• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Domaći proizvodi!

  • Temu pokrenuo Željko
  • Datum prvog posta

haris

Član
Tu od
25 Ožu 2010
Poruka
119
odakle im izvod za onaj cilindar s kojim podizu ralicu?

vjerovatno ugradzena pumpa za hidrauliku ili kopmresor za zrak pa da pomocu zraka dize neznam drugacije ja mislim nemoze pozz :rolleyess:
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
ako joj dosad nije ****** mamu nece ni odsad,svidja mi se kako je uradjeno,mada gdje je on to povezo na nivi boga pitaj uglavnom da radi,a i vidim iskrivljen je donji dio daske,znaci da je naso negdje sahtu u snijegu :D.ako se tad nije pomotala konstukcija onda je to dobro dobro odradjeno ;)
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
odakle im izvod za onaj cilindar s kojim podizu ralicu?
Postoje mali hidroulični agregati koji rade na 12 V
l002.jpg
 

Damir22

Član
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
64

evo moje nove igračke koju sam radio uz nekoliko savjeta forumaša Bobić

Ovo mi jako ljepo i korisno izgleda, planiram kupiti vibro kultivator za maslinik sa ježom ili valjcima, pitanje: ja bih izbacio klinove, ostaju samo lastini repovi a nazad da li imam potrebu za 2 valjka jer bih htio da ostaje što ravnije? I za traktor A. Carraru 38 ks, težina 1150kg, koliki bi radna širina mogla ići? Hvala
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Evo ja bi se malo nadovezao na ove kuku ili ti vuce za imt 533 imam problem sta cu na njemu imati kosu pa neznam kako napraviti vucu za prikolice trebala bi mi jedna gornja i jedna iznad kardana ali ta druga ce mi smetati za remenicu?
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,726
I ja sam se malo ulovio Švajs-aparata i flekse.. I krenuo praviti plug za raditi krumpire.. ovak to izgleda :D
 
Posljednje uređivanje:
B

BAGERISTA

Guest
Lipo nači svi,,,,,,,,,krenuli delat plužiće,,,neka,,neka bit če kumpira..:supz::supz:
s njim češ i nagračat,,,,ali ako si uza točnu mijeru da traktor prejaše,,brazde..
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
786
To ti se bude pomotalo, kad ih pustiš u zemlju, a ne daj Bože da uvatiš tvrđe nepotanjurane brazde, uz kraj oranice.

E sad, to je u slučaju da koristiš kak treba, ako je za nekog skakavca i igranje od 10cm dubine onda ok...
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,726
To ti se bude pomotalo, kad ih pustiš u zemlju, a ne daj Bože da uvatiš tvrđe nepotanjurane brazde, uz kraj oranice.

E sad, to je u slučaju da koristiš kak treba, ako je za nekog skakavca i igranje od 10cm dubine onda ok...

E to budemo vidili uskoro :) Kod mene je muljevita zemlja di je bašta i krumpir, tako da sumnjam da se bude motalo, cijevi su sa debljom stjenkom i daske sam radio od ploče 4 mm, i mislim da su ojačnaja tamo di je potrebno.. Šta ne bude valjalo bude se dopravilo još.
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
786
E to budemo vidili uskoro :) Kod mene je muljevita zemlja di je bašta i krumpir, tako da sumnjam da se bude motalo, cijevi su sa debljom stjenkom i daske sam radio od ploče 4 mm, i mislim da su ojačnaja tamo di je potrebno.. Šta ne bude valjalo bude se dopravilo još.

Jel krumpir u rovu?
 

Damir22

Član
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
64
Pozdrav ekipi, trebao bih savjet, napravljena je preinaka na sjetvospremaču (radne špice promjenjene sa lastinim repovima), al sada kada sam probao puno mi se nakuplja zemlja između radnih tijela i nosive konstrukcije posebno na sredini. Bilo mi je žao suziti radna tijela (lastin rep), pa se dosta preklapaju, da li je to razlog? Probavao sam mijenjao sam kut nagiba rada i visinu sa hiraulikom, al se stalno zemlja nakuplja. Molim za savjet, hvala



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

Stroj planiram koristiti u masliniku (zemlja bez kamena), za razbijanje pokorice i uništavanje korova.
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pozdrav svima!

Isti problem sam i ja imao.
Morao sam poseći krajeve motika, da se nebi zagušivala, jest bilo mi je žao, al sad dobro služi. Zna se i sad nekad zagušiti, ali nije strašno!
Treba minimum 10cm praznog prostora između motika!
Nema ti druge...brusilicu u ruke i skraćivati ;)


Na prvoj slici nisu svi skraćeni, ali sam kasnije skratio samo prednji red, zadnja dva nisam skraćivao, jer mi treba nekad za međurednu obradu(kultiviranje), mada kad bi svi bili skraćeni, bilo bi bolje...što bi predložio u tvom slučaju!






pozzz joe!
 

Damir22

Član
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
64
Pozdrav svima!

Isti problem sam i ja imao.
Morao sam poseći krajeve motika, da se nebi zagušivala, jest bilo mi je žao, al sad dobro služi. Zna se i sad nekad zagušiti, ali nije strašno!
Treba minimum 10cm praznog prostora između motika!
Nema ti druge...brusilicu u ruke i skraćivati ;)


Na prvoj slici nisu svi skraćeni, ali sam kasnije skratio samo prednji red, zadnja dva nisam skraćivao, jer mi treba nekad za međurednu obradu(kultiviranje), mada kad bi svi bili skraćeni, bilo bi bolje...što bi predložio u tvom slučaju!






pozzz joe!

Hvala velika za savjet Joe, predpostavio sam da u tom grmu leži zeko, al bolje je pitati nego napraviti glupost. Danas ima da brusilica radi. Probat ću se prvo poigrati i suziti prvi red (4 radna tijela), jer mi se čini da ona najviše nakupljaju zemlje i zagušuju rad,a ako ne bude ok ide i drugi red u sužavanje. Pozzz
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Pozdrav ekipi, trebao bih savjet, napravljena je preinaka na sjetvospremaču (radne špice promjenjene sa lastinim repovima), al sada kada sam probao puno mi se nakuplja zemlja između radnih tijela i nosive konstrukcije posebno na sredini. Bilo mi je žao suziti radna tijela (lastin rep), pa se dosta preklapaju, da li je to razlog? Probavao sam mijenjao sam kut nagiba rada i visinu sa hiraulikom, al se stalno zemlja nakuplja. Molim za savjet, hvala





Stroj planiram koristiti u masliniku (zemlja bez kamena), za razbijanje pokorice i uništavanje korova.


Pošto ovdje imamo pravo svaki na svoje mišljenje da se i ja pridružim ,:rolleyess:

Koliko ja vidim stroj je dosta loše konstruiran ,,,,,,,,,,:( prvi red je toliko pokriven da mu drugi ni ne treba :rolleyess:
a drugi red je pokriven da mu prvi i ne treba !!!!!!!!!!!!!!!!!!

bilo bi potrebno da bi stroj radio kako treba rasporediti lopatice prvoga reda da među njima postoji određena šuplina koju bi isto tako razrjeđeni drugi red pokrivao !!
Prirezivanje je nužno zlo kojemu treba prići ako nema druge solucije jer veći broj lopatica stvara veču gustoću i VEĆU mogućnost zaštopavanja
Znaći iz svakog reda izbaciti po jednu lopaticu a ostale resporeditii tako da zadnje JEDNIM djelom prekrivaju prve , a onaj višak lopatica se može iskoristiti da se navari još koji nosać sastrane pa će se dobiti i veća radna širina ,,,,,, bez obzira što ih ježevi neće pokrivati :prayer: a možda i hoće !!!! :mrgreen:
 

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
tomo522

mislim da je ARNO u potpunosti u pravu a i logičnije je pozz

pozdrav kolegi ARNU:drinkers:
 

Damir22

Član
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
64
Pošto ovdje imamo pravo svaki na svoje mišljenje da se i ja pridružim ,:rolleyess:

Koliko ja vidim stroj je dosta loše konstruiran ,,,,,,,,,,:( prvi red je toliko pokriven da mu drugi ni ne treba :rolleyess:
a drugi red je pokriven da mu prvi i ne treba !!!!!!!!!!!!!!!!!!

bilo bi potrebno da bi stroj radio kako treba rasporediti lopatice prvoga reda da među njima postoji određena šuplina koju bi isto tako razrjeđeni drugi red pokrivao !!
Prirezivanje je nužno zlo kojemu treba prići ako nema druge solucije jer veći broj lopatica stvara veču gustoću i VEĆU mogućnost zaštopavanja
Znaći iz svakog reda izbaciti po jednu lopaticu a ostale resporeditii tako da zadnje JEDNIM djelom prekrivaju prve , a onaj višak lopatica se može iskoristiti da se navari još koji nosać sastrane pa će se dobiti i veća radna širina ,,,,,, bez obzira što ih ježevi neće pokrivati :prayer: a možda i hoće !!!! :mrgreen:


Hvala za savjet ARNO, stroj je prije bio sjetvospremač sa špicama za što je konstruiran (što sam već napisao), nisu nikakve preinake rađene na nosivoj konstrukciji, u nosače su stavljena nova radna tijela (lastini repovi sa njihovim nosačima), stare špice su ostale tako da za 30 minuta je opet sjetvospremač ako zatreba. Imam još lijevi i desni nož koje nisam montirao (u drugom redu su nosači za njih), jer sam htio probati kako ide da ne režem lastine repove, sadašnju širinu lastinih repova koja je 36 ili 38 cm (zaboravio sam) suzit ću na 25, dodati još bočne noževe koje ću isto otpilit. Izbacivanje svakog drugog sam već mislio al zbog rasporeda ne ide, sve bi se moralo skidat, pa nanovo (prekomplicirano), a poslije toga sjetvospremač više ne bi mogao biti.
Sjetvospremač sam kupio od kolege sa foruma za 1000 kn, 7 lastinih repova i 2 noža za cca 300 kn (iz Vojvodine, mislim da su od IMT-a), jedino me kovač oderao za 9 nosače radnih tijela (od feder plate) 1000 kn. Sve u svemu za te novce imati 2 stroja u jednom mislim da je ok.
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
pozdrav kolegi ARNU:drinkers:[/QUOTE]

pozdrav i tebi prijatelju , malo sam u poslu pa se slabo javljam , al proćitam malo kada stignem :p

Hvala za savjet ARNO, stroj je prije bio sjetvospremač sa špicama za što je konstruiran (što sam već napisao), nisu nikakve preinake rađene na nosivoj konstrukciji, u nosače su stavljena nova radna tijela (lastini repovi sa njihovim nosačima), stare špice su ostale tako da za 30 minuta je opet sjetvospremač ako zatreba. Imam još lijevi i desni nož koje nisam montirao (u drugom redu su nosači za njih), jer sam htio probati kako ide da ne režem lastine repove, sadašnju širinu lastinih repova koja je 36 ili 38 cm (zaboravio sam) suzit ću na 25, dodati još bočne noževe koje ću isto otpilit. Izbacivanje svakog drugog sam već mislio al zbog rasporeda ne ide, sve bi se moralo skidat, pa nanovo (prekomplicirano), a poslije toga sjetvospremač više ne bi mogao biti.
Sjetvospremač sam kupio od kolege sa foruma za 1000 kn, 7 lastinih repova i 2 noža za cca 300 kn (iz Vojvodine, mislim da su od IMT-a), jedino me kovač oderao za 9 nosače radnih tijela (od feder plate) 1000 kn. Sve u svemu za te novce imati 2 stroja u jednom mislim da je ok.


e sve si ljepo financijski posložio ALI iiiiiiiiii , što to sve vrijedi ako stroj ne funkcionira zadovoljavajuće ???????????

posloži još malo financije i uredi kako treba:madmana:

a , moj savjet ti je ovo :roll:

NE REŽI noževe , oni kada su mali bacaju se i kupuju novi ,,,,,,,,,
ako ih režeš dobijaš gustoću a samim time i ŠTOPANJE , koje bi vjerojatno htio izbjeći !!!

napravi nove nosače i povari na prvi nosać ( cijev ) a rasporedi ih tako da je razmak 3/4 njihove širine :?: a zadnje povari tako da pokrivaju prednje sa 1/4 preklopa , da kada se i malo potroše još uvijek pokrivaju , federi ti za to nisu potrebni , a ako ti ne odgovara raspored s obzirom na postojeći raspored nadovari još jednu nosivu cijev napred i jednu nazad a na njih nosače i tada češ kako veliš za MALE NOVCE imati dve prikljućka , koji če raditi kvalitetno ono što se od njih očekuje :idea: a u kojiko želiš rezati postojeće na tu gustoću dobićeš samo malo ŽEŠĆI SJETVO SPREMAĆ , sretnu u preinaci i doradi , a normalno da ćeš uraditi kako sam misliš da je najbolje :gitarist:
 

Najnoviji postovi

Na vrh