo. ali to mora biti rastopljeno i ravno.izgleda ce ti trebati jaci aparat za to. i kad teras takve varove cisto ides malo elektrodom na slovo v ili u . znaci tu gde ti trebaju jaki varovi teras tri vara cak i vise po potrebi po istome. samo idu jedan do drugog fakticki. iz tri vara fakticki dva kako sam ti objasnio predhodno.tako se nalivaju debele plocevine. nemoj da ti se onako gomila var .ides tanje na v i iz vise puta.
 
Posljednje uređivanje:

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
786
na sini varovi su ti losi .nemas dovoljnu amperazu. te profile sto ce ti ici na kosnike moras bolje zavariti. najbitniji ti je provar. onda ides var koji hvata sinu i polovinu provara ,pa onda var druga polovina provara i gornjeg profila. mislim da si me razumeo. ali to mora biti rastopljeno i ravno.izgleda ce ti trebati jaci aparat za to. i kad teras takve varove cisto ides malo elektrodom na slovo v ili u .

Treba dečko biti za tu šinu svašati, da.

A nevezano za taj post, općenito, možda si malo zakomplicirao oko konstrukcije prihvata poteznice (toplinka). Možda nemam dobar osjećaj koje opterećenje isti prima (ovisno o radnom zahvatu, svojstvima tla, i radnim uvjetima vezanima za vrstu stroja), no mislim da je moglo bolje a jednostavnije. Naravno, osim ako nisi htio iskoristiti postojeći raspoloživ materijal, umjesto kupnje novog, prikladnijeg.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
na sini varovi su ti losi .nemas dovoljnu amperazu. te profile sto ce ti ici na kosnike moras bolje zavariti. najbitniji ti je provar. onda ides var koji hvata sinu i polovinu provara ,pa onda var druga polovina provara i gornjeg profila. mislim da si me razumeo. ali to mora biti rastopljeno i ravno.izgleda ce ti trebati jaci aparat za to. i kad teras takve varove cisto ides malo elektrodom na slovo v ili u . znaci tu gde ti trebaju jaki varovi teras tri vara cak i vise po potrebi po istome. samo idu jedan do drugog fakticki. iz tri vara fakticki dva kako sam ti objasnio predhodno.tako se nalivaju debele plocevine. nemoj da ti se onako gomila var .ides tanje na v i iz vise puta.

Ovako..
Radio sam na 2 faze, 175A i 3.25 rutilna elektroda. Kako si mi reko da obrusim u koso ove debele glavne profile što sam vario na šinju, tako sam i napravio i prvo sam vario u tu kosinu, a s drugim varom sam hvatao šinju i prvi var, taj je var bio dosta deblji i hvatao je i gornji profil u nekim mjestima. Tako da sam nekako mišljenja da bude to držalo jer stavljena su i pojačana okolo naokolo i zavarena sa sviju strana.
Istina je da malo fali snage aparatu, ali napominjem, nije velik zahvat šinje i ovo bi trebalo dovoljno držati.

Treba dečko biti za tu šinu svašati, da.

A nevezano za taj post, općenito, možda si malo zakomplicirao oko konstrukcije prihvata poteznice (toplinka). Možda nemam dobar osjećaj koje opterećenje isti prima (ovisno o radnom zahvatu, svojstvima tla, i radnim uvjetima vezanima za vrstu stroja), no mislim da je moglo bolje a jednostavnije. Naravno, osim ako nisi htio iskoristiti postojeći raspoloživ materijal, umjesto kupnje novog, prikladnijeg.
Sve je rađeno iz materijala koji sam imao doma, ništa nije kupljeno tak oda se zna da sam se onda i tome prilagodio i po meni je ispalo i više nego dobro i lijepo na oko, a nadam se i čvrsto, no to budemo vidjeli prilikom prve probe.
Imao sam zadnju konstrukciju od stare OLT dvoredne sadilice i onda je poslužila kao donor profila :)

Prvobitna namjena ove grede je ravnanje dvorišta, znači lagano planiranje i površinsko struganje, ništa preteško, ona svojom težinom radi i ja mislim da je to to.
Ako bude išla u zatvaranje zemljišta, napominjem AKO bude, vjerujem da i to nije napor, ona struže odozgora i ravna, nema tu nikakvog podbadanja pod zemlju i rovanja pod zemljom!

Pofarbana i spremna za upotrebu!
Slika2608.jpg


Slika2609.jpg
 
Posljednje uređivanje:

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
A zaštro si šinju okrenuo u "ležeči položaj??
Zar nebi bilo bolje da je ovaj kraj koji je okrenut iza složen da struže po zemlju??

Neznam kakav efekt češ postiči samo s jedom šinjom,zakaj nisi složio 2 šinje jedna za drugom??
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
u lezecem polozaju bi tesko povario ove nosace i bili bi slabi.morao bi da useca a to je vec debeo posao. a posto ravna u rikverc kako ja pretpostavljam taman ce najvecom sirinom sine gurati. jedino bih ti sanana preporucio jos nesto da ojacas.ova zadnja slika kako stoji : dve ploce ako imas sirine da bude da uhvati nosace kosnika i visine bar 10 cm. otprilike koliko mogu proceniti 10cm sa 10 cm. sa prednje i zadnje strane znaci ukupno 4 plocice tih dimenzija. dole zavaris vodoravno za sinu a uspravce dva vara da spojis fakticki nosace kosnika. to bi dosta pojacalo . probaj sa 2,5 elektrodom malo jos aparat dobije na snazi .jeste da je duze za naliti
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
A zaštro si šinju okrenuo u "ležeči položaj??
Zar nebi bilo bolje da je ovaj kraj koji je okrenut iza složen da struže po zemlju??

Neznam kakav efekt češ postiči samo s jedom šinjom,zakaj nisi složio 2 šinje jedna za drugom??

Upravo to sam ti htio reci, udri odmah jos jednu sinju i da vidis posla. Upari ih i prvu malo dignes u radu 2-3 centa a zadnja nek tiska.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kak sam več napisao šinja bude služila najviše za ravnaje dvorišta, a pošto imam za ravnati malo više toga na 3-4 mjesta treba mi nekaj takvoga pa sam zbog toga to i radil.
Znači ovaj široki dio šinje bude okrenut prema traktoru i ravnam tako da ju vučem za sobom, no može se kopčati s obadvije strane, tako da ni to nije problem, ovisi kakva je potreba.

@vica
Ma neču ništa više pojačavati, ukoliko se pokaže potreba lako se bude pojačavalo ako nešto pukne negdje.
I ovaj tvoj prijedlog stoji, nisam se to setio odmah, a imao sam takve komade da ih tako zavarim kako si reko.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Posto se mnogu clanovi foruma upustaju u uzradi kojekakvih strojeva, smatram da bi trebala jedna tema gdje bi stavljali prije svega video i slike tih strojeva, i strojeva vec napravljenih tamo negdje by someone.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh