• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Domaći proizvodi!

  • Temu pokrenuo Željko
  • Datum prvog posta

branko64

Član
Tu od
2 Sij 2010
Poruka
209
Tomazy kaže:
dakle zanima me di nabavljate ove olt motičice i kolka im je cijena, jer pitao sam u Varaždinu u dučanu sa tim strojevima i rečeno mi je da deset tih motičica stoji isto ko i cijeli stroj i da se ne isplati naručivati, ja u to nevjerujem. zato g. Branko 64 gdje ste to nabavili i pošto, vi ste mi blizu. može i na pp. Hvala

Najeftinije je naručiti direktno iz OLT-Osijek.Jer po dućanima je 30% skuplje.Komad ti cca100 kn s poštarinom.
 
T

Tomazy

Guest
branko64 kaže:
Tomazy kaže:
dakle zanima me di nabavljate ove olt motičice i kolka im je cijena, jer pitao sam u Varaždinu u dučanu sa tim strojevima i rečeno mi je da deset tih motičica stoji isto ko i cijeli stroj i da se ne isplati naručivati, ja u to nevjerujem. zato g. Branko 64 gdje ste to nabavili i pošto, vi ste mi blizu. može i na pp. Hvala

Najeftinije je naručiti direktno iz OLT-Osijek.Jer po dućanima je 30% skuplje.Komad ti cca100 kn s poštarinom.
daš mi adresu ili tel br.?
 
T

Tomazy

Guest
branko64 kaže:
Je,lastin rep ali i nosače moraš uzeti za njih(ili napraviš sam)
a ovi s jednim rapom kak se ti zovu? kolko je tjela potrebno za 1,70 m otprilike? ako znaš
 

branko64

Član
Tu od
2 Sij 2010
Poruka
209
To su noževi lijevi idesni.Znači idu u paru.
Kombiniraš koju širinu trebaš.Moje čudo ima tri para noževa i pet motičica a širina je 2,1 m(vidi sliku).
Tebi treba 1,7m zbog širine reda(predpostavljam),pa ti stavi koliko ti odgovara-rasporedi na jednaku širinu
Meni treba ta širina za voćnjak a i odgovara mi za međurednu kultivaciju kukuruza,bundeva,krumpira itd.,poslije skinem motičice i stavljam ogrtače
 
T

Tomazy

Guest
branko64 kaže:
To su noževi lijevi idesni.Znači idu u paru.
Kombiniraš koju širinu trebaš.Moje čudo ima tri para noževa i pet motičica a širina je 2,1 m(vidi sliku).
Tebi treba 1,7m zbog širine reda(predpostavljam),pa ti stavi koliko tiodgovara-rasporedi na jednaku širinu
ako možeš izmjeri mi širinu jednog lastinog repa hvala
 
T

Tomazy

Guest
branko64 kaže:
"Tomazy"prijatelju jesi uspio što dogovoriti u vezi motičica
Pozdrav
čekao sam da vidim širinu. trebao bi ih 5 probal bum neš dogovoriti.
 

branko64

Član
Tu od
2 Sij 2010
Poruka
209
59014203.jpg


54605354.jpg



Pozdrav
Evo kako radi ovo čudo od stroja!!!!
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Po meni bi bilo bolje da si to pooro ili istanjuro, i onda poslje toga samo proletiš sjetvospremačem koji se vuče lakše od ovog ''stroja'' i ljepše ostaje iza njega a ne da se potipaš, pogotovo ako nosiš rakiju umjesto vode..
 

drmr

Član
Tu od
28 Ruj 2009
Poruka
688
petar kaže:
Po meni bi bilo bolje da si to pooro ili istanjuro, i onda poslje toga samo proletiš sjetvospremačem koji se vuče lakše od ovog ''stroja'' i ljepše ostaje iza njega a ne da se potipaš, pogotovo ako nosiš rakiju umjesto vode..

Bas to,ja sam svoj vocnjak prvo pooro koliko sam mogao,i sad cu to zatvorit.
Jos sam bacio dolomita-kalcijskog magnezijskog supstrata.

Ali ovo sa fotki je super stroj,odlicno. Bitno da zemlju prevrnes.
Bilo bi dobro da si prije toga bacio malo đubra pa zatim presao sa ovom "napravom" :mrgreen:
 
T

Toyo

Guest
i evoga.........z staro desko sam bio nezadovoljan........i tih dana sam napravio ovo :arrow:






deska ima mere 2,5m x 1m :D napravljeno z stare deseke samo da spodaj su tirnice.
evo i stare deske :arrow:
 

snupy

Član
Tu od
7 Pro 2008
Poruka
423
to je neka serijska proizvodnja ?gdje nabavljaš dijelove i po kojoj cijeni ako nije tajna.
 

jozek

Član
Tu od
18 Stu 2008
Poruka
422
puž ide ispod runjača pa mi je bitno da je dolje što niže da ima veći usipni koš

ne je serijska proizvodnja pre koperacijska jen je za kolegu ja švasam a on dreja, a materijal sam svoj plača
koji te dijelovi konkretno zanimaju??
 

Najnoviji postovi

Na vrh